Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Edytor HTML dla MAC'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#26 macendrju

macendrju
  • 358 postów

Napisano 31 maja 2010 - 09:13

a smultron?

#27 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 maja 2010 - 14:07

jak działa w IE6 to i w 7 powinno banglać ;)
niestety, dla IE7, IE8 nic oprócz prawdziwego windowsa aktualnie raczej nie zda egzaminu.

edytowanie - osobiście Espresso

smultron już nie jest rozwijany przez jego twórcę
ale kod został udostępniony i projekt jest kontynuowany jako Fraise http://www.fraiseapp.com/

#28 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 31 maja 2010 - 14:48

@tab0reqq - nie bardzo rozumiem dlaczego wirtualizacja nie wchodzi w grę, przecież masz dobry sprzęt że odpalić XP + IE na VirtualBoxie. A i proponowałbym zainwestować w VMWare, chodzi na tym XP jak burza ;) Ahh, nie podałeś ile masz ramu, zakładam że te 2giga masz ;)

#29 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 maja 2010 - 14:59

maciek - ale to są koszta - trzeba mieć windowsa, trzeba zabulić za soft do wirtualizacji (chyba że się weźmie VirtualBox'a) i to dla odpalenia 2 programów raz na krótki okres czasu. + za każdym razem odpalać windowsa ;)

#30 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 31 maja 2010 - 15:08

@Roberto - Racja, o kosztach XP nie pomyślałem. Jeśli zaś chodzi o to uruchamianie to uruchamia się migiem jak się zrobi coś w rodzaju zachowania stanu (suspend), VirtualBox też ma taką opcję.

#31 MysteriousCore

MysteriousCore
  • 53 postów

Napisano 20 lipca 2013 - 16:40

Witam. Zamierzam w tym tygodniu zakupić macbooka air i mam następujące pytanie. Jaki polecilibyście program do edycji stron internetowych oraz ich projektowania, coś typu notepad. Zależy mi na odpowiednim podkreślaniu składni. Nie liczę tutaj na jakieś bajery, jedynie co może być to podpowiadanie niektórych poleceń np w PHP. Z góry dziękuje za pomoc ;)

#32 Madrox24

Madrox24
  • 202 postów

Napisano 20 lipca 2013 - 22:41

Masz tu parę : -Adobe Dreamweaver CS6 -KompoZer -Sandvox -Flux Mam nadzieję, że pomogłem :)

#33 rEaLaPpLeFaN

rEaLaPpLeFaN
  • 708 postów

Napisano 20 lipca 2013 - 22:54

Ja uwielbiam prostotę i przejrzystość dlatego mój wybór padł na dwa programy. Do prostej edycji Adobe Edge Code (darmowy, jak wszystko co związane z Edge, polecam sprawdzić). Jako edytor zaawansowany - Coda 2.

#34 Madrox24

Madrox24
  • 202 postów

Napisano 20 lipca 2013 - 23:28

Jako edytor zaawansowany - Coda 2.

A ja tam jakoś za tym programem nie przepadam :D

#35 rEaLaPpLeFaN

rEaLaPpLeFaN
  • 708 postów

Napisano 21 lipca 2013 - 08:23

A ja tam jakoś za tym programem nie przepadam :D

A co z nim nie tak? Spełnia swoje zadanie i jest przy tym estetyczny - czego chcieć więcej :)

#36 MysteriousCore

MysteriousCore
  • 53 postów

Napisano 21 lipca 2013 - 17:31

Mi przede wszystkim zależy na podkreślaniu składni i żeby był bez zbędnych bajerów. Ładny i estetyczny ;)

#37 rEaLaPpLeFaN

rEaLaPpLeFaN
  • 708 postów

Napisano 21 lipca 2013 - 21:51

Mi przede wszystkim zależy na podkreślaniu składni i żeby był bez zbędnych bajerów. Ładny i estetyczny ;)

Coś jak Notepad++ pod Windę? Może gedit?
ftp.gnome.org

#38 DrZiuber

DrZiuber
  • 1 postów
  • SkądCosta Calma

Napisano 26 lipca 2013 - 01:33

siemka chlopaki

Od kilku godzin probuje wybrac jakis edytor html, ale jakos mi to nie idzie..

Na pc uzywalem prostego i starego FrontPage'a i cos podobnego chcialbym na Maca, ale nie moge znalezc (pewnie nie potrafie jeszcze dobrze szukac :)

Zainstalowalem sobie Coda2, i zostawilbym go, ale brakuje mi w nim mozliosci edytownia strony na podgladzie, czyli tak zebym mogl sobie poprostu powiekszac rozmiar czcionki, kolory zmieniac, boldowac i tego typu rzeczy, czyli taki WYSIWYG, ktorego w Coda2 nie ma (albo moze nie potrafie go znalezc?).

Wydaje mi sie ze ten KompoZer bylby dla mnie OK, ale nie potrafie go zainstalowac (pojawia sie komunikat, ze plik.....)

mineło 8 minut...

Przy instalacji Kompozera z jakiegos serwisu mialem problem z instalacja, ale teraz pobralem go z [url=http://www.kompozer.net/download.php]KompoZer - Downloads[/url] - i sie uruchomil. Wydaje mi sie ze to jest to czego szukalem :)

Napisze cos wiecej za kilka dni.

Pozdro 600

#39 tab0reqq

tab0reqq
  • 658 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipca 2013 - 19:45

Muszę o to zapytać... muszę... ... korzystałeś... z FrontPage... ? W 2013 ? Z ciekawości co przy jego pomocy powstało i do czego dokładnie Ci był potrzebny? Ja z Frontpage skończyłem korzystać równo z końcem 8 klasy podstawówki... około 2000 roku.

#40 m@rcinek

m@rcinek
  • 378 postów

Napisano 16 sierpnia 2013 - 11:32

Może troszkę odgrzeje temat, ale również poszukuje programu na Mac'a który ma wbudowany podgląd. Wystawiam troche aukcji na allegro, ale ich "kreator" to masakra. Pomożecie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych