Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

bateria w Mac'u kiedy reklamować ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#26 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 14 marca 2008 - 19:22

powiem tak, moja żona ma MB white i jej bateria ma cały czas 100% moja, już druga od Apple po pół roku ma już około 90%... no bateria w MBP nie jest najlepsza...tzn trzyma spoko raczej... ale nie jest taka jak w MB...

#27 ximian

ximian
  • 198 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 15 marca 2008 - 20:05

W moim przypadku bateria ma 97% "zdrowia" po 11 cyklach. Chciałbym się jednak dowiedzieć czy fakt, iż w specyfikacji podają, że bateria powinna być litowo-polimerowa (bodaj o poj. 6000mAh) a ja mam litowo-jonową o pojemności 5432mAh, może być wystarczającym powodem do reklamacji?

#28 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 15 marca 2008 - 20:06

jak najbardziej... wpadnij do ispota i zrób z nimi porządek!!!! :D

#29 ximian

ximian
  • 198 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 15 marca 2008 - 20:09

jak najbardziej... wpadnij do ispota i zrób z nimi porządek!!!! :D

Chyba tak zrobię. Tak na marginesie to nie orientujecie się czy w takim przypadku wystarczy oddać sam akumulator czy trzeba kompletny sprzęt?

Nagle z 99% healtha dostala jakby z roketlaunchera i jej zywotnosc spadla do 50%. Wyladowalem ja do konca (komp sie uspil sam i wyladowylwal przez 48 h) po czym dumnie naladowany obwiescil ze moja bateria ma teraz 14% zywotnosci.

Tym sposobem doprowadziłeś do kompletnego rozładowania części ogniw co było przyczyną ich "śmierci".

#30 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 15 marca 2008 - 22:32

jedru kalibrował baterię, to mit, że nie można ich do końca rozładowywać, nie można robić tego codziennie... ale to nie jest powód wahań ani nagłego spadku ich żywotności... rozmawiałem już na ten temat w ispotach z serwisem i przeczytałem co się da (jak mi się to działo)... a w takim przypadku nie musisz wysyłać kompa, możesz się przejść do ispotu i im pokazać co się z nią dzieje, albo jak nie mieszkasz blisko takowego, możesz im napisać maila, przedstawić sytuacje, potem dzwonić codziennie parę razy aż w końcu się dodzwonisz i powiedzą ci żebyś wysłał im baterie a oni ją wymienią... tzn w twoim przypadku osobiście bym ci radził przejść się do ispotu i pokazać im to na żywo... w serwisie będą chcieli żebyś im maile pisał, potem nie będą tygodniami odpowiadać i będziesz musiał wydzwaniać, a oni i tak najczęściej nie będą odpowiadać... a kupiłeś go w polsce??

#31 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 15 marca 2008 - 22:41

A gdzie wy sprawdzacie ten stan baterii? Może ja jestem ślepy. Bo na iStat Pro mam 243 cykle i 100%.

#32 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 15 marca 2008 - 22:45

No w iStat Pro ty masz MAcBook'a jak widzę, i MacBook ma doskonałą baterię, moja żona ma MacBook'a, chyba dokładnie takiego jak ty i ma cały czas 100%... ja używałem jeszcze coconut battery i x-charge cyba

#33 ximian

ximian
  • 198 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 15 marca 2008 - 23:14

kupiłeś go w polsce??

Tak. W Cortlandzie w Katowicach. W sumie to i tak miałem do nich dzwonić w innej sprawie więc poruszę przy okazji kwestię baterii. Swoją drogą to trzyletni akumulator w moim Fujitsu Siemensie Amilo M 1425 zachował 95% sprawności a tu o takich historiach czytam...

#34 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 16 marca 2008 - 13:00

spokojnie, to tylko niektóre tak mają... a jak twpja spadnie do 95% to też nic dziwnego... one tak mają, że nie tak jak w MacBook'ach nie mają cały czas 100%...:/

#35 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 16 marca 2008 - 13:20

a co powiecie o 93% i 96 cykli

#36 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 16 marca 2008 - 14:42

jak mi wymienili na nową baterię, po tym jak tą szalejącą oddałem po 10 cykalach miałem 95 teraz po 100 mniej więcej, albo i więcej cyklach mam około 90 ale ja mam jeszcze z pierwszej generacji MBP więc to też robi swoje... ale i tak jestem bardzo zawiedziony, że bateria w komputerze, który na prawdę kupę kasy kosztuje jest gorsza niż w takim MacBook'u, w którym jest najlepsza bateria jaką widziałem w Laptopie... pod względem długości działania no i żywotności... jak już pisałem, moja żona ma MB i po 9 miesiącach ma dalej 100% cykli nie pamiętam ile już ma ale ze 60 spokojnie

#37 jarekk

jarekk
  • 8 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 marca 2008 - 18:13

Ktos wie moze czy wymiany baterii (health 72% po 39 cyklach) mozna dokonać np w iSpocie? A do Sadu należy wysłać całego MBP czy można samą baterię?

Pzdr


Sam sobie odpowiem ;p iSpota nie sprawdzałem, natomiast do Sadu wysyla sie samą baterię, razem z kartą gwarancyjną i dowodem zakupu (jesli data zakupu byla [duzo] pozniejsza niz wydrukowana w karcie). Po ok tygodniu przysylaja nowiutka baterie (moja ma 101% pojemnosci ;p)

#38 ximian

ximian
  • 198 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 19 marca 2008 - 15:37

Dzwoniłem do Cortlandu w sprawie tej baterii i dowiedziałem się jedynie tyle, że akumulatory litowo-polimerowe montowane są w najnowszych modelach MacBooków Pro. To, że mam baterię litowo-jonową jest ponoć rzeczą naturalną. Na pytanie dlaczego w specyfikacji pisało inaczej, sprzedawca stwierdził tylko, że sprawdzi i się odezwie ale się nie odezwał. Byłem też w iSpocie w Gliwicach i tam powiedzieli mi to samo (wyciągali nawet przy mnie akumulator z MBP, którego mieli na stanie). Co na to szanowna brać MyApple?

#39 bartg

bartg
  • 259 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 13 marca 2011 - 19:37

Sorry za odświeżenie tematu ale mam pytanie. Mam 38 cykli i 89%. Przy ilu powinienem się martwić/oddać na gwarancje?

#40 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 13 marca 2011 - 20:05

już... teoretycznie stare baterie w MBP jeszcze nie Unibody miały po 95%-100%... i to powinno nie ulec zmianie aż do mniej więcej 300 cyklu, wtedy, te stare baterie zaczynały szaleć i beznadziejnieć... ja mam teraz jakieś 23% ale tak na prawdę w każdej chwili może się wyłączyć na twardo zamiast uśpić.... te nowe natomiast powinny działać do 1000 cyklu.... w teorii.. zanim będziesz oddawał możesz spróbować zkalibrować ją... tzn pozwolić mu się wyładować aż się uśpi... dać mu czas w uśpieniu aż się wyładuje całkiem, tzn wyłączy się, odczekać minimum 5h i naładować przy wyłączonym komputerze do 100% ale nie tylko do momentu jak się zmieni światełko na zielone tylko jakieś 10-12h

#41 kislawa

kislawa
  • 20 postów

Napisano 13 marca 2011 - 22:20

Podłącze się pod ten temat, otóż mój 4 letni już macbook ma 652 cykle i baterie na poziomie 80% co uważam za świetny wynik. Problem mam natomiast z moim nowym airem 11, otóż ma on tydzień 5 cykli i bateria już ma 97%, zastanawia mnie prędkość utraty tej pojemności bo jeszcze wczoraj było 99%. Zastanawiam się czy powinienem się martwić i oddać komputer na gwarancji czy może bateria "uspokoi się" i zatrzyma się spadek...

#42 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 13 marca 2011 - 22:28

MacBook'i pierwsze mają jakieś rewelacyjne baterie, moja żona ma jednego z pierwszych MB ale już z C2D i też ma na dal jakieś 97%... ale jeśłi chodzi o Twojego Air to nie przejmuj się teraz... jeśli spadnie poniżej 90% i po kalibracji nic się nie zmieni to oddaj...

#43 kislawa

kislawa
  • 20 postów

Napisano 13 marca 2011 - 22:32

Fakt też jestem zaskoczony żywotnością baterii w moim macbooku. A o tą w airze pytam raczej na zasadzie - być może ktoś miał podobną sytuację.

#44 Karpas

Karpas
  • 28 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 marca 2011 - 14:36

Obdzwoniłem dzisiaj oba iSpoty i Ragz w Łodzi i wszyscy jednomyślnie stwierdzili że Macbook kupiony w listopadzie mając 100 cykli i skaczące 93% - 94% to rzecz całkowicie normalna i nie mam podstaw do reklamacji, podstawą będzie jak bateria "przestanie działać". Kiedy tak naprawdę można reklamować tą baterie? bo nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji ile ta bateria powinna wytrzymać na gwarancji.

#45 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 29 marca 2011 - 15:41

Mi wymienili baterię, jak koło 100-150 cyklów zaczęła skakać, tzn raz miała 94 a potem 84 a potem 90 a potem 83 i tak dalej... tak wygląda zepsuta. Jeśli równomiernie spada żywotność ale nie jakoś szybko, tzn jak kolo 300 cykli masz coś koło 90 (85-95) to jest w 100% OK... żeby to sprawdzić móżesz ściągnąć coconut battery albo x-battery meter (czy ajkoś tak)... poza tym możesz jeszcze ją formatować raz na jakieś 100 cykli...

#46 J@ceq

J@ceq
  • 8 postów

Napisano 02 kwietnia 2011 - 11:35

Potwierdzam. Mój MB ma 3,5 roku, 200 cykli i 85% pojemności. Czytając posty byłem wręcz "dumny" z mojej baterii.

#47 Szym87

Szym87
  • 64 postów

Napisano 08 kwietnia 2011 - 09:25

A ja mam takie pytanie, a nie chcialem zakladac nowego watku, moj mbp ma ok 1,5 miesiaca. Bateria ma 16 cykli i 94% zywotnosci. Sklamalbym gdybym powiedzial ze o nia nie dbam. Reklamowac czy nie ?

#48 pisar

pisar
  • 140 postów
  • Skąd666

Napisano 08 kwietnia 2011 - 09:31

Mój ma dwa miesiące i już do 95% spadło...ale czasem skacze na 97-98%. Czyli bym się chyba nie przejmował. Zobacz co się będzie działo za jakiś czas.

#49 Szym87

Szym87
  • 64 postów

Napisano 08 kwietnia 2011 - 10:20

Czyli baterie moge reklamowac przez caly okres gwarancji ? ( 1 rok )

#50 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 08 kwietnia 2011 - 11:19

@Szym87 bateria ma rok gwarancji i tyle a laptopy mają jeszcze rok rękojmi..... @pisar A jeśli chodzi o baterię do mbp to jeśli nie spada poniżej 90 to nie ma co reklamować, chyba, że te skoki są drastyczne, bez formatowania baterii, tzn jak jest naładowana to jest 95% a pół godziny później na przykład 85% (podczas pracy na baterii), wtedy jest zepsuta... a jaki to MBP...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych