Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skąd wziąć Mac OS 10.4.7?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 wolaan

wolaan
  • 6 postów

Napisano 28 lutego 2017 - 18:45

Cześć,

z macami zbytnio doczynienia nie miałem,

 

Dostałem taką hybrydę, na której zainstalowany jest windows xp sp3, z prośbą o reinstalacje windowsa.

Z tego co się zorientowałem to na dysku nie ma zainstalowanego natywnego systemu. Wchodząc do menadżera uruchamiania jest widoczny tylko Windows. Wszelkie inne opcje rozruchu nie działają (próbowalem tryb odzyskiwania systemu macOS itd). 

 

Na chwile obecna Windows XP mi padl, nie mam żadnego dostępu do dysku komputera, jedyne narzędzia i rozeznanie jakie posiadam ogranicza sie do windowsa.

 

Z tego co wyczytałem, to moge spróbowac wgrać ponownie system za pomocą programu transma, wgrywając na pendrive plik .dmg z odpowiednim systemem.

 

Noi tu napotkałem problem, skąd taki obraz wytrzasnąc? 

 

Posiadam numer seryjny urządzenia: VW71704NW0B

Poszperałem po necie i wyszukał wg tego numeru seryjnego te urządzenia:

http://www.everymac.com/systems/apple/mac_mini/specs/mac_mini_cd_1.83-specs.html

Nie zgadzają mi sie specyfikacje techniczne - gdyż z tego co zdarzyłem zobaczyć pod windowsem, w urządzeniu jest jeden procesor, a nie dwa. 

Wg tej specyfikacji potrzebuje systemu w wersji 10.4.7, ale skad go wytrzasnać? 

Poszperałem po necie i rzuca mnie tylko na podejrzane strony z tajlandii itp.

 



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 marca 2017 - 15:30

A próbowałeś po prostu włożyć płytę z Windowsem? ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 wolaan

wolaan
  • 6 postów

Napisano 01 marca 2017 - 16:01

Napęd mi nie działa. Mogę załatwić wymienny, pod USB, ale czy mac go wykryje przy starcie?

#4 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 01 marca 2017 - 23:45

Napęd mi nie działa. Mogę załatwić wymienny, pod USB, ale czy mac go wykryje przy starcie?

Nie wykryje. Do instalacji windowsa niezbędny jest wewnętrzny napęd.

Do instalacji OSX możesz użyć tego na USB.

Do tego modelu najlepiej załadować 10.6.

Kupisz go tu:
http://www.apple.com...06-snow-leopard


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#5 wolaan

wolaan
  • 6 postów

Napisano 02 marca 2017 - 18:12

nie ma innej możliwości? Nie uśmiecha mi się kupować ponownie systemu, zwłaszcza, że chyba jak mam maczka to automatycznie natywny system jest legalny, nawet jak go ściagnę z internetu? Druga rzecz taka, że nie chce go kupować, skoro i tak mam tam wsadzić XPka


Nie mogę edytować postu.

 

Jest jakis odpowiednik programow naprawczych bootowalnych na macu? Cos typu hirensboot itd. Tak zebym sobie wszedl na partycje z windowsem i przekopiowal brakujace pliki dll



#6 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 marca 2017 - 13:06

Dawno temu XP instalowałem bez OSX na maku. Ale miałem sprawny DVD. 

Potem trzeba tylko doinstalować odpowiednie sterowniki.

https://support.appl.../pl-pl/HT205016

 

Ostatnio okropnie się męczyłem, żeby na starym iMaku zainstalować W7 32.

Zainstalowałem system na PC, potem przełożyłem do maka i na wirtualu doinstalowałem sterowniki.

Straszna rzeźba.

Specjalnie to utrudnili. Złośnicy.


Użytkownik Iro edytował ten post 03 marca 2017 - 13:09

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#7 wolaan

wolaan
  • 6 postów

Napisano 03 marca 2017 - 16:41

jak ten system przelozyles na maca?



#8 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 04 marca 2017 - 22:25

jest coś takiego jak target disk mode który robi z maca jednego wielkiego pendrivea.


Użytkownik Tojot edytował ten post 04 marca 2017 - 22:26

Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.

#9 wolaan

wolaan
  • 6 postów

Napisano 05 marca 2017 - 00:00

Czy do tej operacji nie potrzebuje innego maca? 



#10 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 05 marca 2017 - 00:55

Tak by było zdecydowanie najłatwiej.


Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.

#11 wolaan

wolaan
  • 6 postów

Napisano 05 marca 2017 - 20:15

A jezeli nie mam takiej mozliwosci, to jaka mam alternatywe :P?

 

Gdybym wytrzasnal maca, to wtedy wystarczy kabel firewire - firewire i moj zepsuty mac bedzie w trybie duzego-przenosnego-pendrive'a, tak? 



#12 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 06 marca 2017 - 09:49

Napęd mi nie działa....

 

Oddaj napęd do regeneracji. 

Innego wyjścia nie ma.

Na starych makach nie postawisz windowsa inaczej, niż z wewnętrznego napędu.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#13 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 06 marca 2017 - 13:13

To co napisze pewnie się wielu osobom tutaj nie spodoba ale prościej jest to sprzedać osobie które chce "używać" OS X na tym sprzęcie, za kasę na regeneracje tego napędu + gotówkę z sprzedaży z allegro dostaniesz komputer HP bijący tego mini na głowę bo C2D E8400, 4GB RAM itd ... 

 

Jeszcze jeżeli ten komputer był by używany z Mac OS X to może i bym zrozumiał chociaż komfortowe by to tak czy inaczej nie było.



#14 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 06 marca 2017 - 21:02

Oddaj napęd do regeneracji. 

Innego wyjścia nie ma.

Na starych makach nie postawisz windowsa inaczej, niż z wewnętrznego napędu.

Oj da się inaczej, na przykład przez odpowiednio przygotowaniego VMware'a albo Parallelsa, ale trzeba się troszkę nadziubać ;)


Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.

#15 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 06 marca 2017 - 23:13

Oj da się inaczej, na przykład przez odpowiednio przygotowaniego VMware'a albo Parallelsa, ale trzeba się troszkę nadziubać ;)

 

Trzy tygodnie temu dziubdziałem tak W7. Tylko jakiś idiota mógł wymyślić tego typu zabezpieczenie przed instalacją w normalny sposób. Seb235 ma rację. Na PC zawsze zainstalujesz bezproblemowo, na maku to mordęga.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#16 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 06 marca 2017 - 23:52

Swoją drogą to prawda. Nie ma żadnego sensu w instalowaniu windy na maku. Z tego miniaka to obecnie był by bardzo fajny media center. Chętnie bym takiego przygarnął :-)


Jeszcze jedno, jeśli to jest Mini late 2006 to pójdzie na nim Mac OS X 10.6.8.

W praktyce łatwiej znaleźć niż 10.4.7/10.4.8, bo pierwsza wersja jest zawsze ściśle dopasowana do konkretnego modelu, a późniejsze wersje są już uniwersalne.


Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych