Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dev-C++


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 struś1417244586

struś1417244586
  • 83 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 stycznia 2008 - 21:39

Czy istnieje odpowiednik programu dev-C++ na maca??? Dopiero uczę się tego programu więc chciałbym, żeby na macu wszystkie komendy były identyczne jak w wersji na PC

#2 kungfumiszcz

kungfumiszcz
  • 291 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 24 stycznia 2008 - 21:46

x-code?

#3 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 stycznia 2008 - 22:26

nie jest identyczny co nie znaczy, że gorszy ;)

#4 struś1417244586

struś1417244586
  • 83 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 stycznia 2008 - 23:45

chodzi mi o identyczny, właśnie zacząłem się go uczyć na studiach i chodzi i o to żeby wiedzę z wykładów i ćwiczeń przelewać na programy, bez konieczności kombinowania ze zmianą komend czy poleceń

#5 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 24 stycznia 2008 - 23:51

DevCpp X-Code Visual Studio, wsystkie mają identyczną filozofie obsługi.

#6 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 stycznia 2008 - 11:34

oczywiście i trudno oczekiwać, żeby był jakaś aplikacja kropka-w-kropkę taka sama jak Dev ;]

#7 dr_bonzo

dr_bonzo
  • 154 postów

Napisano 26 stycznia 2008 - 14:08

A nie mozesz windowsa zainstalowac? to IMO najprostsze rozwiazanie (o ile go masz :))

#8 iG4

iG4
  • 541 postów
  • SkądKraków,Poland

Napisano 26 stycznia 2008 - 14:26

XCode moim zdaniem jest to aplikcja idalna jak dla początującego jak i zaawansowanego programisty. Stabilna, przejrzystym interfejsem, dev-c++ ma tentencje do wyświetlania błedów tam gdzie ich napewde niema. Nie martw się kompatyblinościa, języki prgramowania są uniwerslane, rożnią sie tylko kompilacją ale po skompilowaniu program działa tak samo na mac'u linux'sie i windowsie.

#9 berus4

berus4
  • 326 postów
  • SkądSkarżysko-Kamienna

Napisano 26 stycznia 2008 - 16:10

Może netbeans:
NetBeans IDE - C/C++ features

#10 struś1417244586

struś1417244586
  • 83 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 stycznia 2008 - 12:31

Windowsa na macu mam, ale dąże do tego żeby wszystkie potrzebne mi programy znaleźć na maca. Niestety na chwile obecną to chyba niemożliwe. Dzięki za pomoc:)

#11 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 stycznia 2008 - 12:43

... jeżęli szukasz "odpowiedników" - to znajdziesz, często lepsze jeżeli szukasz klonów - to niekoniecznie

#12 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 30 stycznia 2008 - 22:17

Jeśli chodzi o dokładny odpowiednik to nie ma go. Ale naprawdę Xcode jest bardzo dobry. Ja przechodziłem rok temu dokładnie taką samą drogę i szukałem dokładnie tego samego. W końcu zacząłem poznawać Xcode i stwierdziłem, że jest naprawdę bardzo dobry.

#13 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 stycznia 2008 - 22:53

3 w szczególności - o wiele bardziej przypadła mi do gusty niż 2 ;) fajniej się pracuje, przynajmniej na takim podst poziomie jak ja :)

#14 Kamik47

Kamik47
  • 83 postów
  • SkądPoland

Napisano 02 listopada 2011 - 00:13

Ale czy jesli napisze cos w xCode pozniej ruszy mu na uczelni jako plik exe badz do odtworzenia w c++ ?

#15 verges

verges
  • 71 postów
  • SkądMadryt, Hiszpania

Napisano 02 listopada 2011 - 00:43

Matko... ;) jakto się nie da?? jakto niemożliwe? Tak naprawdę to nie potrzebujesz niczego szczególnego! Wystarczy Ci dowolny edytor tekstu i zainstalowany kompilator do C++ na maku :) g++, gcc.. whatever. Dev Cpp to tylko takie niby środowisko z kompilatorem i edytorem. Jeśli będziesz pisał proste programy (a wierz mi, że tak będzie na studiach), to nie trafisz raczej na coś takiego co działa inaczej pod windowsem i na mac os. Więc tym się nie martw. Zanosisz na uczelnię kod edytowany na macu, który kompiluje Ci się i działa na macu... tam kompilujesz go na windowsie i to wszystko! Co do środowisk to osobiście, przez 6 lat studiów (sic!) przetestowałem chyba większość dostępnych edytorów, środowisk... :) X-Code jest ok, ale osobiście nie korzystam z niego zbyt wiele. W praktyce bardzo łatwy w obsłudze i popularny jest Netbeans... a absolutnym standardem (przynajmniej u mnie na uczelni jest Eclipse). Oba mają mnóstwo wtyczek do obsługi wszystkiego... od UML do SVN, GIT itd. Eclipse ma chyba nawet więcej dostępnych wtyczek. Jest też coś takiego jak QT Creator... niby idealny do tworzenia aplikacji w QT ale do wszystkiego w C++ nadaje się świetnie. Ale tak jak mówiłem na początku, na macu możesz edytować dowolnym edytorkiem jak np. Text Wrangler, który ma fajne podświetlanie składni. Otwierasz terminal, wpisujesz g++ twój_plik.cpp drugi_plik.cpp -o plik_wyjściowy czy coś w tym stylu i już dostajesz binarkę, którą możesz uruchamiać... poprzez ./plik_wyjściowy - to tak w dużym skrócie... ale tak naprawdę to na początku będzie Ci potrzebne :). Możesz nawet edytować te swoje pliki używając edytora w terminalu... vim albo nano lub innego. Hardcorowcy programują w odpowiednikach EMacsa na maca... zawiera linię komend i jest dość powerfull :). Czyli zainstaluj sobie x-code (z płyty z systemem bądź z appstore)... bo wraz z tym przychodzą kompilatory itd. Ściagnij sobie Netbeans lub Eclipse (uważam, że to najlepsze na początek a poza tym świetnie dają sobie radę np. z Javą czy Pythonem), stwórz nowy projekt c++, napisz coś... kliknij w "play" ;) i już jesteś w domu ;). Btw... co to za uczelnia, że w c++ programujecie na windowsach? Na PW standardem jest linuks... od samego początku studiów... a tam już wszystko jest prawie identycznie jak na mac os :).

#16 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 listopada 2011 - 09:49

Zgodnie z regulaminem:

Nie odświeżaj wątków starszych niż 6 miesięcy. Załóż nowy wątek i podaj link do starego tematu jako dowód, że zapoznałeś się z tym co na forum już napisano.

W związku z tym zamykam ten wątek.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych