Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sources


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 eloela1

eloela1
  • 62 postów

Napisano 03 lutego 2008 - 22:41

hej, moze dobrym pomyslem byblby temat z lista dobrych sources. Bez szkodliwych packages itd.

#2 Sniadyy

Sniadyy
  • 99 postów

Napisano 04 lutego 2008 - 10:34

Ja ma te źródła.:
krzak.net/iphone iPolish
artdstract.pl/iphone iPolish
I.unlock.no Unlocking tools
wakoman.ovh.org/iphone iPolish przydatne.
cynix.org/iphone.plist Keys&Regions i tam trochę jeszcze
rep.frenchiphone.com francuska grupa(jest Simport)

*****************************************************************
markmon.nu między innymi Bosstool, i gry do emlulatora naGAmboya, ale tylko raz udało mi sie go otworzyć.. chyba z adres więc jak ktoś zna to pliz o poprawkę'

Mam nadzieje że autorzy źródle nie będą źli że bez ich zgody umieściłem ich źródła.

#3 eloela1

eloela1
  • 62 postów

Napisano 04 lutego 2008 - 10:45

to w sumie mam prawie to samo. simport nie instaluje, bo juz zdazylam recznie wpisac kontakty ;d

#4 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 04 lutego 2008 - 13:42

dodajcie sobie takie źrodło http://ride4.org/shai.xml i Sources zainstalujcie All Sources i cieszcie się największym zbiorem źródeł :)

#5 przemekspider

przemekspider
  • 1 793 postów
  • SkądSosnowiec/Kraków

Napisano 04 lutego 2008 - 14:26

dodajcie sobie takie źrodło http://ride4.org/shai.xml i Sources zainstalujcie All Sources i cieszcie się największym zbiorem źródeł :)


Ale zapodałeś! Odświeża mi teraz źródła jakieś 5 minut... ;-)

#6 b4it

b4it
  • 537 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lutego 2008 - 15:05

A czego się spodziewałeś? Sniadyy, po co ci aż 3 repozytoria z iPolish? :D Mało ci Artdstract? Z przydatnych to jeszcze iphone.r4m0n.net (iPhysics). Reszt to raczej dublowanie tego, co już jest w Community Sources.

#7 eloela1

eloela1
  • 62 postów

Napisano 04 lutego 2008 - 17:37

dodajcie sobie takie źrodło http://ride4.org/shai.xml i Sources zainstalujcie All Sources i cieszcie się największym zbiorem źródeł :)


i wszystkie maja soft bez spy- i mal-ware, tak?

#8 b4it

b4it
  • 537 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lutego 2008 - 20:48

A znasz jakieś na iPhona? Pomijając Oktoprepa dla 1.1.3 chociaż to inna sprawa. Ja nie słyszałem ale może jestem nie doinformowany.

#9 tlatla

tlatla
  • 22 postów

Napisano 05 lutego 2008 - 13:59

a o co chodzilo z tym oktoprepem? fajnie by bylo jakby na forum dzial aplikacje podzielony byl na wiecej kategorii i kazdy moglby jakies recenzje itd. ciekawych aplikacji zamieszczac.

#10 loopez

loopez
  • 250 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 02:06

a o co chodzilo z tym oktoprepem?

za hacking.pl:

11-letni chłopiec wywołał alarm wśród specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem. Stworzył on złośliwe oprogramowanie przeznaczone dla popularnego telefonu Apple iPhone.

Oprogramowanie podszywa się pod legalną aplikację stworzoną przez firmę trzecią. Plik o nazwie 'firmware 1.1.3 prep' ma być programem narzędziowym, który ma przygotować telefon do nadchodzących aktualizacji oprogramowania.

Po zainstalowaniu kod nie ujawnia swojego złośliwego charakteru. Jednak, gdy użytkownik stara się go usunąć z urządzenia, dochodzi do skasowania kilku innych, legalnych plików. Administratorzy serwisu Modmyifone, którzy odkryli malware, poinformowali rodziców „zdolnego” chłopca, zaś strona hostująca złośliwy plik została wyłączona.


#11 przemekspider

przemekspider
  • 1 793 postów
  • SkądSosnowiec/Kraków

Napisano 07 lutego 2008 - 06:17

za hacking.pl:

11-letni chłopiec wywołał alarm wśród specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem. Stworzył on złośliwe oprogramowanie przeznaczone dla popularnego telefonu Apple iPhone.

Oprogramowanie podszywa się pod legalną aplikację stworzoną przez firmę trzecią. Plik o nazwie 'firmware 1.1.3 prep' ma być programem narzędziowym, który ma przygotować telefon do nadchodzących aktualizacji oprogramowania.

Po zainstalowaniu kod nie ujawnia swojego złośliwego charakteru. Jednak, gdy użytkownik stara się go usunąć z urządzenia, dochodzi do skasowania kilku innych, legalnych plików. Administratorzy serwisu Modmyifone, którzy odkryli malware, poinformowali rodziców „zdolnego” chłopca, zaś strona hostująca złośliwy plik została wyłączona.


Było to juź dość dawno i dawno zakończyliśmy o tym dyskusję na myapple....

#12 eloela1

eloela1
  • 62 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 16:42

oje. parszywy gowniarz. ale to w takim razie wystarczy, ze ktos nie bedzie monitorowal plikow, ktore zamieszcza na popularnych sources i wtedy tez bedziemy zainfekowani.

#13 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2008 - 22:28

Jako że to temat o źródłach do Installera, to zapraszam do dodania sobie we wspomnianej aplikacji adresu:
http://mwap.pl/irepos/

Już wyjaśniam - jest to zbiór ponad 70 różnych repozytoriów (spis w pliku http://mwap.pl/irepos/info.txt) upakowany w jedno, dzięki czemu samo odświeżanie trwa ledwie z minutę (cóż, repozytorium zawiera ponad 1000 rzeczy możliwych do zainstalowania i liczy sobie ponad 2 MB... :))

Odświeżanie danych z repozytoriów następuje co 30 minut.

#14 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 lutego 2008 - 23:08

no fajnie, że ich tak dużo, ale po grzybka nam (Polakom) repozytoria takie jak:
1.1.x Dansk, iFon Norway (1.1.x), Korean Utility, SwePhone (1.1.x), Vetnamese etc. ? Dołączona grafika

można by to przecież przesiać/przykroić, do naszych lokalnych potrzeb :)

#15 w4rri0r3k

w4rri0r3k
  • 88 postów

Napisano 07 lutego 2008 - 23:35

po drugie za duzo tego, moze i odswieza sie szybko ale pozniej installler dziala bardzo powoli oraz pliki nam sie dwoja troja te same dlatego w tej chwili usuwam to repo

#16 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2008 - 01:47

Na razie skróciłem listę repozytoriów z danymi do ok 50 pozycji, wywalając większość nie-anglojęzycznych i sporo tylko z tematami do SummerBoard'a. Docelowo projekt jest taki, aby można było samemu tworzyć spersonalizowane repozytorium pobierające dane tylko z innych wybranych repozytoriów.

#17 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 lutego 2008 - 08:45

Na razie skróciłem listę repozytoriów z danymi do ok 50 pozycji, wywalając większość nie-anglojęzycznych i sporo tylko z tematami do SummerBoard'a.


świetnie, choć kilka śmieci zostało (np. Korean Utility, Vietnamese) i niestety, Installer dalej się przymula (choć nie aż tak jak przy tych 70'ciu repozytoriach)

Docelowo projekt jest taki, aby można było samemu tworzyć spersonalizowane repozytorium pobierające dane tylko z innych wybranych repozytoriów.


o :!: i to jest bardzo słuszna koncepcja :)


BTW: właśnie zauważyłem w źródłach taką pozycję:

USUŃ TO ŹRÓDŁO
Nowy adres: i.myapple.pl
czyli mogę/mam to usunąć :?:

#18 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2008 - 10:59

Tak, możesz usunąć -> http://www.myapple.p...myapple-pl.html

#19 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 22:59

Smietnik juz sie chyba zrobil z tymi repozytoriami. Moze dlatego, ze _nasze_ repo (tutaj pozwalam sobie na male spoufalenie - mam na mysli "nasze" jako czytelnikow myapple.pl ofkoz) dubluje chyba niektore rzeczy z jakims innym repo. Wlasnie mam problem z BSD Subsystem, ktory wciaz chce sie updatowac. Polska paczka z wersja 2.0 chce usilnie nadpisac paczke z wersja 2.1. Wymiekam - nie wiem o co chodzi. Jakie reopo nalezy usunac po dodaniu naszego, zeby sie nie dublowalo?

#20 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 lutego 2008 - 23:05

Wlasnie mam problem z BSD Subsystem, ktory wciaz chce sie updatowac. Polska paczka z wersja 2.0 chce usilnie nadpisac paczke z wersja 2.1.


mam to samo - z BSD oraz Jiggy Runtime (zainstalowaną mam już wersję 0.24, a Installer proponuje mi w Updates - 0.21)

#21 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 23:12

Moze wyjsciem byloby rozbudowanie repo myapple o najpopularniejszy soft (wylonilibysmy go na podstawie jakiegos glosowania, propozycji itp), tak, abysmy mogli miec tylko jedno repo w telefonie. bylby swiety spokoj. Niestety pewnie to nierealne :(

---- Dodano 12-02-2008 o godzinie 01:13 ----
Do tego moznaby zrobic watek, w ktorym kazda aplikacja z repo bylaby opisana - lub jakies miniforum czy dzial o samym repo i kazdy programik jako oddzielny watek...

#22 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 lutego 2008 - 23:17

jestem jak najbardziej "za" Dołączona grafika

#23 zewlak

zewlak
  • 225 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 00:45

Macie również moje poparcie. I byłyby tam tylko stabilne przetestowane aplikacje, żeby uniknąć sytuacji, że co aplikacja to masa problemów..

#24 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 11:03

Tu by sie przydalo poparcie kogos, kto jest odpowiedzialny za repo myapple i kto tym sie zajmuje :)

#25 pawel105

pawel105
  • 19 postów

Napisano 16 lutego 2008 - 11:27

Czy można prosić i listę standardowych adresów repozytorium ? Po podniesieniu do 1.1.3 mam tylko jedno repozytorium. Dzięki za pomoc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych