Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

bateria w Mac'u kiedy reklamować ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 pyrzu

pyrzu
  • 45 postów
  • SkądZABRZE

Napisano 07 lutego 2008 - 13:16

witam posiadając MacBook'a Pro do pół roku zauważyłem ciągły spadek pojemności bateri (mam jiż 93% po około 9 miesiącach uzytkowania). Oczywiste jest dla mnie to że jest to proces nieunikniony, jednak chciałbym sie dowiedzieć, w którym momencie mozna zacząć podejrzewać, że spadek wydajności baterii to nie tylko upływ czasu ale jakaś wada... Krótko - co poza ewidentnymi anomaliami można uznać za podstawę do reklamacji baterii ? W którym momencie można się udać do sklepu i śmiało zakomunikować że bateria jest do kitu? Jak to sprawdzić ? (oczywiście przerabiałem akcje z coconut'em, czytałem o rozładowywaniu, odpoczywaniu i ładowaniu...) Czy jest jakaś zależność w stylu "po 50 cyklach bateria może zejść do 95%" ???? Pozdrawiam PYRZU

#2 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 13:50

witam
posiadając MacBook'a Pro do pół roku zauważyłem ciągły spadek pojemności bateri (mam jiż 93% po około 9 miesiącach uzytkowania).


Ja nie widzę nic niepokojącego. Pi razy drzwi bateria powinna starczyć na około 2 lata. Oczywiście to zależy od bardzo wielu czynników. Teraz sobie popatrz ile Ty użytkujesz, a ile Ci spadła pojemność. Bierzesz pod uwagę że różne programy mogą różnie wskazywać?

#3 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 lutego 2008 - 13:54

to bardzo dobry wynik ja mam 88% po uzywaniu od pazdziernika... nie uzywaj baterii non stop z zasilaczem - naladuj rozlacz, to nie jest superkonieczne, to nie jest byle jaka bateria, ale korzystaj z niej

#4 kulasdp

kulasdp
  • 373 postów
  • SkądRacibórz/Wiedeń

Napisano 07 lutego 2008 - 15:44

ogolnie jest tak ze apple podaje ze akkumulator do laptopow nie powinien zejsc ponizej 80 % pojemnosci oryginalnej ponizej 150 cykli ladowan a w przypadku ipodow itd jest 300 cykli moj zszedl nawet do 23 % i byl juz po gwarancji ale i tak mi wymienili w ramach programu wymiany Battery Update 1.2. pozdrawiam. poprawka: jednak to bylo 300 cykli dla macbookow a 400 dla ipodow

#5 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 07 lutego 2008 - 16:11

ja mam 20 % i 128 cykli - bateria ma rok

#6 kulasdp

kulasdp
  • 373 postów
  • SkądRacibórz/Wiedeń

Napisano 07 lutego 2008 - 16:15

ja mam 20 % i 128 cykli - bateria ma rok


powolaj sie w serwisie na program wymiany MacBook and MacBook Pro Battery Update 1.2
szczegoly tutaj:

Apple - Support - MacBook and MacBook Pro Battery Update

ja sie na to powolalem juz po gwarancji a mam maczka z czerwca 2006
oddalem swoja baterie i dwa dni pozniej mialem nowa.

co prawda robilem to w sklepie w wiedniu, ale mam nadzieje ze SAD czy tam gdzie kupiles nie bedzie robil wiekszych problemow.

Pozdrawiam

#7 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 lutego 2008 - 16:27

od października 2007 - 57 cykli - 90%

#8 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 lutego 2008 - 16:31

widze ze w Twoim topicu rodzi sie sub-topic na temat chwalenia sie poziomem baterii... powtarzam, Twoja bateria jest calkowicie zdrowa bedzie Ci dlugo sluzyc... Nie przejmuj sie procentami itd. tylko ciesz sie faktem ze mozesz pracowac na tym co masz okolo 2 godzin. Bo widze ze mamy takie same komputery.

#9 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 07 lutego 2008 - 17:36

MBP 90 cykli i mniej więcej 90% i to po wymianie baterii przez Apple, wiec ja bym powiedział że spoko

#10 pawel-de

pawel-de
  • 35 postów
  • SkądB-stok i okolice.

Napisano 08 lutego 2008 - 21:20

Posiadam MBP 15” C2D 2,2 od listopada (z tego okresu, gdy dodawali przy zakupie gratis Nano 3G). Od pewnego czasu wskaźnik zdrowia baterii pokazuję mi 94% (przy 44-ech cyklach ładowania) i przyznam, że nieco mnie to zmartwiło. No ale skoro piszecie, że jest to raczej normalne, to chyba przestanę się tym przejmować.

#11 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 08 lutego 2008 - 22:00

nie przejmuj się, zepsuta bateria skacze, ma raz 60% a za chwile 95 apotem znowu 70... ja mam teraz mniej więcej 90% po 90 cyklach, na forach angielskojęzycznych jest tak samo, wiele osób ma takie problemy... ale to jest ok! ( niestety :P )

#12 jedru

jedru
  • 61 postów

Napisano 18 lutego 2008 - 00:39

W moim MBP c2d z leopardem bateria zaczela wariowac po 70 cyklach. Nagle z 99% healtha dostala jakby z roketlaunchera i jej zywotnosc spadla do 50%. Wyladowalem ja do konca (komp sie uspil sam i wyladowylwal przez 48 h) po czym dumnie naladowany obwiescil ze moja bateria ma teraz 14% zywotnosci. Zastanawiam sie czy wymienie moja baterie w Polsce - kupilem komputer w sklepie apple w USA. Czy bede musial czekac az polece za ocean....

#13 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 18 lutego 2008 - 01:22

ZNACZY ŻE JEST DO WYMIANY, OPISZ CO SIĘ Z NIĄ DZIEJE I WYŚLIJ DO SAD'U, POWINNI BEZ PROBLEMU WYMIENIĆ, MI WYMIENILI

#14 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 lutego 2008 - 01:45

ale mówisz o tym co Tobie jakiś tam program pokazuje czy bateria trzya pół godziny?? bo chyba faktyczny czas pracy powinien być wyznacznikiem a nie jakiś tam śmieszny programik

---- Dodano 18-02-2008 o godzinie 01:46 ----

ZNACZY ŻE JEST DO WYMIANY, OPISZ CO SIĘ Z NIĄ DZIEJE I WYŚLIJ DO SAD'U, POWINNI BEZ PROBLEMU WYMIENIĆ, MI WYMIENILI


nie krzycz

#15 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 18 lutego 2008 - 02:21

CZY DUŻE LITERY NA PRAWDĘ TAK DENERWUJĄ.... PRACUJĘ I MUSZĘ MIEĆ WCIŚNIĘTY CAPSLOCK, A JEŚLI BATERIA, TAK SKACZE, TZN JEJ ŻYCIE W JAKIMKOLWIEK PROGRAMIE, NIE MOŻE BYĆ OK, CO ZNACZY, ŻE MUSZĄ CI WYMIENIĆ, MOJA NIE MIAŁA ŻADNEGO SPECJALNEGO NR SERYJNEGO ALE JAK JĄ PRZETESTOWALI TO JĄ WYMIENILI.... SORRY RAZ JESZCZE, ŻE KRZYCZĘ........... BOSZ

#16 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 lutego 2008 - 02:27

po prostu się to beznadziejnie czyta.

#17 jedru

jedru
  • 61 postów

Napisano 18 lutego 2008 - 02:28

no spoko zczekierałtuję. ale mysle ze pojde sobie na piechoteks do sklepu - mam 2 ispoty w zasiegu 10 minutowego spacerku...

#18 Googlarz

Googlarz
  • 384 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 lutego 2008 - 11:07

u mnie komp z października i 103% po 41 cyklach... (a do tego AppleCare dodatkowej gwarancji na 2.5 roku zostało) 95% to mimo wszystko dobry wynik (sprawdzaj Battery Health Monitor a nie Coconut)

#19 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2008 - 13:36

Pytałem juz w innym wątku ale raz jeszcze musze... Jaka powinna byc oryginalna pojemnosc baterii w MB ?? Coco pokazuje 5200 BHealthMonitor - 5020 Nie znalazłem na baterii.... apoza tym na mojj baterii ze stycznia 2008 caly czas jest li-on:):):) Pzdr

#20 jarekk

jarekk
  • 8 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 lutego 2008 - 15:41

Ktos wie moze czy wymiany baterii (health 72% po 39 cyklach) mozna dokonać np w iSpocie? A do Sadu należy wysłać całego MBP czy można samą baterię? Pzdr

#21 hitman75

hitman75
  • 372 postów

Napisano 14 marca 2008 - 13:24

Hej
Zywotnosc baterii mi skacze po 28 cyklach. Teraz jest 64%. Pracuje caly czas na zasilaczu. Mam zle doswiadczenia z sadem za czasow kiedy moj mac byl na gwarancji, a teraz juz gwarancji nie mam... Co mam im powiedziec, zeby mi wymienili? Na jakiej podstawie mialbym sie powolywac na uptade 1.2, skoro to byl update software przez neta?

---- Dodano 14-03-2008 o godzinie 15:25 ----
Czy musze isc z calym makiem i papierami jakie mam do niego czy wystarczy sama bateria?

#22 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 14 marca 2008 - 18:08

Wyślij baterię do SAD'u to przyślą ci nową... ja miałem podobnie w MBP... z tego co widzę chyba nawet takim samym... ja miałem pierwszą wersję... tzn z Core Duo, a nie Core 2 Duo... ale bateria zachowywała się tak samo

---- Dodano 14-03-2008 o godzinie 18:09 ----
zadzwoń i zapytaj o papiery, ale po nr seryjnym baterii powinni co ją wymienić.. jak nie to ksero im wyślij

#23 hitman75

hitman75
  • 372 postów

Napisano 14 marca 2008 - 18:11

a w ispocie tego nie zalatwie?

#24 vjbeng

vjbeng
  • 768 postów
  • SkądBobry Podchalańskie

Napisano 14 marca 2008 - 18:17

możesz im zanieść, weź gwarancje ze sobą, czy dokument zakupu, jak zrobiłeś to za granicą i powinni ci przyjąć... samą baterię... pewnie będą chcieli cały komputer ale jak porozmawiasz, to wezmą samą baterię... do ispotu zabierz komputer i najlepiej pokaż jak to wygląda to z baterią.... ja załatwiłem to emailowo pokazując zrzuty z ekranu xcharge i coconut battery i istat pro...

#25 raphael

raphael
  • 404 postów
  • SkądGryfino / Szczecin/ SF

Napisano 14 marca 2008 - 19:18

Nie rozumiem, przecież bateria w MBP powinna być conajmniej tak dobra, albo i lepsza niż w zwykłym MacBooku, tymczasem ja po 64 cyklach mam 100% żywotności. Musieliście trafić na jakąś trefna partię.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych