Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Prywatna chmura - WD MyCloud czy coś innego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 20 lutego 2017 - 10:14

Cześć,

 

Zastanawiam się nad postawieniem sobie prywatnej chmury w domu tak, by mieć możliwość robienia backupów systemu na dysk sieciowy, oraz mieć dostęp do wszystkich plików przez internet 24/7 ze wszystkich urządzeń - macbok, iPad, iPhone i androidy.

Zależy mi na pojemności 2 TB. Patrzyłem na WD MyCloud. Wiem, że część z was z tego rozwiązania korzysta. Czy mógłby ktoś powiedzieć jak jest z komfortem użytkowania tego rozwiązania zdalnie przez iPada, no i czy faktycznie daje to tak dużą gamę możliwości (backupy z TimeMachine, dostęp do wszystkich plików z dysku, możliwość uploadu i downloadu). Jakie są prędkości? 

 

Czy może zamiast tego polecacie coś innego? Jest w końcu dosyć bogata oferta, ale z tego co patrzyłem to chyba tylko WD MyCloud oferuje takie appki żeby było bezproblemowo korzystać na iUrządzeniach.

 Budżet max 700 PLN na takie cuda mogę przeznaczyć. 

 

Pzdr,

Damian



#2 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 20 lutego 2017 - 16:41

Witam,

 

to może ja pierwszy:)

 

Od paru ładnych lat korzystam z urządzenia  WD MyCloud - 1 dysk.

 

 

1.Przydatne aplikacje

 

dla iOS, dla OS-X znajdziesz na stronie producenta.

 

https://itunes.apple...d450655672?mt=8

 

https://itunes.apple...d366905089?mt=8

 

2.Dostep z zewnątrz:

-wedle konfiguracji / użytkownik, prawa odczytu /zapisu /

 

3.Transfery:

-po sieci lokalnej brak ograniczeń. 

-z zewnątrz komfort zależy od uplaod gdzie stoi twój WD MyCloud, oraz download w przypadku sieci 3G/LTE

 

4.Backup TC:

-aktywny od paru lat, nigdy z niego nie korzystałem:) Nie było takiej potrzeby.

 

 

5.Milego używania.

 

Pozdrawiam

 

GAMA007



#3 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 lutego 2017 - 16:52

 Budżet max 700 PLN na takie cuda mogę przeznaczyć.

Jeśli max 700 to trudno będzie o inne rozwiązanie.

Ze swojej strony polecam coś od Qnap, np TS-228. Wiem, że budżet musiałby być większy ale jest to już zdecydowanie bardziej rozwojowe rozwiązanie.

Cena około 500 zł bez dysków.

Na początek można wstawić jeden dysk 2TB i wstawić drugi gdy znajdzie się kasa :)


Mac mini i7   -   Mac mini i5   -   MacBook Air 13"   -   Apple Watch 3 Nike (42 mm + 38 mm)

iPhone 7 Plus   -   iPhone 6S   -  iPhone SE   -   iPad Air   -   iPod 5 Video   -   iPod Shuffle   -   Qnap TS-453Be


#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 20 lutego 2017 - 17:32

Temat przeniesiony do „Internet i sieci”.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 20 lutego 2017 - 20:03

Mam WD MyBook 1TB i działa spoko. W sieci lokalnej ważne by dysk był podpięty do routera 10/100/1000 (chodzi o transfery przesyłu danych). Jako że mam dysk 128GB to w dysku wydzieliłem na Time Machine jakieś 200GB i chodziło bez zająknięcia. Ostatecznie nie mam super danych więc zreorganizowałem dysk i usunąłem TM by mieć cały dysk na dane. Ważne rzeczy i tak trzymam na tym dysku wiec nawet jak mi padnie coś na macu to tragedii nie mam. Co do łączenia się z dyskiem z sieci, jest to możliwe ale trzeba mieć porządne łącze (tu ważny jest parametr wysyłania danych). Do dysku można dobrać się przez stronę www lub na iPad czy iPhone przez dedykowaną aplikację. Dysk mam już chyba ponad 4 lata i nic mu nigdy nie dolegało i nic nie wyparowało.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#6 leyt

leyt
  • 71 postów

Napisano 20 lutego 2017 - 20:21

Któryś z ruterów Asusa i dysk USB

https://itunes.apple...d527118674?mt=8



#7 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 20 lutego 2017 - 20:23

Któryś z ruterów Asusa i dysk USB

https://itunes.apple...d527118674?mt=8

 

O, to wygląda ciekawie i nawet nie wymaga poświęcenia kilka stówek. Testowałeś to? Możesz powiedzieć coś więcej o komforcie użytkowania?



#8 leyt

leyt
  • 71 postów

Napisano 21 lutego 2017 - 10:31

Posiadam Asusa RT AC68U I dysk Sagate na USB 3. Ruter skonfigurowałem, doinstalowałem apki na telefony i tablety i zapomniałem że mam coś takiego jak ruter. Nie przypominam sobie, abym miał jakiekolwiek problemy z pobieraniem z własnej chmury. Ruter posiada kilka ciekawych rozwiązań jak strumieniowanie mediów, download plików bez użycia komputera , UPnP, serwer drukarki sieciowej,Time Maschine, dwie częstotliwości WiFi. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i polecam.

 

#9 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 22 lutego 2017 - 13:02

 

Posiadam Asusa RT AC68U I dysk Sagate na USB 3. Ruter skonfigurowałem, doinstalowałem apki na telefony i tablety i zapomniałem że mam coś takiego jak ruter. Nie przypominam sobie, abym miał jakiekolwiek problemy z pobieraniem z własnej chmury. Ruter posiada kilka ciekawych rozwiązań jak strumieniowanie mediów, download plików bez użycia komputera , UPnP, serwer drukarki sieciowej,Time Maschine, dwie częstotliwości WiFi. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i polecam.

 

 

 

Uhuhu, trochę zaawansowany i kosztowny ten twój router. Tańsze modele też oferują tą opcję? Nie chcę się pakować w drogi router, bo czeka mnie przeprowadzka za parę miesięcy i nie wiem czy w ogóle będę potrzebował routera... Stąd opcja MyCloud'a albo jakiegoś tańszego routera od asusa, jeśli faktycznie działa tak jak mówisz. 



#10 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 22 lutego 2017 - 13:59

Pamiętaj, że rozwiązanie z routerem zamiast dedykowanego NAS-a ma pewną wadę - routery nawet te z usb 3 mają bardzo słabe osiągi R/W, rzędu 20-30MB/s a NAS ma ( może mieć ) nawet 100MB/s, wiec w przypadku strumieniowania multimediów może to być wąskim gardłem i powodować problemy. Do zwykłych plików typu *.doc; pdf to nie bedzie problemem.


Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor


#11 JELO

JELO
  • 40 postów

Napisano 22 lutego 2017 - 14:35

Mam WD 3TB i działa wyśmienicie.

Chmura prywatna gdziekolwiek nie jesteś jest dostępna, fajnie się integruje z urządzeniami apple.

Testowałem Lacie i przed nimi jeszcze długa droga :D

Qnap jest poza Twoim budżetem więc nie zawracaj sobie nim głowy :)



#12 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 18 marca 2017 - 14:18

U siebie mam router netgear r7000 z podpiętym dyskiem przez usb3. Streaming 1080p po wifi do tv smart idzie bez żadnych problemów. Żadnych zacięć lagow itp. Dodatkowo jeśli w trakcie ktoś będzie oglądał Netflixa oraz rozmawiam z facetime streaming rownież idzie bez żadnych zacięć. Kiedyś myślałem o NASie ale zmieniłem tok myślenia na chmurę w necie. Wykorzystuje Google Photos, Flickr oraz iCloud z 200GB. Koszt chmury wyrówna mi się za około 12 lat z kosztem NASa. Chmury używam tylko do zdjęć, filmów i udostępniania rodzinie

#13 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 postów

Napisano 24 marca 2017 - 01:40

u siebie stworzyłem swój własny router oparty na intelu + linux  w tym mam kilka sieci , jedna normmalna, jedna przez vpn i 3 przez tora.  Do tego wsadzone 2 dyski. Nic wiecej nie potrzeba i sprzęt bez ograniczen za małe pieniadze.



#14 doman18

doman18
  • 42 postów

Napisano 24 marca 2017 - 10:55

@up +1

Kiedyś używałem OpenWRT na WDR3600 a wcześniej na 1043nd. Poza tym był klient torrent i nawet chciałem Kodiego wrzucać. Ale jako NAS oba działały średnio (przepustowość). Teraz mam wszystko porozdzielane - NAS to Debian na terminalu Dell FX160 (2 rdzenie atom, 2GBram, 2 dyski SATA) i tam jest też torrent. Fajna, tania i mało prądożerna maszynka. Kodiego (OpenELEC) mam na Raspberry PI2 a router z OpenWRT poszedł do rodziców i służy im do rozdzielania internetu mobilnego (T-Mobile) na wsi.

 

Dlatego wracając do pytania ...

 

 

 

huhu, trochę zaawansowany i kosztowny ten twój router. Tańsze modele też oferują tą opcję?

 

Albo kupujesz dobry albo rezygnujesz z tego rozwiązania. Ze słabą maszynką będziesz tylko się męczył więc lepiej mieć NAS na osobnej bo ogólnie opcja dysków w routerach to taki ficzers aniżeli funkcja na której można polegać na dłuższą metę.

 

Ogólnie jak nie chcesz wydawać dużo kasy obczaj sobie OpenMediaVault i jego instalację.

http://blog.pgkomp.p...n-7-7-0-wheezy/

 

Tylko nie wiem jak tam jest z VPNem, może być w postaci dodatkowej wtyczki. Za 700zł kupiłbyś naprawdę mocną maszynkę, trochę gorzej jak chcesz mało prądożerne terminale

 

http://allegro.pl/mi...6742477432.html

http://allegro.pl/ne...6704336256.html

http://allegro.pl/ul...iant=6633281201



#15 pchfix

pchfix
  • 6 postów

Napisano 21 kwietnia 2017 - 14:09

Ja podobnie jak anx239 stawiałbym na rozwiązania Qnap. Sam mam i gorąco polecam. Możesz sobie na tym dodatkowo odpalić iTunes serwer oraz Timemachine. Poza tym mnóstwo dodatkowych aplikacji do zainstalowania. Jak dla mnie w 100% to rozwiązanie się sprawdza.



#16 Kamil Kamiq

Kamil Kamiq
  • 25 postów

Napisano 22 maja 2017 - 14:56

Cześć  zdecydowanie odradzam podpinanie dysku zewnętrznego i drukarki pod router   jeśli chodzi o działanie to jest tragedia mam to przetestowane do bólu predkości zapisu poza lanem sa tragiczne a mam w sumie niezły router d link 868l co mogę  powiedzieć od siebie to w Twoim wypadku bardzo mocno polecałbym kupienie nasa DiskStation DS216j  cena około 400 zł + dyski ( spokojnie się wyrobisz w 700)   co dostajesz w zamian?  poczytaj opis na stronie synology bo jest tego naprawdę dużo ale generalnie masz dostęp do swoich plików  i podłączonych akcesoriów (drukarka) z każdego miejsca na świecie 24/7 za 700 zł ^^  z nasów Qnapa nie korzystałem nigdy i nie mogę sie wypowiedzieć. Reasumując NAS w moim przekonaniu to jest  najlepszy możliwy wybór  są trochę tańsze rozwiązania ale user experience poprostu leży.


A minori ad maius  :) 


#17 sportpoz1

sportpoz1
  • 161 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 lutego 2022 - 12:46

Ja też mam u siebie WD MyCloud i działa bez zastrzeżeń od dobrych 5-6 lat. Ostatnio dostałem tylko informację, że muszę wymienić dysk, bo producent przestaje go wspierać, ale po tylu latach ma pełne prawo do tego...

Sam zastanawiam się, czy kolejny wybrać znowu WD czy coś od QNAP (też mają tanie dyski sieciowe)



#18 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 14 lutego 2022 - 14:39

Ja też dostałem takiego maila i raczej do WD nie wrócę. Time Machine od dawna obsługuje mi dysk podpięty do rutera i działa idealnie stabilnie w odróżnieniu od WD. W pracy mam kilka Synology. Modele sprzed dekady są nadal wspierane. Planuję kupić NAS zamiast domowego WD i będzie to Synology, albo QNAP. Dziś pojawiły się informacje o nowym modelu (https://nascompares....drive-for-2022/) niestety większość tanich nasów czeka na aktualizację sprzętu. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych