Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Release] Encyklopedia/Słowniki weDict


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 00:27

Dzisiaj kolejne 4 bazy do weDicta:

Słownik Synonimów - 43171 słów
Słownik Wyrazów Obcych - 29583 słów
Słownik Języka Polskiego - 72934 słów
Encyklopedia PWN 99 - 104310 haseł

Dostępne w źródłach:
http://i.myapple.pl

Instalacja - patrz http://www.myapple.p...-niemiecki.html

Podziękowania
- dla interneksa za linki do baz Xlatora, bez jego sugestii nie było by tych słowników
- dla M4v3Ra za udostępnienie swojego źródła dla installera i stworzenie paczek do installera

Uwagi:
- po pierwszym uruchomieniu encyklopedii odnalezienie pierwszego hasła może potrwać dość długo, gdyż generowany jest indeks słów
- bazy są dość duże, więc w momencie ściągania ich w Installerze dobrze jest nie dopuścić do wygaszenia się ekranu, bo ściąganie zacznie się od początku (chyba)
- jeśli słowniki i encyklopedia się podobają proszę o reputację (kliknij na ikonkę z ludzikiem z lewej strony, obok napisu Autorytet)

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo autora i zmotywować go do dalszej pracy, wejdź na stronę: iPhone - Dotacja dla autora mGadu i słowników. Za każdą złotówkę będę szalenie wdzięczny.

#2 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 07 lutego 2008 - 00:46

Słowniki wymagają sporo miejsca na iPhonie. Sama encyklopedia np. zajmuje niecałe 30 MB. Upewnijcie się, że to miejsce posiadacie. I nawet niech nikomu przez myśl nie przechodzi instalować to bez przeniesienia Applications na partycję danych.

#3 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 09:43

Słowniki wymagają sporo miejsca na iPhonie. Sama encyklopedia np. zajmuje niecałe 30 MB. Upewnijcie się, że to miejsce posiadacie. I nawet niech nikomu przez myśl nie przechodzi instalować to bez przeniesienia Applications na partycję danych.


To nie do końca tak. Słownika są przechowywane w /var/root/Library/weDict/, czyli na partycji z danymi, która ma pojemność prawie 8GB. Czyli moim zdaniem nie powinno być problemu z miejscem w pamięci, nie trzeba nic przenosić
  • p0li lubi to

#4 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 07 lutego 2008 - 09:45

Fakt, pośpieszyłem się z tym Applications ;).

#5 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 15:26

Wielkie dzięki za to wszystko!!! Bardzo fajna sprawa i szacunek za wykonaną robote :) Chcialem jednak zapytać na ile ta encyklopedia jest użyteczna bo wpisuje takie hasła jak Mickiewicz czy Kraszewski i niestety nic nie ma :/

#6 adanadhel

adanadhel
  • 80 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2008 - 19:56

Chcialem jednak zapytać na ile ta encyklopedia jest użyteczna bo wpisuje takie hasła jak Mickiewicz czy Kraszewski i niestety nic nie ma :/


Rzeczywiście notek biograficznych nie zawiera, ale niektóre hasła ma bardzo ładnie opracowane ... proponuję sprawdzić m.in.: impresjonizm, fenomenologia, Warszawa i chyba najobszerniej opracowane hasło: Polska :)

#7 internex

internex
  • 592 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 lutego 2008 - 20:15

Wpisz MickiewiczAdam i powinno pójść.
  • b4it lubi to

#8 ipodfan

ipodfan
  • 344 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 23:05

jeszcze tylko ksiazka telefoniczna i sami powiedzcie jaki telefon bedzie to posiadac hehe

#9 podkowa

podkowa
  • 169 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2008 - 09:42

Fakt, pośpieszyłem się z tym Applications ;).


A u mnie w 1.1.3 devteam wedict jest właśnie w Applications może to jest przyczyna że nie mogę uruchomić słownika

#10 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 08 lutego 2008 - 10:33

A u mnie w 1.1.3 devteam wedict jest właśnie w Applications może to jest przyczyna że nie mogę uruchomić słownika


weDIct jest a /Applications, ale bazy słownikowe sa w /var/root/...

#11 podkowa

podkowa
  • 169 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2008 - 10:43

weDIct jest a /Applications, ale bazy słownikowe sa w /var/root/...


A konkretnie gdzie bo ja ich w /var/root/ nie widze mimo iż są zainstalowane

#12 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 08 lutego 2008 - 10:53

A konkretnie gdzie bo ja ich w /var/root/ nie widze mimo iż są zainstalowane


Kilka postów wcześniej jest napisane:
/var/root/Library/weDict/

Radziłbym czytać najpierw cały wątek żeby nie zaśmiecać. Jeśli tam ich nie ma to znaczy że coś ci się źle zainstalowało

#13 podkowa

podkowa
  • 169 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2008 - 11:02

Sorrki czytam dokładnie i napisałem że u mnie i w kilku innych iphonach z devteam 1.1.3 nie ma w /var/root/Library/ katalogu weDict a zainstalowało się chyba dobrze (wedict) bo inne słownik działają

---- Dodano 08-02-2008 o godzinie 13:05 ----

Kilka postów wcześniej jest napisane:
/var/root/Library/weDict/

Radziłbym czytać najpierw cały wątek żeby nie zaśmiecać. Jeśli tam ich nie ma to znaczy że coś ci się źle zainstalowało


Pozostałe słowniki łącznie z twoim znajdują się w katalogu /var/mobile/Librarary/weDict/

i tu jest chyba rozwiązanie jeśli nie to popraw mnie.

#14 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 08 lutego 2008 - 11:14

Wpisz MickiewiczAdam i powinno pójść.


Dzieki, z Mickiewiczem działa. Zalozmy, ze chcialbym wyszukać np Krasinskiego czy Kraszewskiego i niestety nie pamietam ich imion. Co w takiej sytuacji zrobic? :/

#15 pcstud

pcstud
  • 173 postów

Napisano 08 lutego 2008 - 12:33

Dzieki, z Mickiewiczem działa. Zalozmy, ze chcialbym wyszukać np Krasinskiego czy Kraszewskiego i niestety nie pamietam ich imion. Co w takiej sytuacji zrobic? :/

uczyc sie, uczyc... a w ostatecznosci zostaje Ci telefon do przyjaciela albo Wikipedia w Safari:))))

#16 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 08 lutego 2008 - 13:26

uczyc sie, uczyc... a w ostatecznosci zostaje Ci telefon do przyjaciela albo Wikipedia w Safari:))))


Mature zdawałem 5 lat temu więc imion niektórych autorów mam prawo nie pamiętac :). Tych akurat jednak pamiętam, podałem ich jedynie jako przykład stąd słowa "założmy, że..." :) Telefon do przyjaciela kosztuje a wikipedia to tez tylko online ;)

#17 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 08 lutego 2008 - 13:30

Niestety weDict jest trochę niedorobiony, pozostaje tylko czekać aż wypuszczą nową wersję. Albo jak ktoś się czuje na siłach to niech sam usprawnia weDicta, źródła są ogólnie dostępne. W weDict na pewna powinna się znaleźć list słów ze słownika, żeby można było łatow np. Miskiewiczadama znaleźć.

#18 MaUSeRoSS

MaUSeRoSS
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2008 - 22:38

Czy ktoś ma problem z weDict na 1.1.3 ? Po instalacji gdy uruchamiam aplikację zaczyna się uruchamiać a po sekundzie wraca do springboard... Ktoś ma podobny problem ?

#19 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 08 lutego 2008 - 22:47

Tak, jest problem z 1.1.3 dev-team jailbreak. Niestety nie mam (ani Maver) drugiego iPhona żeby moje "wyroby" testować na innych firmwarach. Usilnie próbuje zdobyć drugiego iPhona, ale na razie bezskutecznie, liczę na pomoc forumowiczów. Wszystkie moje rzeczy są dostępne za darmo, więc może ktoś by w rewanżu miał zbędnego iPhona? oczywiście zapłacę.

#20 podkowa

podkowa
  • 169 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2008 - 22:47

Czy ktoś ma problem z weDict na 1.1.3 ? Po instalacji gdy uruchamiam aplikację zaczyna się uruchamiać a po sekundzie wraca do springboard... Ktoś ma podobny problem ?


Ja tak miałem z 1.1.3 devteam, musisz skopiować katalog wedict wraz z zawartością z /var/mobile/Librarary/ do /var/root/Library/ i będzie śmigać sprawdzone :-)
  • MaUSeRoSS lubi to

#21 kondrat_93

kondrat_93
  • 649 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2008 - 22:52

zainstalowałem wszystkie oprocz hiszpanskich- nie potrzebuje ich ;) działa świetnie, brawo chłopaki!!!

#22 podkowa

podkowa
  • 169 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2008 - 22:55

Tak, jest problem z 1.1.3 dev-team jailbreak. Niestety nie mam (ani Mevar) drugiego iPhona żeby moje "wyroby" testować na innych firmwarach. Usilnie próbuje zdobyć drugiego iPhona, ale na razie bezskutecznie, liczę na pomoc forumowiczów. Wszystkie moje rzeczy są dostępne za darmo, więc może ktoś by w rewanżu miał zbędnego iPhona? oczywiście zapłacę.


Może każdy kto używa zrobi mały przelewik w końcu korzystamy z efektów twojej pracy i mam wrażnie że większość użytkowników iphone w Polsce posiada któryś z twoich "wyrobów"

#23 MaUSeRoSS

MaUSeRoSS
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2008 - 23:52

Dzięki podkowa - jesteś wielki :) !!! Działa :)

---- Dodano 08-02-2008 o godzinie 23:53 ----
widać że na 1.1.3 słowniki muszą instalować się do innego folderu i to wyjaśnia sprawę :)

#24 Nick

Nick
  • 273 postów
  • SkądWadowice

Napisano 11 lutego 2008 - 19:33

Mam rozwiązanie, jeżeli chodzi o notki biograficzne. Należy po nazwisku wpisać jakieś imię, nieważne jakie. Dla przykładu wpisujemy: KrasickiAdam Dostajemy wtedy listę Krasickich. ;)

#25 internex

internex
  • 592 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 lutego 2008 - 01:06

Mam rozwiązanie, jeżeli chodzi o notki biograficzne.
Należy po nazwisku wpisać jakieś imię, nieważne jakie.
Dla przykładu wpisujemy: KrasickiAdam
Dostajemy wtedy listę Krasickich. ;)

Ja znam lepszą opcję - dajemy spację :-P
No, autorytecik za tipa:lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych