Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ApolloPL/GG


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
212 odpowiedzi w tym temacie

#26 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 23 stycznia 2008 - 12:00

I co tam slychac z dodawaniem kontaktow ??

#27 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 23 stycznia 2008 - 14:28

Z mojej strony projekt został zawieszony, bo ekipa Apollo nie odpowiada na maile, a niestety bez ich wsparcia nie jestem w stanie kontynuować prac (brak niektórych źródeł). Kolega slyv wziął ode mnie te źródła i myśli nad nimi, może coś uda mu się wymyśleć :).

#28 pcstud

pcstud
  • 173 postów

Napisano 24 stycznia 2008 - 00:25

Wielka szkoda bo aplikacje dostepne przed Safari to jak dla mnie nieporozumienie... Duzo nie trzeba, zeby tylko dalo sie kontakty dodac do listy. Mam nadzieje ze doczekamy sie w koncu komunikatora gg z prawdziwego zdarzenia, bo to chyba rzecz ktorej mi brakuje najbardziej.

#29 wakoman

wakoman
  • 962 postów
  • SkądMiami, Gdynia

Napisano 24 stycznia 2008 - 00:34

Wielka szkoda bo aplikacje dostepne przed Safari to jak dla mnie nieporozumienie... Duzo nie trzeba, zeby tylko dalo sie kontakty dodac do listy. Mam nadzieje ze doczekamy sie w koncu komunikatora gg z prawdziwego zdarzenia, bo to chyba rzecz ktorej mi brakuje najbardziej.


Wg mnie aktualna metoda na gg w iPhone przez GTalk na BeeJive bądź Meebo.com jest zadowalająca. Owszem, dedykowany wyłącznie gg program byłby ciekawy, ale skoro są inne metody to można z tym bezproblemowo żyć, co nie? Sam tak korzystam z gg i złego słowa powiedzieć nie mogę! ;)

#30 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 01:15

ApolloPL/GG

Jak niektórzy pamiętają ok miesiąc temu M4v3R skompilował Apollo z obsługą GG. Dostałem od niego kod źródłowy i są już efekty mojej pracy.

1. Udało się zrobić import kontaktów z gadugadu poprzez poprzez plik. Instrukcja:
- w GG wciskamy Kontakty->Eksport list kontaktów->Do pliku, nazwę pliku dajemu gadugadu.txt
- przy pomocy np winSCP wrzucamy ten plik do katalogu /private/var/root/Library/Preferences

UWAGI
- program wczyta max. 30 kontaktów, ograniczenie jest spowodowane sposobem zarządzania rozmowami przez Apollo, przy 50 kontakach iPhone potrafił się całkowicie zawiesić. W następnej wersji postaram się to poprawić
- status nie jest rozpoznawany, wszyscy mają czerwone słoneczko
- polskie znaki działają bez problemu

2. Usunięte zostały wszystkie inne protokoły komunikacyjne poza GG (ICQ, MSN itp)

3. Naprawiony bug który powodował zawieszanie Apolla jak się próbowało wysłać wiadomość z polskimi literami

Dla przypomnienia: program znajduje się w repozytorium:
iphone.artdstract.pl
w kategorii "Polskie dodatki"

Jeśli komuś się podobają moje modyfikacje niech kliknie na ikonę autorytetu (czarne popiersie człowieka obok napisu "Autorytet")

Wkrótce kolejne updaty.

Zastanawialiśmy się z M4v3Rem czy nie zmienić nazwy programu na np "iGadu" i również ikonki. Ale w sumie to ciągle Apollo. Czekam na opinie forumowiczów na ten temat, może ktoś by się poświęcił i zrobił nową ikonkę?

A tak to teraz wygląda:
Dołączona grafika

#31 w4rri0r3k

w4rri0r3k
  • 88 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 04:31

wlasnie testuje aplikacje wszystko smiga tak jak w opisie, kawal dobrej roboty juz za wami ale jeszcze dluga droga :) przydalaby sie mozliwosc edycji kontaktow, zauwazylem ze gdy napisalem z nr innego niz mam dodany na liscie kontaktow ten nr automatycznie dopisal sie do tej listy, jednak tylko do momentu wylogowania, po ponownym zalogowaniu program znow wczytal liste z pliku fajnie by bylo widziec jeszcze jaki kto ma status :) ale wiem ze wszystkiego naraz nie da sie napisac ciesze sie ze juz chociaz da sie rozmawiac, z checia sluze pomoca w testowaniu i nie tylko pozdrawiam edit: raz wiadomosci dochodza z dzwiekiem raz bez nie wiem od czego to zalezy historia rozmow rowniez po ponownym wlaczeniu sie kasuje

#32 BzArEx

BzArEx
  • 425 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 07:59

Najważniejsze, że projekt nadal żyje i jest rozwijany. Pozdro :)

#33 b4it

b4it
  • 537 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 stycznia 2008 - 11:27

Zastanawialiśmy się z M4v3Rem czy nie zmienić nazwy programu na np "iGadu" i również ikonki. Ale w sumie to ciągle Apollo. Czekam na opinie forumowiczów na ten temat, może ktoś by się poświęcił i zrobił nową ikonkę?

Jeśli tylko autorzy Apollo się zgadzają to ja nie widzę problemu tym bardziej, że już wywaliliście wszystkie inne komunikatory.

Czemu paczka jest taka duża?

#34 pcstud

pcstud
  • 173 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 11:37

kawal dobrej roboty! :) brakuje jeszcze mozliwosci recznego dodawania kontaktow i statusow ale i tak to w tej chwili najbardziej funkcjonalna aplikacja tego typu wiec nie ma co marudzic... nazwe bym zostawil, dla czego mialbys reklamowac w ten sposob Gadu-Gadu skoro jego tworcy nie przylozyli reki do powstania aplikacji

#35 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 11:44

Apollo jest GPL, więc nawet nie trzeba pytać. Po prostu trzeba udostępnić też aktualne źródła, a modyfikować można wszystko jak się chce.

A paczka jest duża z powodu bibliteki SSL, GG w apollo z tego raczej nie korzysta, więc może uda się do zmniejszyć poniżej 1MB.

---- Dodano 28-01-2008 o godzinie 13:45 ----

kawal dobrej roboty! :) brakuje jeszcze mozliwosci recznego dodawania kontaktow i statusow ale i tak to w tej chwili najbardziej funkcjonalna aplikacja tego typu wiec nie ma co marudzic...

nazwe bym zostawil, dla czego mialbys reklamowac w ten sposob Gadu-Gadu skoro jego tworcy nie przylozyli reki do powstania aplikacji


Ręczne kontakty i statusy postaram się zrobić w pierwszej kolejności.

#36 Zuki

Zuki
  • 434 postów
  • SkądPrzeworsk

Napisano 28 stycznia 2008 - 13:56

trzeba bedzie sie tym zajać i napisac iGadu ;) ze wszelkimi prakujacymi opcjami w sumie mogł bym sie przyłaczyć do ekipy

#37 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 28 stycznia 2008 - 14:02

napisac iGadu


No, ale iGadu już było ;)

#38 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 14:03

trzeba bedzie sie tym zajać i napisac iGadu ;) ze wszelkimi prakujacymi opcjami w sumie mogł bym sie przyłaczyć do ekipy


Jasne, nie ma sprawy. Kod zrodlowy mozemy udostepnic. Napisz czy masz juz Toolchaina gotowego i czy ci sie dobrze kompiluje np HelloWorld. Jesli nie, daj znac jak juz sobie z tym poradisz to podeslemy ci kod zrodlowy.

---- Dodano 28-01-2008 o godzinie 16:06 ----

No, ale iGadu już było ;)


Coś kojarzę, ale nie pamiętam dokładnie, ktoś chyba kiedyś tu probował pisać iGadu, chyba Meavar. Ale chyba zrezygnował. Jak dla mnie do nazwa iGadu jest ok, może ktoś ma ochotę zrobić ikonkę?

#39 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 14:29

igadu to byl klient gg pod osx
na iphone jest igadaj iGadaj

ale nazwa ma w tym momencie chyba drugorzedne znaczenie?

#40 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 28 stycznia 2008 - 14:40

Może być ? :)

#41 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 14:43

Ładne, mi się podoba, jestem za. Myślę że wraz z następnym updatem będzie ta ikonka się instalować

#42 e-marketing

e-marketing
  • 580 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 28 stycznia 2008 - 14:52

duży szacunek dla twórców !! czekamy na update ;)

#43 Nick

Nick
  • 273 postów
  • SkądWadowice

Napisano 28 stycznia 2008 - 14:57

Może coś takiego ? Robiłem tę ikonę do skrótu (beejive).

#44 b4it

b4it
  • 537 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 stycznia 2008 - 15:37

To i ja dorzucę swoje pięć groszy. :)

#45 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 15:41

Nick - twoja bardziej mi sie podoba :)

#46 Simek

Simek
  • 438 postów
  • SkądSPT / GDZ

Napisano 28 stycznia 2008 - 16:59

Nowa wersja działa (1.1 PL) działa całkiem dobrze... Kontakty importują się bez problemu z gadugadu.txt. Niestety nie widzę statusów znajomych - zawsze wszyscy są niedostępni... Wiadomości dochodzą bez problemu... Pozostaje tylko czekać na dłuższą listę kontaktów, podział na grupy i obsługę opisów oraz statusów ;D Aha taki mały błąd znalazłem. Mianowicie Apollo wysypuje się do SB gdy zaraz po zalogowani klikniemy na ikonkę zmiany statusu (zanim kontakty zaczną się wczytywać)... Podsumowując: wielkie gratulacje, dla tego, kto dalej ciągnie ten projekt...

#47 Perihelion

Perihelion
  • 64 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 18:41

Dla przypomnienia: program znajduje się w repozytorium:
iphone.artdstract.pl
w kategorii "Polskie dodatki"

dobrze rozumiem że chodzi o dodanie iphone.artdstract.pl do sources?


zrobiłem sobie taką ikonkę jeśli się komuś podoba to proszę
Dołączona grafika

#48 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 28 stycznia 2008 - 20:10

@Perihelion: Dobrze rozumiesz :).

#49 Gerard

Gerard
  • 75 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 20:50

Do szczęścia brakuje mi już tylko rozpoznawania statusów ;)

#50 Perihelion

Perihelion
  • 64 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 20:50

@Perihelion: Dobrze rozumiesz :).

dzięki ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych