Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro late 2011 problem z kartą graficzną już po wymianie płyty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Antonim

Antonim
  • 1 postów

Napisano 13 marca 2017 - 16:32

Dwa lata temu w moim Macbooku Pro z końca 2011 padła karta graficzna, ze wszystkimi typowymi objawami. Usterka została następnie naprawiona (jak rozumiem, wymieniono płytę główną) w ramach programu serwisowego Apple przez autoryzowany serwis (Cortland Poznań), co jest odpowiednio udokumentowane.

 

Niestety, po mniej więcej 2 latach od naprawy, problem pojawił się ponownie, z identycznymi praktycznie objawami. Program serwisowy Apple w międzyczasie został zakończony.

 

W związku z tym nasuwają się pytania, proszę o informację jeżeli ktoś jest kompetentny w tej sprawie:

 

Czy Apple wymieniał płyty na inne, pozbawione usterki, czy takie same? (co by tłumaczyło ponowne wystąpienie usterki)

Jeżeli na inne, to skąd się wzięła moja usterka? Jeżeli na takie same, to co z sytuacjami takimi jak moja?

 

I ostateczne, co mogę zrobić w tej sytuacji, poza wymianą płyty na własny koszt?

 

Dzięki za odpowiedź,

 

Antoni

 

 



#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 13 marca 2017 - 19:55

Dwa lata temu w moim Macbooku Pro z końca 2011 padła karta graficzna, ze wszystkimi typowymi objawami. Usterka została następnie naprawiona (jak rozumiem, wymieniono płytę główną) w ramach programu serwisowego Apple przez autoryzowany serwis (Cortland Poznań), co jest odpowiednio udokumentowane.

 

Niestety, po mniej więcej 2 latach od naprawy, problem pojawił się ponownie, z identycznymi praktycznie objawami. Program serwisowy Apple w międzyczasie został zakończony.

 

...

Program naprawczy nie został zakończony, ale prawdopodobnie już nie obejmuje Twojego komputera (4 lata od pierwotnego zakupu).

http://www.apple.com...ro-videoissues/

 

 

...

Czy Apple wymieniał płyty na inne, pozbawione usterki, czy takie same? (co by tłumaczyło ponowne wystąpienie usterki)

Jeżeli na inne, to skąd się wzięła moja usterka? Jeżeli na takie same, to co z sytuacjami takimi jak moja?

..

Płyty są wymieniane na takie same.

 

 

...

I ostateczne, co mogę zrobić w tej sytuacji, poza wymianą płyty na własny koszt?

...

Naprawić samą grafikę.
Wymiana płyty na własny koszt w 5-letnim komputerze to mało opłacalny pomysł


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 14 marca 2017 - 09:37

Dokładnie tak samo było u mnie, MacBook Pro z 2011 roku, grafika padła już 2 razy, zamontowana jest teraz taka sama, tylko czekam aż padnie po raz trzeci.



#4 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 marca 2017 - 10:02

(...)Czy Apple wymieniał płyty na inne, pozbawione usterki, czy takie same? (co by tłumaczyło ponowne wystąpienie usterki)
Jeżeli na inne, to skąd się wzięła moja usterka? Jeżeli na takie same, to co z sytuacjami takimi jak moja?


Apple wymieniało płyty na naprawiane - bardzo rzadko w Polsce można było dostać całkowicie nowe. Niestety naprawa dotyczyła tylko samego układu GPU, stąd częste przypadki powrotu uszkodzenia po kilku tygodniach lub braku działania zaraz po odebraniu z serwisu. Niestety w twojej sytuacji pozostaje Ci tylko płatna naprawa. Serwis znający problem bez problemów usunie przyczynę usterki tak aby nie niszczyła nowego układu.
 

I ostateczne, co mogę zrobić w tej sytuacji, poza wymianą płyty na własny koszt?
 
Dzięki za odpowiedź,
 
Antoni


Naprawić.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych