Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

"Glupi" problem z drukowaniem...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 MaTi

MaTi
  • 230 postów
  • SkądKalisz

Napisano 05 marca 2006 - 15:21

Witam, mam "glupi" problem z wypuszczaniem gotowych stron do pdf-a... Albo jestem juz zmeczony albo za glupi na te sprawy... :-( Tak sie sklada, ze czesc stron ja robie na maku a czesc kolega na PeCecie. Drukarnia, ktora przyjmuje od nas materialy pracuje tylko na PC. Poniewaz moje strony otwierane w indyku pecetowym "rozjezdzaja" sie (nie pytajcie dlaczego - fonty mamy te same...) wiec chce te "gotowce" skrecic u siebie. No i pojawia sie "problem"... Kolega dostal z drukarni execa z instalka, ktora zainstalowala mu odpowiedni ppd (Agfa Apogee-3), dogral odpowiednia konfiguracje distillera i teraz kolega puszcza tylko print a distiller wszystko robi sam... Wydlubalem tego ppd-eka, konfiguracje distillera przepisalem sobie recznie z wersji pecetyowej, ale juz nie potrafie zmusic do takiej wlasnie automatyzacji swojego makowego indyka...

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marca 2006 - 08:33

MaTi, a to nie jest przypadkiem kwestia zdefiniowania w Distillerze specjalnych teczek? Watched Folders to się chyba nazywa.

#3 MaTi

MaTi
  • 230 postów
  • SkądKalisz

Napisano 06 marca 2006 - 10:47

no dobrze, ale strony wypuszczane z IS CS2 laduja mi zawsze na biurku... Ale poszperam - bo o tych watched folder nie wiedzialem...

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marca 2006 - 23:57

A dlaczego tak? Przecież jak generujesz postscript z ID, to możesz wybrać lokację docelową pliku. W ID nie musisz tworzyć wirtualnej drukarki, a wystarczy wybrać drukowanie do pliku i wskazać odpowiednie PPD.

#5 MaTi

MaTi
  • 230 postów
  • SkądKalisz

Napisano 07 marca 2006 - 09:39

wiem, przez "print" moge sobie ustawiac, ale myslalem o zautomatyzowaniu tej czynnosci. To znaczy na piecyku jest tak, ze wystarczy z menu "Print presets" wybrac jakis zdefiniowany szablon, otwiera sie okienko "Print" z juz ustawionymi ppd-ekami, rozmiarami itp. szczegolami, wpisuje sobie tylko numer strony, ktora puszczam i leci. Po czym: po zakonczeniu drukowania w indyku automagicznie otwiera sie distiller z wsadzonym wlasnie przd chwila skreconym psem i rownie automagicznie rusza krecenie z tegoz pliku pdf-a... Po jednym kliknieciu myszka i 2-3 minutach obok pliku .ps laduje jego odpowiednik .pdf... I tego wlasnie na maczku nie umiem osiagnac...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych