Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Edytor HTML dla MAC'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 slowakpol

slowakpol
  • 49 postów

Napisano 27 stycznia 2008 - 14:05

Jak w temacie. Najlepiej po polsku, pozdrawiam, S.

#2 Patrykw

Patrykw
  • 580 postów

Napisano 27 stycznia 2008 - 15:18

Coda - Panic - Shockingly Good Mac Software.
Po angielsku - nie wiem co tam tłumaczyć.

#3 iG4

iG4
  • 541 postów
  • SkądKraków,Poland

Napisano 27 stycznia 2008 - 15:33

Nvu - Strona główna - Nvu PL

#4 TimmY

TimmY
  • 621 postów

Napisano 27 stycznia 2008 - 15:47

Dla tych co chca miec czysty html i nic wiecej

Taco HTML Editor

#5 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 28 stycznia 2008 - 22:41

Tak, Taco jest chyba najlepszy, ja go używam i jestem bardzo zadowolony.

#6 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 stycznia 2008 - 22:43

TextMate wymiata

#7 Googlarz

Googlarz
  • 384 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 stycznia 2008 - 23:38

Smultron :-)

#8 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 grudnia 2008 - 05:23

Smultron :-)


no chyba dla kogos kto zna choc podstawy.
jesli nie znacie podstaw lub nie macie czasu a chcecie stworzyc jakis prosty szablon czy cos, to polecam nowy projekt mozilli o nazwie SeaMonkey. jest tez pod maca. wlasnie go testuje i powiem ze jest dobry.

prawdzie sami - SeaMonkey!!!

#9 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 04 grudnia 2008 - 06:59

"Google Twoim przyjacielem" ;)) edytor html macos - Szukaj w Google
A sam musisz wypróbować co Ci podejdzie.

Po treści Twojego zapytania wnoszę, że nie jesteś za bardzo biegły w tematyce i nie bardzo jesteś nastawiony na naukę, więc najprostszy będzie iWeb.

#10 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 grudnia 2008 - 06:24

"Google Twoim przyjacielem" ;)) edytor html macos - Szukaj w Google
A sam musisz wypróbować co Ci podejdzie.

Po treści Twojego zapytania wnoszę, że nie jesteś za bardzo biegły w tematyce i nie bardzo jesteś nastawiony na naukę, więc najprostszy będzie iWeb.


SeaMonkey

#11 grzybecki

grzybecki
  • 32 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 09:25

Mam pytanie. Szukam jakiegoś programu do edycji html. Ma spełniać kilka podstawowych warunków: *bezproblemowa edycja plików które już znajdują się na FTP'ie *łatwy i przyjemny *bez zbędnych gadżetów, bez szablonów, podglądów - czysty edytor kodu HTML a nie wyglądający jak mały Photoshop moduł do którego wklejamy obrazki a on nam generuje kod 10 razy dłuższy niż powinien być :/ Testowałem już: Nvu - za dużo gadżetów, bezsensowny podgląd, kiepskie rozwiązania jeżeli chodzi o edycję (cofanie błędnego zapisu, cofnij, ponów czynność itp itd) Coda - większego bajeru nie widziałem Z tego co przeglądałem preesntrcreeny to ten Smultron mi się podoba. Ale nie wiem czy można w nim edytować pliki z FTPA, czy tylko z dysku. Może mi ktoś coś polecić? Bo nie chcę ściągać znów programów które będę musiał poznawać od podstaw i w efekcie końcowym i tak je odinstaluje....

#12 metal_man

metal_man
  • 489 postów
  • SkądChorzów

Napisano 27 października 2009 - 17:44

Ja mam pytanie - jest moze odpowiednik windowsowego programmers notepad? Mam projekt HTML/JS do zrobienia wiec Dremweaver'a nie kupie (ceny wersji studenckich to jakas kpina!). NVU odpada... Nie wiem kto pisal ten program ale mu nie wyszlo.Cos mozliwie darmowego, kolorujacego skladnie.

#13 robalcfg

robalcfg
  • 495 postów

Napisano 27 października 2009 - 17:58

Ja mam pytanie - jest moze odpowiednik windowsowego programmers notepad? Mam projekt HTML/JS do zrobienia wiec Dremweaver'a nie kupie (ceny wersji studenckich to jakas kpina!). NVU odpada... Nie wiem kto pisal ten program ale mu nie wyszlo.Cos mozliwie darmowego, kolorujacego skladnie.

Darmowych nie znam, ale ostatnio zacząłem korzystać z MacRabbit - Espresso i śmiało mogę go polecić. Ewentualnie, trochę droższa Panic - Coda - One-Window Web Development for Mac OS X

#14 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 października 2009 - 18:27

robalcfg - masz Snow? bo mi tam Espresso sypie błędami niestety czasem (nie wywala się ani nic, ale…)
nie wiem czy to przez to że mam 32 bity, czy przez samego Snow

btw. i use this osx software: keyword: html

#15 robalcfg

robalcfg
  • 495 postów

Napisano 27 października 2009 - 21:37

robalcfg - masz Snow? bo mi tam Espresso sypie błędami niestety czasem (nie wywala się ani nic, ale…)
nie wiem czy to przez to że mam 32 bity, czy przez samego Snow

btw. i use this osx software: keyword: html

Hmm, faktycznie Espresso miał swoje humory, tuż po aktualizacji do Snow'a, ale po ostatniej aktualizacji samego programu, nie miałem żadnego problemu. Wcześniej np nie zapisywał konfiguracji ftp'a, albo robil dziwne manewry podczas synchronizacji. Zresztą aktualizacja miała info, że wspiera SL. Mam Snow, działającego w 64bitach. Jakie masz objawy? To sprawdzę, czy u mnie też występują. Wydaję mi się, że Espresso jest tylko w 32bitach, wiec nie powinno mieć znaczenia w ilu bitach chodzi SL.

#16 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 października 2009 - 00:10

czasem przy włączeniu, otworzeniu nowego okna, wklejeniu tekstu wywala jakiś error w stylu NSObject not connected bla bla bla... czy coś w ten deseń nie mogę zaraportować, bo gugle wywalają, że url jest za długi (chociaż wysłałem maila do twórców Espresso) aplikacja się nie wywala, działa normalnie (czasem się nie włączy kolorowanie składni), ale muszę klikać żeby potwierdzić olanie błędu aplikacji ;) może to przez jakiś SIMBL, albo coś w ten deseń?

#17 Numb

Numb
  • 256 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 października 2009 - 06:35

metal_man, spróbuj sobie Aptana RAD Rails.

#18 lokocool

lokocool
  • 193 postów

Napisano 28 października 2009 - 07:02

Smultron --> zdecydowanie najlepszy. Ja testowelm wiele z tych podanych powyzej. Nic lepszego od Smultrona nie znalazlem. Atwierdzenie ze to tylko edytr dla zawansowanych... :rolleyes: Pozdrawiam.

#19 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 października 2009 - 10:40

Smultron niestety przestał być rozwijany

#20 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 października 2009 - 09:47

Mczysty edytor kodu HTML a nie wyglądający jak mały Photoshop moduł do którego wklejamy obrazki a on nam generuje kod 10 razy dłuższy niż powinien być.


Vim?

#21 utf

utf
  • 105 postów

Napisano 29 października 2009 - 09:52

Textmate :)

#22 luck40

luck40
  • 15 postów
  • SkądKamienica Polska

Napisano 30 listopada 2009 - 10:02

Wypróbuj:
jEdit- prosty program w javie z ogromną ilości dodatków. Można dostosować edytor do własnych potrzeb. FTP jako plugin.
Aptana - ma wbudowanego ftp. jest to API do programowania napisane w javie
NetBeans - Api w javie do programowania, ma połączenie przez FTP, napisane w javie, świetnie podpowiada i usupełnia.
TextMate - podobno najlepszy program dla programistów. wielookienkowy z masą możliwości i skrótów klawiaturowych.
BBedit - lekki edytor dla programistów, posiada wbudowany FTP.

Myślę że coś wybierzesz z tej listy. Powodzenia w testowaniu :)

#23 grzybecki

grzybecki
  • 32 postów

Napisano 30 listopada 2009 - 10:09

Dzięki Stary. W międzyczasie zdarzyłem przetestować większość z nich. Skończyło się na tym że zamówiłem Code :) I jestem zadowolony. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

#24 tab0reqq

tab0reqq
  • 658 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2010 - 19:47

A ja Wam panowie zadam dla mnie bardzo ważne pytanie.

Macie jakis dobry i wygodny sposób (nie Fusion, nie Parallels) na testowanie stron pod IE6/7/8 ?

Kupiłem Maćka Pro (2007) i zastanawiam się teraz jak tutaj testować zrobione strony pod wyżej wymienionymi przeglądarkami. Wymaga tego ode mnie charakter mojej pracy.

Ze względu na nienalepszą synergię i wydajność Parallels i Fusion, chciałbym coś innego wymyślić.

Cos tam znalazlem. Nie jest zle :)

http://winebottler.kronenberg.org/

#25 tab0reqq

tab0reqq
  • 658 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 maja 2010 - 08:38

Zmiana zdania: nie jest za dobrze. IE6 działa, ale z IE7 mam problemy. W związku z tym chciałbym dowiedzieć się: Jak radzicie sobie z edytowanie i co najważniejsze testowaniem tworzonych stron na IE6/7/8 pod OSX ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych