Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple: poważne wady konstrukcyjne MacBook Air


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#26 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 07 lutego 2008 - 12:31

nie przesadzaj, mercedes tylu wpadek nie ma. O ile system operacyjny stworzony przez apple to faktycznie mistrzostwo to jakoś wg mnie i chyba sporej liczby osób hardware wyjątkowo ostatnio im coś nie wychodzi

#27 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 07 lutego 2008 - 12:38

no ale co? nie można porównać fiata do merca?? poza tym to porównanie fiata do merca nie jest adekwatne, bo ja już należałoby porównać fiata do merca z zawieszeniem fiata, silnikiem fiata, całą mechaniką fiata i wnętrzem merca :) wtedy skupiając się tylko i wyłącznie na mechanice można już zacząć porównanie omijając "achy i ochy" nad wnętrzem merca, i ominąć sprawę dwustrefowej klimy, skórzanej tapicerki i ślicznych drewnianych wstawek, nieprawdaż?? Technicznie Apple i Acer nie różnią się od siebie, są to komputery PC, pomijając kwestię OS'a i wyglądu można porównać procesor, grafikę, ram, wytrzymałość konstrukcji, użyte materiały. W teori merc z całą mechaniką fiata, przed mechaników mercedesa powinien być lepiej spasowany, lepiej dostosowany i z większą dbałością o szczegóły skoro jest za te same pieniądze, w praktyce widać że płacisz za takie samo spasowanie które biorą gotowe i nie robią tego sami, i zakładają tylko nadwozie merca, które wcale nie jest lepsze od tego fiatowskiego bo wzieli np. gorszą blachę, żeby przyciąć koszty produkcji a zarobić tylko na znaczku na masce, bo to przecież merc, a to że pod spodem silnik od Pandy, to who cares, w końcu to merc.

#28 kichu1979

kichu1979
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 lutego 2008 - 12:38

Wiem ale piszesz głupoty . Porownujesz Acera i Appla to tak jak bym robil porownanie Fiata i Merca


Jesli juz to Ferrari zamiast Fiata i mowie tu o Acerze :) Wiesz co, moim zdaniem Ty
piszesz glupoty... z jednego prostego powodu. Generalizowanie takie jak Twoje jest
o kant d... warte i nie wnosi kompletnie nic merytorycznego do dyskusji. Chcesz cos powiedziec, to wez sie za porownywanie konrketnych modeli, zacznij wytykac ich
zalety i wady, bo prawda jest taka, ze w produktach prawie kazdej firmy znajdziemy
modele bdb jakosciowo jak te konstrukcje z wadami. I nie wazne czy to Apple, Acer,
Fiat czy Mercedes. I ten ostatni miewa wtopy jakich malo... akurat mam kolege, ktory
jest mechanikiem z ich autoryzowanym serwisie, wiec troche mi poopowiadal :)

#29 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 07 lutego 2008 - 12:44

Juz tak nie przesadzajcie tym oburzeniem... Apple kiedys byl niezawodny i dobry jakosciowo, teraz to masowka i coraz czesciej tandeta. Sam kupilem latopa HP za jedyne 2.5 kawalka i w wielu miejscach bije o glowe przedrozonego odbarwiajacego sie Macbooka, kosztujacego 2 razy wiecej. Nie zalozybym sie o to, ze Apple jest lepszy od Acera. Moze kiedys, ale dzisiaj, w czasach tandetnych i upgradowanych co chwila Makbukow ?

Ale to mnie zszokowalo...

Kolejną usterką jest port słuchawek - najzwyczajniej w świecie nie akceptuje wszystkich urządzeń. Po prostu został zbudowany w sposób nie spełniający pewnych norm. Apple podaje że "wystarczy dokupić adapter dostępny w każdym Apple Store".


Co za olewactwo klientow!! I ile te szmaciarze z Apple beda sobie zyczyly za ten adapter? 30 euro? 40? Zalamka i zenada... zeby spartolic cos tak prostego jak port sluchawek....

#30 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 12:57

Ot właśnie, to co tu wypisujcie to wynik nie całkiem fortunnej decyzji przejścia na Intel'a, niestety.

#31 kichu1979

kichu1979
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 lutego 2008 - 13:01

Ot właśnie, to co tu wypisujcie to wynik nie całkiem fortunnej decyzji przejścia na Intel'a, niestety.


A na polega tu Twoim zdaniem wina Intela ?

#32 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 13:02

A czy ja pisałem, że Intel zawinił ?

#33 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 07 lutego 2008 - 13:09

kowal zawinił, cygana powiesili ;)

#34 kichu1979

kichu1979
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 lutego 2008 - 13:16

A czy ja pisałem, że Intel zawinił ?


Uzylem skrotu myslowego. Pisales, ze to wynik nie calkiem fortunnej decyzji Apple o przejsciu na Intela. Wiec prosilbym o rozwiniecie i uzasadnienie tej kwestii po prostu.

Czy chodzi o to ze Apple design/engineering nie ma doswiadczenia z projektowaniem konstrukcji opartymi na ukladach Intelowskich i bledy w nowych
produktach z tego wynikaja ??? Czy moze o cos innego ???

Nie wiem, skoro podniosles temat to pytam.

#35 tobiks-1355df9ad8

tobiks-1355df9ad8
  • 41 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 13:25

Uzylem skrotu myslowego. Pisales, ze to wynik nie calkiem fortunnej decyzji Apple o przejsciu na Intela. Wiec prosilbym o rozwiniecie i uzasadnienie tej kwestii po prostu.

Czy chodzi o to ze Apple design/engineering nie ma doswiadczenia z projektowaniem konstrukcji opartymi na ukladach Intelowskich i bledy w nowych
produktach z tego wynikaja ??? Czy moze o cos innego ???

Nie wiem, skoro podniosles temat to pytam.


Nie wiem czy koledze o to chodzilo ale wydaje mi sie ze przejscie na intela to skok na "kase i mase", zeby sie dalo winde zainstalowac i zeby ludzie przechodzili na apltformę appla :) (jak cos jest dla masy to sie wiąże z tandetą po trosze, i gonią wyścig ghz nie bacząc na dopracowanie innych rzeczy)

Ja mam z kolei inne pytanie dotyczące inteli i PPC - czy nie dalo się zrobić dwurdzeniowych procesorow w technologii PPC?? bo nie kumam tego, małe, wydaje, energooszczedne procesory PPC zamieniają na intele i sie chwalą lepszą wydajnoscią - a wiadomo ze bedzie lepsza jesli są dwa rdzenie! to jest mydlenie oczu wedlug mnie :/
A jakby zrobili PPC dwurdzeniowy to dopiero co by powiedzieli?
Nie kumam tego, i żałuję że mimo postępu technologicznego macbooki mające większą baterię nie wyciągają wcale więcej czasu pracy na baterii nić iBooki, to jest żenujące! Szkoda tylko ze nic nie moge zrobic w tej sprawie :) chcialbym dwurdzeniowy PPC.

Pozatym wow-intel zmniejszyl procesory o 40 czy 60% tak? co z tego jak PPC już dawno byly tak małe, to co- teraz muszą udowadniać że jest postęp-miniaturyzacja jak w rzeczywistosci apple cie cofnelo z wielkoscia procesorow zeby potem pochwalic sie ze intel postaral sie o zmniejszenie procków? w dodatku to zmniejszenie jest żałosne, bo zmniejszono tą "otoczkę" a nie "rdzeń" nie znam fachowych nazw - wybaczcie...

#36 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 13:32

Co za olewactwo klientow!! I ile te szmaciarze z Apple beda sobie zyczyly za ten adapter? 30 euro? 40? Zalamka i zenada... zeby spartolic cos tak prostego jak port sluchawek....


ale moze poczytajcie oryginalny tekst bo ten po polsku jest niepotrzebnie wzbogacony o duch sensacji... "poważne wady konstrukcyjne., "gwałtownie spada zasięg" ,"niezgodny ze standardem". trche za duzo przymiotnikow.

MacBook Air has issues, says Apple

po protu pwne sluchawki nie pasuja bo sie nie mieszcza. wtyk jest za duzy albo wygiety nie wiem. to samo dotyczy iphonow. tez nie wszystkie da sie wlozyc. nie sadze zeby jakies standardy opisywaly rozmiary obudowy minijacka. od dawna tez wiadomo ze to samo dotyczy tez niektorych pendriwow ktore z racji rozmarow obudowy tez nie beda do airbooka pasowac.

moze jest to problem dla ilus osob ktore uzywaja sluchawek z jakas nieapsujaca wtyczka ale nie rozumiem czemu nalezy robic z tego sensacje o tresci "air to jakis niewypal - nie kupujcie!"
  • jory lubi to

#37 CEHM

CEHM
  • 639 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 lutego 2008 - 13:40

Ja mam z kolei inne pytanie dotyczące inteli i PPC - czy nie dalo się zrobić dwurdzeniowych procesorow w technologii PPC??


Da sie. Apple stwierdzilo jednak, ze nie oplaca im sie wspolpracowac z IBM, poniewaz nie dostarczaja procesorow na czas oraz te potrzebuja coraz to wiecej pradu. Biznes z laptopami jest dla Apple zbyt wazny, zeby nie brac tego pod uwage i z tego powodu przesiedli sie na Intel.

---- Dodano 07-02-2008 o godzinie 15:42 ----

ale moze poczytajcie oryginalny tekst bo ten po polsku jest niepotrzebnie wzbogacony o duch sensacji... "poważne wady konstrukcyjne., "gwałtownie spada zasięg" ,"niezgodny ze standardem". trche za duzo przymiotnikow.

MacBook Air has issues, says Apple

po protu pwne sluchawki nie pasuja bo sie nie mieszcza. wtyk jest za duzy albo wygiety nie wiem. to samo dotyczy iphonow. tez nie wszystkie da sie wlozyc. nie sadze zeby jakies standardy opisywaly rozmiary obudowy minijacka. od dawna tez wiadomo ze to samo dotyczy tez niektorych pendriwow ktore z racji rozmarow obudowy tez nie beda do airbooka pasowac.

moze jest to problem dla ilus osob ktore uzywaja sluchawek z jakas nieapsujaca wtyczka ale nie rozumiem czemu nalezy robic z tego sensacje o tresci "air to jakis niewypal - nie kupujcie!"


Moze nie koniecznie zaden niewypal (poza ta sprawa z WiFi), ale produkt w detalu jednak niestety dosc nieprzemyslany. A detale raczej zawsze byly atutem Stefana i jego kompanii - do tego nas przyzwyczaili

#38 sadownik

sadownik
  • 36 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2008 - 13:44

A co powiecie na takie wady? Brak możliwości odtwarzania filmów DVD, słuchania muzyki z płyt i wypalania płyt. To rewelacje nowego superdrive do MBA.

#39 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 07 lutego 2008 - 13:44

ale moze poczytajcie oryginalny tekst bo ten po polsku jest niepotrzebnie wzbogacony o duch sensacji... "poważne wady konstrukcyjne., "gwałtownie spada zasięg" ,"niezgodny ze standardem". trche za duzo przymiotnikow.

MacBook Air has issues, says Apple

po protu pwne sluchawki nie pasuja bo sie nie mieszcza. wtyk jest za duzy albo wygiety nie wiem. to samo dotyczy iphonow. tez nie wszystkie da sie wlozyc. nie sadze zeby jakies standardy opisywaly rozmiary obudowy minijacka. od dawna tez wiadomo ze to samo dotyczy tez niektorych pendriwow ktore z racji rozmarow obudowy tez nie beda do airbooka pasowac.

moze jest to problem dla ilus osob ktore uzywaja sluchawek z jakas nieapsujaca wtyczka ale nie rozumiem czemu nalezy robic z tego sensacje o tresci "air to jakis niewypal - nie kupujcie!"


Nareszcie jakis rozsadny glos w tej dyskusji, uff.

#40 Iras PL

Iras PL
  • 284 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 13:47

Sam noszę się z zamiarem zakupu macbooka (nie air, ale zwykłego) i targają mną wątpliwości. Z samego przejścia na technologię Intela wg mnie nie wynikają żadne niedogodności, ale te swoje piękne obudowy mogliby robić z lepszych materiałów.

Jednak czy naprawdę ktoś tu porównał Acer'a do Apple?

eMobilne.pl - Laptopy , palmtopy, palmtop, notebooki

Wybierzcie kategorię "o produktach" i pytanie na temat sprzętu Acer. Moim zdaniem to daje do myślenia ;)

#41 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 lutego 2008 - 13:48

A co powiecie na takie wady? Brak możliwości odtwarzania filmów DVD, słuchania muzyki z płyt i wypalania płyt. To rewelacje nowego superdrive do MBA.


A jakieś źródło? A jak nie apple'owski superdrive, to są inne napędy.

EDIT
Co więcej, to co napisałeś, jest sprzeczne z tym co podaje apple.

Everything you need in an optical drive.
Whether you’re at the office or on the road with your MacBook Air, you can play and burn both CDs and DVDs with the MacBook Air SuperDrive. It’s perfect when you want to watch a DVD movie, install software, create backup discs, and more


Chyba, że to miała być taka ironia odnośnie braku napędu optycznego w MBA.

#42 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 13:53

A co powiecie na takie wady? Brak możliwości odtwarzania filmów DVD, słuchania muzyki z płyt i wypalania płyt. To rewelacje nowego superdrive do MBA.


to chyba nie superdrive tylko remote disc?

produkt w detalu jednak niestety dosc nieprzemyslany. A detale raczej zawsze byly atutem Stefana i jego kompanii - do tego nas przyzwyczaili


eeee
gdzie tu problem - w kupnie nowych sluchawek? przeciez to jest jak najbardziej przemyslane. kupiles od nas komputer? to kup od nas jeszcze suchawki. patrz jak pasuja!
applowskie przedluzacze usb tez maja gniazda do ktorego pasuja tylko aplowskie wtyki

a ze to nie fajne. no jasne. od dawna mowilem ze apple wcale nie sprzedaje swoich komputerow tak drogo jak sie powszechnie uwaza za to kabelki, przejscowki itp maja najdrozsze na swiecie.

#43 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 07 lutego 2008 - 13:59

ale moze poczytajcie oryginalny tekst bo ten po polsku jest niepotrzebnie wzbogacony o duch sensacji... "poważne wady konstrukcyjne., "gwałtownie spada zasięg" ,"niezgodny ze standardem". trche za duzo przymiotnikow.

MacBook Air has issues, says Apple

po protu pwne sluchawki nie pasuja bo sie nie mieszcza. wtyk jest za duzy albo wygiety nie wiem. to samo dotyczy iphonow. tez nie wszystkie da sie wlozyc. nie sadze zeby jakies standardy opisywaly rozmiary obudowy minijacka. od dawna tez wiadomo ze to samo dotyczy tez niektorych pendriwow ktore z racji rozmarow obudowy tez nie beda do airbooka pasowac.

moze jest to problem dla ilus osob ktore uzywaja sluchawek z jakas nieapsujaca wtyczka ale nie rozumiem czemu nalezy robic z tego sensacje o tresci "air to jakis niewypal - nie kupujcie!"


A ja nawet tego ducha sensacji nie zauwazylem. Rozumiem ze mozna byc zaslepionym miloscia do jedynie slusznej firmy, ale juz nie przesadzaj tak, nie podlizuj im sie :)
To jest wina Apple, spieprzyli to, po porstu. Jakos od lat firmy tak robia, ze pasuja kazde sluchawki z malym jackiem.
I nie osmieszaj sie, ze nie ma specjalizacji opisujacej wielkosc malego jacka, litosci... A jak myslisz, wszyscy robia to na oko i jakos to od lat wszystkim dziala :D

Apple sobie nie poradzilo z czyms, czego specyfikacja jest znana od 100 lat, prosze oto foty starych jackow z wikipedii:

Image:Oldphoneplugs.jpg - Wikipedia, the free encyclopedia

A tu patent z 1907 r

Image:Triple Contact Plug 1907.png - Wikipedia, the free encyclopedia

To jest rodzaj arogancji w stosunku do klientow, ze za kolosalny szmal puszcza im sie niedorobione barachlo i kaze jeszcze doplacac.

#44 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 07 lutego 2008 - 14:02

ale oprócz IBM to konsorcjum tworzyli jeszcze Apple i Motorola :) z jednej strony zapewne prace nad mobilnym G5 się przedłużały, chociaż były PowerMaci G5 DC, ostatni potwór to był Quad bodajże 2x 2.5 GHz G5 DC. Ale z drugiej strony pójście w serie G, nadal by nie sprawiło pozyskiwania switcherów z uwagi na niemożność instalacji Windowsa, a to oznaczało mniej $. Zresztą po co ładować pieniądze (które zresztą przy PPC nie byłyby tak duże bo sprzęt byłby nadal dość elitarny, i nie cenowo bo cenowo jest ciągle ten sam) skoro można wziąć od Intela procesor i nie martwić się o jego rozwój a przy okazji zyskuje się tych zachwyconych dizajnem ale przestraszonych brakiem Windowsa. Więc Apple poszedł po kasę, tylko troszkę się zagalopował. G4 w laptopach były dobrze poznane, dopracowane, konstrukcja iBooków i PowerBooków była dopracowana bo też był czas, w końcu PowerBooków nie było takiego wysypu jak grzabów po deszczu. Teraz trzeba gonić, najpierw CS, CD, C2D, już w swoje maki włożyli od czasu przejścia na Intele 3 różne procesory, potem szybko santa rosa, potem led, potem nowe gma, teraz za chwilę nowe procesory trzeba wstawić, jeszcze w międzyczasie wypuścić iPhona, iPod'a Touch'a, Air'a i znowu przygarnąć zachwyconych dizajnem i mających kasę bo już brak Windowsa nie grozi. A nie można chwytać kilu srok za ogon bo któraś wyleci. Gonienie za GHz'ami w świecie x86 to potworność, bo zwyczajnie nie da się dogonić, świat PC do czasów Intela rządził się innymi prawami, Maćki miały dużo czasu na ewolucje dostosowanie się, a najlepsze konstrukcje jak widać ciągle triumfują dizajnem a pochodzą z czasów PPC (iBook, PowerBook i PowerMac wyglądają tak samo z innymi nazwami). Jak pogoń za światem PC odbił się na dizajnie można zobaczyć na przykładzie iMac'a Alu, moim zdaniem to krok wsteczny. A to iMaci były tymi konstrukcjami które wyznaczały nowy trend, kolorowe przezroczyste G3, prześliczne G4, minimalistyczne ale ciągle ze smaczkiem G5, no a teraz Alu iMac, można o nim powiedzieć wszystko ale nie to że jest jakimś wyznacznikiem, co najwyżej wstecz, bo zmiana materiałów użytych bez zmiany kształtu, pokazuje tylko jak zabrakło mocy przerobowych na dizajn, a szkoda, i nie spodziewam się przełomowych konstrukcji od Appla w najbliższym czasie, bo zwyczajnie nie ma na to czasu, Stefan chwycił dużo srok za ogon i powoli mu wylatują.

#45 kichu1979

kichu1979
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 lutego 2008 - 14:02

moze jest to problem dla ilus osob ktore uzywaja sluchawek z jakas nieapsujaca wtyczka ale nie rozumiem czemu nalezy robic z tego sensacje o tresci "air to jakis niewypal - nie kupujcie!"


Problematyczny jest niestety fakt, ze to nie jest "iles sluchawek z jakastam niepasujaca wtyczka" ale generalnie wiekszosc sluchawek dostepnych na rynku.

I ja tu niestety nie widze innego wytlumaczenia, jak chec zarobienia na "łosiach", ktorzy jesli nie kupia oryginalnego pasujacego akcesorium Apple beda zmuszeni
kupic przejsciówkę. Dla Apple jest to 'win-win situation', bo zarabiaja i na tych, ktorzy uzywaja ich akcesoriow jak i na tych, ktorzy tego nie robia. I nad tym
akurat trudno przejsc do porzadku dziennego, bo to jest jawne zdzieranie z ludzi kasy... i, mimo iz sytuacja mnie bezposrednio nie dotyczy, nie dziwie sie ludziom, ktorym sie ten fakt nie podoba.

Wiele osob chocby w US namawiane byly przez rozne serwisy jeszcze z czasow iPodow do kupowania dobrej jakosci sluchawek, chocby i customowych IEM za
ciezkie pieniadze, rzedu 1k USD. I co, i teraz moge sobie swoje sluchawki wadzic bo im wtyczka nie bedzie pasowala, bo ktos wymyslil sobie ze "reinventnie malego jacka", albo maja kupic sobie przejsciowke. Szczerze, jesli kupowalbym sluchawki za 1k USD to nie po to, ze podlaczac je przez tania przejsciowke made in china. Ja tym ludziom sie nie dziwie, ze sa oburzeni.

Nawiazujac tutaj do tego cytowanego Acera, jeden z modeli najmniejszy Ferrari tez ma na swoj sposob gniazdo jack schowane/osloniete, bo jest ono jakby "pod plastikowym daszkiem" i tutaj ktos jednak wpadl na to, zeby miedzy daszkiem od gory a jackiem zostawic tyle miejsca zeby normalne wtyczki wchodzily.

Tego typu 'naginanie standardow' przypomina mi zachowanie pewnej duzej firmy ktorej nazwa zaczyna sie na litere M niestety.

#46 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 07 lutego 2008 - 14:06

Problematyczny jest niestety fakt, ze to nie jest "iles sluchawek z jakastam niepasujaca wtyczka" ale generalnie wiekszosc sluchawek dostepnych na rynku.


Zaraz zaraz, skad ta informacja? Za chwile sie dowiemy, ze zadne nie pasuja, tylko te od ajpoda.

#47 CEHM

CEHM
  • 639 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 lutego 2008 - 14:07

To jest wina Apple, spieprzyli to, po porstu. Jakos od lat firmy tak robia, ze pasuja kazde sluchawki z malym jackiem.
I nie osmieszaj sie, ze nie ma specjalizacji opisujacej wielkosc malego jacka, litosci... A jak myslisz, wszyscy robia to na oko i jakos to od lat wszystkim dziala :D

Apple sobie nie poradzilo z czyms, czego specyfikacja jest znana od 100 lat, prosze oto foty starych jackow z wikipedii:


Troche sie mylisz. Apple jak najbardziej dotrzymal sytycznych specyfikacji jack-a. Problemem jest reszta wtyczki, w ktorej jest jack osadzony. Tu specyfikacji nie ma i niektore modele z masywniejsza wtyczka po prostu nie pasuja

#48 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 14:10

A ja nawet tego ducha sensacji nie zauwazylem.


no to jest dosyc powszechne w XX i XXI wieku kalectwo.

I nie osmieszaj sie, ze nie ma specjalizacji opisujacej wielkosc malego jacka, litosci... A jak myslisz, wszyscy robia to na oko i jakos to od lat wszystkim dziala :D Apple sobie nie poradzilo z czyms, czego specyfikacja jest znana od 100 lat, prosze oto foty starych jackow z wikipedii:

Image:Oldphoneplugs.jpg - Wikipedia, the free encyclopedia


w podanych przez ciebie linkach nie ma wymiarow obudowy. co wiecej jezeli spojrzysz sobie na ten po lewej i po prawej
Dołączona grafika

to dosyc dokladnie ilustruja roznice o ktorej tu romawiamy. to nie jack jest problemem tylko obudowa wtyczki/obudowa gniazda.

#49 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 07 lutego 2008 - 14:12

i tu akurat pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Miałem macbooka teraz mam acera aspire 5920G i w każdej kategorii bije na głowę o tysiąc złotych droższego macbooka. No może jedynie rozmiary ale wiadomo - 15" matryca. I nie jest to próba podbudowania się bo miałem oba komputery i naprawdę acer jest znacznie lepszy na wypady poza biuro (czytnik kart i to nie tylko SD ale nawet xD który jest bardzo mało popularny, grafika mocna, dysk duży, 2GB RAM w serii, martyca bardzo dobrej jakości - żadnych nierównomierności podświetlenia, plastiki porządne, wygląd całkiem ciekawy - ale to akurat dla mnie znaczenia nie ma)

...też miałem Merca Coupe, a teraz mam Fiata Kombi z wielkim silnikiem, mogę zabrać całą rodzinę wraz z teściową i mieszczę w bagażniku cztery koła zapasowe, mnóstwo części zapasowych i narzędzia do naprawy auta - świetny samochód!...

#50 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 07 lutego 2008 - 14:17

Jednak czy naprawdę ktoś tu porównał Acer'a do Apple?

eMobilne.pl - Laptopy , palmtopy, palmtop, notebooki

Wybierzcie kategorię "o produktach" i pytanie na temat sprzętu Acer. Moim zdaniem to daje do myślenia ;)


wg Ciebie to miarodajna ocena firmy? Wg mnie nie. Bardziej polegałem na opiniach ludzi użytkujących mobilne komputerki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych