Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

mBank – blokady Safari.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 B3N14M1N

B3N14M1N
  • 30 postów

Napisano 30 marca 2017 - 09:13

Witam,

 

Czy ktoś kto posiada konto w mBank i używa Safari spotkał się ostatnio z problemem blokady przelewów, ponieważ niby wykryto wirusa (pewnie zachowanie) i mbank blokuje możliwość przelewów.

Trudno mi w to uwierzyć, ale na wszelki wypadek przeskanowałem Maca i Wirtualna Maszynę i nic nie znaleziono.

 

Co ciekawe logując się na inne konto również zostało zablokowane po chwili z tego samego powodu. Pytanie brzmi czy komuś się ostatnio coś podobnego zdarzało? Podejrzewam, że Bank źle coś parsuje i dostaje False Positive'y że niby coś jest nie tak.

Niestety sprawdziłem tylko Safari i podejrzewam, że to on jest winowajcą. Nie logowałem się z innych przeglądarek a szkoda...ale już mam konta poblokowane i walczę. z mBankiem



#2 SzalonyMjut

SzalonyMjut
  • 17 postów

Napisano 30 marca 2017 - 09:42

Korzystam z mBanku, zarówno przez iphone'a i maca. Sprawdziłem z ciekawości pod safari oraz chromem i u mnie wszystko działa. Nie masz może uruchomionego jakiegoś adblocka?



#3 B3N14M1N

B3N14M1N
  • 30 postów

Napisano 30 marca 2017 - 11:07

No właśnie mam i podejrzewam, że może coś nie tak jest z javascriptem pomiędzy bankiem, stroną internetową...że może coś nie jest przekazywane a powinno, albo inne różnice na poziomie zapytań i danych. No nic... Będę badał temat dalej.

Dzięki za odpowiedzi.

Tyle, że już blokady wytrigerrowane, a testowanie za każdym razem co może być  tego powodem może być uciążliwe dla mnie i dla banku.

No nic, zaoram dysk i postawie wszystko na nowo czyste.



#4 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 30 marca 2017 - 21:49

Mam konto mBank czasem korzystam do przelewów na allegro. W safari mam AdBlock bo jak inaczej przeglądać neta :) Wszystko działa bez problemów. Jedynie co mam jeszcze dodatkowo z wtyczek do mBanku to "Silverlight" i wszystko działa :) 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#5 SzalonyMjut

SzalonyMjut
  • 17 postów

Napisano 31 marca 2017 - 21:26

Mam konto mBank czasem korzystam do przelewów na allegro. W safari mam AdBlock bo jak inaczej przeglądać neta :) Wszystko działa bez problemów. Jedynie co mam jeszcze dodatkowo z wtyczek do mBanku to "Silverlight" i wszystko działa :)

Z ciekawości sprawdziłem czy ciągle dla głupiego chatu wymagą silverlighta. Niestety nic się nie zmieniło.. ratuje ich tylko dzwonienie z aplikacji mobilnej bo poważnie bym się wkurzył.



#6 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 01 kwietnia 2017 - 07:30

Silverlight do czatu mBank jest wymagany. Działa prawidłowo.

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych