Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zacinanie odtwarzania filmów w formacie .avi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 andy_w

andy_w
  • 7 postów

Napisano 12 lutego 2017 - 21:44

Cześć, mam Macbooka Pro 2015. Kiedy odpalam film w AVI obraz strasznie przycina. Niezależnie od tego czy odpalam w VLC czy w 5KPlayer. Nie jest to film HD. Żadnego problemu z odtwarzaniem nie mam natomiast przy filmach odpalanych w QuickTime w formacie m4v. Ktoś z Was mierzył się z takim problemem?



#2 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 13 lutego 2017 - 12:08

U mnie nawet na Air AVI działają poprawnie, takie w FHD również.

 

Korzystam z Mplayer for OSX Extended. Może coś z bitratem jest nie tak w tych filmach. Może kompresja jest niepoprawna? Sprawdzałeś te same materiały na innym komputerze?


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#3 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 13 lutego 2017 - 14:05

Rozszerzenie pliku nic nie mówi, to jest tylko kontener, liczy się użyty kodek. Skompresowany materiał może mieć ustawionych wiele opcji polepszających obraz a to prowadzi do większego obciążenia procesora. Sprawdź inne pliki.



#4 ziom684

ziom684
  • 25 postów
  • SkądZabrze

Napisano 14 lutego 2017 - 02:10

Ja z Mplayera zrezygnowałem na rzecz VLC. On mam wszytkie potrzebne kodeki w werji 2.2.4 link do pobrania:

http://www.videolan....oad-macosx.html

Warto sprawdzić, jeżeli na nim będzie ci przycinać to może być uszkodzony lub źle skonwertowany plik.



#5 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 14 lutego 2017 - 10:31

Ja z Mplayera zrezygnowałem na rzecz VLC. On mam wszytkie potrzebne kodeki w werji 2.2.4 link do pobrania:

http://www.videolan....oad-macosx.html

Warto sprawdzić, jeżeli na nim będzie ci przycinać to może być uszkodzony lub źle skonwertowany plik.

 

Przecież pisał, że odpalał w VLC. Ja na razie jestem zadowolony z mplayera więc przy nim zostanę ;).


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych