Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesiadka z Windows na macOS - iTunes widzi pliki ze starego komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 budzikus91

budzikus91
  • 13 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 marca 2017 - 17:49

Witam :)

To mój pierwszy post i mam nadzieję, że umieściłem go w dobrym dziale.

Tak jak w temacie. Kupiłem kilka dni temu macbooka pro i mam pewne pytanie/problem.

Na moim starym laptopie miałem zgraną cała moją kolekcję płyt do itunes i wszystko wszędzie działało (korzystam również z apple music). Nigdy się nad tym nie zastanawiałem ale jak działa to, że jak zgram płytę to od razu ją widzi Apple Music na iPhone (pomimo, że tej płyty nie ma w serwisie Apple Music)?

I właśnie stąd moje pytanie. Usunąłem iTunes ze starego komputera i w ogóle go wyczyściłem ale na macbooku w itunes widzi i odtwarza wszystko to wcześniej zgrałem z płyt. Czy to się zapisuje w jakieś chmurze o której nie mam pojęcia? I czy te pliki które "gdzieś" są, są takiej samej jakości jak przy zgrywaniu?

To są moje początki z macOS więc jeśli to głupie pytanie to przepraszam ale nigdzie w Internecie nie mogłem znaleźć na jakiej zasadzie to działa.

Z góry dzięki za odpowiedź :)



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 marca 2017 - 19:30

Dział jest w miarę ok, ale popracuj nad tytułami.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 31 marca 2017 - 19:49

W ramach subskrypcji Apple Music masz również dodatkowo dostęp do własnej biblioteki muzycznej na wszystkich urządzeniach. Tak. Utwory, których nie ma w bibliotece Apple Music są wysyłane do chmury. 

https://support.appl.../pl-pl/HT204926


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#4 budzikus91

budzikus91
  • 13 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 marca 2017 - 20:01

Super! Dzięki za odpowiedź!

Ok, czyli jakby nie muszę na nowo dodawać wszystkich moich zgranych płyt do biblioteki iTunes? Teoretycznie oryginałów nie ma ale są w tej bibliotece Apple Music, tak? Czy lepiej zrobić całkowicie nową biblioteke i dodać jakby na nowo wszystko, żeby odtwarzało (z macbooka) z oryginałów?

Przepraszam za głupie pytania ale korzystam z Apple Music od początku a dopiero teraz mam styczność z macbookiem i iphone a to całkiem inny system niż windows :)



#5 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 31 marca 2017 - 20:26

Nie musisz dodawać na nowo. Poza tym jeśli w bibliotece iTunes na dysku masz plik zgrany w gorszej jakości to i tak zostanie on zastąpiony w chmurze na taki w lepszej jakości (jeśli oczywiście plik znajduje się w zasobach iTunes Store).

 

Pliki muzyczne, których nie ma w iTunes Store lub Apple Music oczywiście nie zostaną magicznie polepszone. Zostaną takie jak były - po prostu będą dostępne na wszystkich urządzeniach.

 

Nie bardzo jest sensu dodawać plików jeszcze raz, szkoda czasu.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 31 marca 2017 - 20:26

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#6 budzikus91

budzikus91
  • 13 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 kwietnia 2017 - 09:52

Ok. Dziękuje za odpowiedź :) i tak mam jeszcze mnóstwo pytań ale to postaram się już poszukać na forum :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych