Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro 2014 - problem ze spadkiem transferu na WiFi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 przemq

przemq
  • 68 postów

Napisano 05 kwietnia 2017 - 13:45

Witam, od kilkunastu mam problem.

 

Sytuacja wygląda następująco:

 

Router Wifi z AC (Mikrotik) - wcześniej wyciągał ok. 230mb/s teraz ledwo przeciska 15mb. Sprawdzałem na iPhone, iPad i nie ma żadnego problemu (wyciąga ok. 200mb). Sygnał na poziomie -50 dbm, jakość 90%, odleglość 4m bez przeszkód. Łączy się na poziomie 450mb/s czasami 600mb/s. 

Transfer jest straszny. Robiłem diagnostykę sieci, ale nic nie wykrył :) Co gorsza pingi do routera mam ok. 150ms, w stresie sięgają 6000ms :) (wcześniej nie wchodziły powyżej 1-2ms w stresie do 20ms).

Zmiana kanałów nic nie pomaga (przypomne, że inne sprzęty w domu nie mają takiego problemu). Zmiana na N też nie pomaga, ani obniżenie szerokości (na 20mhz, 40mhz).

Zauważyłem też, że strony, YT i inne aplikację pracują znacząco wolniej. Testowałem SSD - wyciąga ponad 650MB/s. 

 

Model Macbook Pro MID 2014 (2,2Ghz i7, 256SSD, 16GB RAM 1600 Mhz DDR3.

 

Ktoś ma pomysł?

Odswieżenie już zrobiłem (bez utraty danych).

Ostatnia opcja to kompletny format z wymazaniem danych z SSD (którego oczywiście chciałbym uniknąć).



#2 Przemek Pudełko

Przemek Pudełko
  • 1 postów

Napisano 17 września 2017 - 09:24

Witaj, mam identyczny problem.

Żadne z dostępnych w internecie rozwiązań (czyszczenie pamięci, usuwanie plików, itp...) nie dało żadnego rezultatu.

Problem jest w zwalniającym połączeniu z WiFi. Każde urządzenie które połączy się z MBP przez WiFi ma masakrycznie niski transfer i super wysoki ping.... ale, tylko przy normalnym zalogowaniu. Przy uruchomieniu w "safe mode" lub zalogowaniu się jako gość problem znika całkowicie i internet śmiga normalnie.

Stąd moje podejrzenie, że WiFi blokuje któryś program lub proces w os x sierra.

Na poprzednim MBP z El Capitan przestawiałem coś w terminalu - jakaś komenda plus na ślepo testowanie parametrów od 1 do 4 lub 6... nie mogę znaleźć o tym informacji w necie ale wtedy pomogło do razu.

Czy Ty może znalazłeś jakieś rozwiązanie tego problemu?

PS. Przy udostępnieniu internetu z iPhona przez usb net śmiga, przez WiFi - tragedia.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych