Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Automatyczne wyłączanie komputera po TM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 popetelony

popetelony
  • 120 postów

Napisano 24 lutego 2017 - 15:01

WItam. Czy jest jakiś sposób, który spowodowałby wyłączenie  automatyczne komputera po zakończeniu archiwizacji w Time Machine? Po prostu chciałbym na zakończenie pracy włączyć archiwizację i nie czekać na koniec tylko zwiewać do domu :)

Dziękuję :)#2 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 591 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 24 lutego 2017 - 17:11

Jesli konczysz prace wiecznie o tej samej porze, to po prostu wez dolicz sobie mniej-wiecej czas archiwizacji, dodaj z 10-15 minut na wszelki wypadek i ustaw wylaczanie komputera na konkretna godzine.


  • popetelony lubi to

#3 cronopioverde

cronopioverde
  • 2 417 postów
  • Płeć:
  • Skądobywatel świata

Napisano 24 lutego 2017 - 18:30

Zrób sobie sam prymitywnie prostą „aplikację” w Automatorze, polegającą w zasadzie tylko na wykonaniu jednego skryptu: otwórz Automator, wybierz Nowy… > Program. Wpisując w okienku wyszukiwania biblioteki po lewej stronie „apple” – na pewno odnajdziesz czynność Uruchom AppleScript. Złap ją i przeciągnij na prawą stronę. Skopiuj poniższy  tekst:

do shell script "tmutil startbackup --block && shutdown -h now" user name "twoja nazwa użytkownika" password "twoje hasło" with administrator privileges

I zastąp nim linię (* Your script goes here *) – oczywiście podmieniając username i hasło na własne. Dla pewności kliknij ikonę młotka, żeby zobaczyć, czy kompilacja jest prawidłowa.

Tak stworzony plik .app nazwij sobie, jak chcesz, i zapisz, gdzie Ci najwygodniej. Po zakończeniu pracy po prostu go uruchom i już. Mam nadzieję, że nie masz zaznaczonego checkboxa „Otwórz okna aplikacji po ponownym zalogowaniu”, bo w loopa wpadnie ;)


  • popetelony lubi to

Po pierwsze: na priv nie pomagam. Zapraszam na pogawędkę.
Po drugie: brak mojej odpowiedzi na tekst bez liter diakrytyzowanych to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawmy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych