Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[10.12.4] Nowa funkcja Night Shift - opinie, uwagi.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 czaras

czaras
  • 371 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 kwietnia 2017 - 09:04

Fajnie, że Apple wprowadziło funkcję Night Shift do systemu, aczkolwiek stary dobry f.lux pozostaje u mnie w dalszym ciągu. Niestety Apple zapomniało, jak dla mnie, o jednym małym 'must have', czyli Wyłącz działanie Nightshift dla xxx aplikacji (niezależnie od ustawień godzin aktywności Night Shift). Nie wyobrażam sobie, aby graficy i fotografowie za każdym razem wchodząc do przykładowego Photoshopa, wcześniej musieli wchodzić do Ustawień ekranu i wyłączać Night Shift, aby mieć naturalne odwzorowanie kolorów. (edit: można go co prawda szybciej włączyć/wyłączyć w Centrum powiadomień, ale ... still ... to nie robi roboty).

 

Załączony plik  flux.jpg   53,61 KB   0 Ilość pobrań


Użytkownik czaras edytował ten post 06 kwietnia 2017 - 09:11

To jest podpis - podpis prosty. Podpis prosty jest lubiany przez Administratorów i nigdy nie zostanie usunięty, bo spełnia ich WSZYSTKIE wymagania. 

Cyt: "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem


#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 06 kwietnia 2017 - 10:48

Zgodzę się w 100% z tym, że grafik do color proofingu i tak ma (powinien mieć, kwestia kosztów i potrzeb oczywiście) monitor referencyjny z kalibracją odpowiednią na którym wyświetla przynajmniej podgląd właśnie z uwagi na odwzorowanie koloru a Night Shift nie działa na zewnętrznych monitorach. Nie jest to AŻ tak wielki problem myślę.

 

Oczywiście f.lux bardziej elegancko to rozwiązuje. Dla 70% użytkowników wystarczy to co jest wbudowane w system bo nie każdy jest grafikiem, a tam gdzie na prawdę ma to znaczenie to jest tak na prawdę druk (umówmy się, przy produkcji cyfrowych rzeczy i tak użytkownik końcowy ma pewnie słabej jakości monitor który i tak idealnie tego nie wyświetli tak jak powinien). Dla pozostałej części jest f.lux a w sytuacji gdy f.lux negatywnie wpływa na wydajność aplikacji (bo to się zdarza z Adobe na przykład) pozostaje używać zewnętrznego monitora do sprawdzania kolorów lub jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy mieć 2 monitorów wyłączanie nightshift gdy pracujemy nad grafiką.

 

Taki trochę problem 3ciego świata jak dla mnie.

Ja się cieszę bo w moim przypadku f.lux negatywnie właśnie wpływa na wydajność pracy niektórych aplikacji i gdy jest włączony potrafią wkraść się artefakty do renderowanych projektów.



#3 gosu001

gosu001
  • 81 postów

Napisano 07 kwietnia 2017 - 09:55

Mam od kilku dni mały problem z tą funkcją. Gdy wybudzam komputer rano to Night Shift jest dalej włączone.

 

Sprawdzałem w ustawieniach prywatności i mam włączone usługi lokalizacji do usług systemowych. Żeby zlikwidować problem muszę ręcznie wyłączyć i włączyć Night Shift. 

 

Wieczorem ten problem nie występuje, funkcja automatycznie włącza się po zachodzie słońca.

 

Spotkał się ktoś z takim samym problemem?



#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 07 kwietnia 2017 - 10:37

A jak to wygląda przy ustawieniu Nightshift "na czas"?



#5 gosu001

gosu001
  • 81 postów

Napisano 07 kwietnia 2017 - 11:29

Działa normalnie :) 



#6 pijany_czarodziej

pijany_czarodziej
  • 1 postów

Napisano 07 kwietnia 2017 - 12:18

Działa poprawnie ;-)



#7 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 07 kwietnia 2017 - 14:19

To coś z lokalizacją się zwaliło w Twoim przypadku. Ja na 3 komputerach tego nie mam.



#8 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 14 maja 2017 - 13:49

Mam od kilku dni mały problem z tą funkcją. Gdy wybudzam komputer rano to Night Shift jest dalej włączone.

 

Sprawdzałem w ustawieniach prywatności i mam włączone usługi lokalizacji do usług systemowych. Żeby zlikwidować problem muszę ręcznie wyłączyć i włączyć Night Shift. 

 

Wieczorem ten problem nie występuje, funkcja automatycznie włącza się po zachodzie słońca.

 

Spotkał się ktoś z takim samym problemem?

Niekiedy mam to samo - czasami rano się wyłącza, czasami nie... co zabawne, button night shift jest wyłączony, ale wyraźnie widzę "nocną" kolorystykę wyświetlacza. Dopiero włączenie i wyłączenie funkcji powoduje powrót do kolorystyki "dziennej". Myślę, że to typowy bug, mam jedynie nadzieję, że na naprawę nie będzie trzeba czekać przez kilka kolejnych update...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych