Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak zainteresowaliście się Macami?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

#126 mf.31101985

mf.31101985
  • 723 postów
  • SkądRadom, PL

Napisano 27 stycznia 2009 - 11:29

Rinco 256-in-1 System (klon Atari 2600) -> konsola Station Master BS-500AS -> PC -> iPod -> Mac -> zastanawiam się nad iPhone 3G...

to było pierwsze :D Rinco 256-in-1 System

Dołączona grafika

a to później - Station Master BS-500AS :D

Dołączona grafika

/ jak wyglądają Maki i iPody wszyscy wiedzą;) /

obecnie posiadam (chronologicznie):
- gdzieś w piwnicy 2 stare konsole do gry
- swojego pierwszego PC - Celeron 500MHz/64MB RAM/10.2GB HDD/NVIDIA Riva TNT2 32MB VRAM/Ethernet/Modem/TV card/CD-RW/DVD-RW/3.5" FDD/Windows 98 SE + 15" CRT Samsung
- iPod classic 80GB black
- MacBook Pro 2.2GHz/2GB RAM/120GB HDD/GF 8600M GT/10.5.6
- iPod original 5GB white (pierwszy iPod jaki powstał, rok 2001)

#127 EmotiCon

EmotiCon
  • 355 postów
  • Skądmam wziąć kasę na iPad'a?

Napisano 27 stycznia 2009 - 11:47

To było całkiem niedawno. Mój tato miał wymianę telefonu w Orange, namawiałem go żeby mi kupił nokię N95, wtedy pojawił się iPhone, nie byłem jakoś nim specjalnie zainteresowany bo miał dotykowy ekran, a jak dotykowy ekran to muszę używać rysika który jest nie wygodny. Pojechałem z rodzicami do galerii łódzkiej i zobaczyłem, że w iSpocie jest iPhone od razu z ciekawości zacząłem się nim bawić i stwierdziłem, że muszę mieć iPhone na szczęści nie było za późno bo jeszcze nie miałem Nokii N95. I stało się dostałem na gwiazdkę iPhone 3G. Jeszcze zanim byłem jego posiadaczem wiedziałem na jego temat wszystko i teraz myślę o macbooku

#128 cimonj

cimonj
  • 593 postów
  • SkądHorsham, UK

Napisano 27 stycznia 2009 - 11:51

..ja z kolei "zaexperymentowalem" na dziewczynie - przekonalem ja do kupna "bialego" MacBook'a, a sam "cichaczem" testowalem Leoparda.. wiem podlosc! ..ale pokuta byl iPhone dla niej w prezencie ;) ..sam kupilem sobie MBPro unibody (w dniu premiery usa) ;) ..piekny sprzet! ..na horyzoncie Mac Pro.. zastapi wysluzonego PC.. i "rodzna" w komplecie.. poOzdrawiam

#129 silkow

silkow
  • 296 postów
  • SkądLeszno

Napisano 27 stycznia 2009 - 12:01

W moim przpadku to kupiem iphone , potem ipoda i wkoncu zdecydowalem sie na maca i jestem zadowolony! ;)

#130 pawello

pawello
  • 150 postów
  • SkądTarnów

Napisano 27 stycznia 2009 - 12:58

Dobrych pare lat temu kumpel kupil iBooka G3 900 w SADzie. Podpatrywalem jak to dziala i fajne bylo, male, lekkie, ciche. Zrozumialem ze system Appla ma swoje zalety (mimo wad) i pomyslalem ze przydalby sie dostep do niego na stale z roznych zawodowych i nie tylko powodow. Dzis mam iBooka G4 1,33 z 2005r. Nowego na intelu moze kupie za jakis czas ale nie jest mi potrzebny poki co. Ja juz dawno nauczylem sie kupowac komputery "na miare". Jesli spelnia swoje zadania bez marudzenia to znaczy ze jest OK i nie potrzebuje innego.

#131 MR1

MR1
  • 118 postów

Napisano 01 lutego 2009 - 10:55

Kupiłem sobie sprzet, gramofony, mixer, oraz interfejs audio. Po podłączaniu wszystkiego zauważyłem, że skróty klawiszowe są pod MAC'a i większośc funkcji nie działa pod Vista, a ona sama ma duże lagi na sterownikach audio(jak w moim zastosowaniu). I jeszcze te broszurki z interfejsem, gdzie wszedzie na obrazkach iBook G4 :D Zajrzałem na strone: zalecają MAC OS z powodu niskich opóźnień na sterownikach audio, zajrzałem na allegro, że nie jest "aż tak" strasznie no i narazie jestem na etapie: "chyba spróbuje" :D

#132 Gringo997

Gringo997
  • 779 postów
  • Skądnieznana

Napisano 01 lutego 2009 - 11:46

ja będąc młodym dość człowiekiem który dużo jeszcze grał zobaczyłem w jakiejś gazecie w 2002 roku lampkę ale że w Polsce nie było zbytnio gier na maca więc tylko się mogłem nim zachwycać, mój pierwszy kontakt z makiem nastąpił dopiero 5 lat później (końcem roku 2007) gdy mój kumpel kupił białego mb c2d 2.0 byłem oczarowany tą maszyną i wtedy już wiedziałem że moim następnym komputerem nie będzie zwykły laptop lecz mbp i tak się stało w połowie 2008 roku kiedy to w czerwcu kupiłem używanego mbp cd 2.16, potem dołożyłem ramu i wymieniłem dysk by w listopadzie 2008 kupić 2.4Ghz i znów dorzucić ramu na max i dysk wymienić na 320GB 7200... jestem bardzo szczęśliwy gdyż do obróbki zdjęć jest on bardzo dobry (jedynie dysk 7200 zżera masakrycznie baterię:/)

#133 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 lutego 2009 - 09:56

Przyjechał dawno temu na Śląsk polski Niemiec. Kupił dużą chatę na wsi. Przywiózł ze sobą maka G4. Obdzwonił wszelkie serwisy komputerowe i nikt nie chciał się podjąć modyfikacji tego ustrojstwa. Dostał od kogoś mój telefon i zadzwonił. Postanowiłem mu pomóc. I od tej pory nie mam większych zahamowań przy rozbiórce jabłkowych tworów.

#134 Krzycho_mac_sun

Krzycho_mac_sun
  • 17 postów

Napisano 14 lutego 2009 - 21:26

Moje pierwsze spotkanie z Makami było gdzieś na początku lat 90-tych (91 albo 92). Zobaczyłem je w sklepie na ul. Dworcowej w Bytomiu. Jedyne co z tego wtedy zapamiętałem, to cholernie wysokie ceny, i Classica oraz LCka. Drugie spotkanie to już rok 1997 - kolega pracował w serwisie Apple'a. Miałem okazję trochę się pobawić MacOSem (na PowerBooku). Od tego czasu "zachorowałem" na Maca (szczególnie, że zaczęła się era Windows 9x i niebieskich ekraników). Potem przyszedł rok 2004 i zacząłem kolekcjonować stare maszyny - nie mogło też zabraknąć w niej Maców. Teraz jest kilka modeli.

#135 jacektoja

jacektoja
  • 150 postów

Napisano 14 lutego 2009 - 22:48

ja jak chciałem lapa to pamiętam jak sobie pomyślałem: 1. windows xp=pełno błędów i wirusów 2.linux=brak chodzących programów 3. windows vista=brak odpowiedzi, cały czas się wiesza, pełno błędów i nieciekawy wygląd no to został mi mac zaczełem się interesować, czytałem fora myapple, wchodziłem regularnie na apple.pl i odwiedzałem ispota :) i uznałem że mac os zdecydoanie najlepszy!

#136 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 14 lutego 2009 - 23:03

ja jak chciałem lapa to pamiętam jak sobie pomyślałem:
1. windows xp=pełno błędów i wirusów
2.linux=brak chodzących programów
3. windows vista=brak odpowiedzi, cały czas się wiesza, pełno błędów i nieciekawy wygląd


Co do punktów 1 i 3 zgadzam się w 100%

u mnie to zaczęło się od iPoda,ś,a że zaczęła mnie denerwować winzgroza i sypiący się Acer a z czasem i system (teraz mojej siory zmartwienie),zacząłem szukać alternatywy,i na Allegroszukałem jakichś tanich lapków i trafiłem na Apple iBook - mały,śliczny biały i wogóle wyróżniający się stylistyką, prostotą i świecącym logo na klapce.....no i tak się zaczęło

#137 SebaSonido

SebaSonido
  • 623 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 14 lutego 2009 - 23:14

Na początku był iPod Touch (08.2008), następnie trafiłem na ten portal (głównie forum na początku). Touch'a 1G wymieniłem na 2G (10.08), a następnie zakupiłem iPod'a Shuffle 2G. W tym czasie coraz bardziej zaintrygowała mnie sama marka Apple i nie tylko iPody. Zaczęło się oglądanie Keynote'ów i wszystkiego związanego z jabłkiem, śledzenie na bieżąco portalu MA oraz pewnego bloga (z przyczyn oczywistych nie reklamuję), aż w końcu przyszedł czas na iPhone 3G (01.09) a w między czasie poszerzałem swoją wiedzę, zainteresowałem się nieco głębiej strukturą i działaniem Maców, głównie MacBook. Apple przekonało mnie do tego stopnia, że w chwili obecnej jeżeli miałbym kupować jakiegoś notebook'a to wiem, że byłby to napewno produkt z Cupertino. Do końca roku planuję kupić sobie nawet najzwyklejszego Macbook'a White 13,3" jako mobilny sprzęt. W przyszłości, jeśli fundusze na to pozwolą napewno poszerzę swój sprzęt o kolejne urządzenia Apple.

#138 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 14 lutego 2009 - 23:17

A u mnie bylo to troszke inaczej bo potrzbowalem komputer do pracy. Zaczelo sie od tego ze bede glownie uzywal Logic Studio, Adobre PP i Ilustratora. Na poczatku bylem chory na MP + ACD 23' ale pozniej zdalem sobie szybko sprawe ze lepiej kupic cos mobilnego cos co spokojnie bede mogl wziasc do klubu i wposoc sie tym przy Tworzeniu muzyki na zywo i postalo na MBP 17' Hi Res plus potem wlasny upgrade 8 Giga ramu i teraz SSD 250 OCZ i watpie ze jakikolwiek inny laptop mu dorowna :) no chyba ze nowy MBP 17" na szybszej magistrali bo ten nowy ma dopiero kopa na DDR 8GB i SSD 250 PLECAM :) tylko cena miazdy :)

#139 macius1960

macius1960
  • 14 postów

Napisano 15 lutego 2009 - 11:34

A mnie powiedzial kolega kup Maca bedziesz spokojny.Wiec kupilem i jestem spokojny.

#140 3_Ohm_Back

3_Ohm_Back
  • 379 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 lutego 2009 - 22:37

Od jakiegoś czasu planowałem na przyszłość zakup jakiegoś laptopa... Tak jakoś nie widziałem nic ciekawego wśród producentów innech niż Apple... Dlatego właśnie skierowałem swoją uwagę na Jabłko... Dodam, że szukałem czegoś co spełni moje oczekiwania, jeśli chodzi o 'sprytność' (na pewno wiecie o co mi tutaj chodzi), niezawodność i zgodność. Poczytałem troche fora - głównie myapple... Jako, że interesuję się tworzeniem muzyki elektronicznej i dj'ką to postanowiłem sprawić sobie Mac'a od Apple. No i oto jest. Wspaniale mi się na nim pracuje! :)

#141 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 lutego 2009 - 09:01

Ja mac'ami interesowałem się odkąd przeczytałem pierwsze artykuły Kuby Tatarkiewicza w starym Komputerze (w roku 1986 bodaj), nt pierwszego mac'a dostałem w 1997 roku, kiedy rozpocząłem pracę w firmie która pisała oprogramowanie dla niemieckich firm reklamowych. Pisaliśmy je w środowisku PowerBuilder (na windows), środowisko to było równocześnie portowane na MacOs, w związku z czym właściciel wymyślił że zrobimy wersję na mac'a. Ja dostałem takie zadanie i pierwszego Mac'a (w pracy używałem 8200 a potem 8600 a do domu dostałem Performę 4400). Po odejściu z tej firmy nie mogłem już żyć bez Mac'a ;) i kupiłem sobie PizzaBox'a LC 475, a następnie 7200, iMac'a SL... i tak co jakiś czas pod moją strzechę trafia kolejny model :)

#142 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 16 lutego 2009 - 13:55

zaczęło się od iPoda Photo 5 lat temu - po pół roku posiadania iPoda nabyłem białego Mac Booka na G4 ostatnio zaczął padać mi PowerBook na G4 i niestety już nie kupie sobie kolejnego maca - za drogo; zamiast Maca za połowę ceny MacBooka Pro kupię sobie Sony Vaio FW z Blue Rayem, większym dyskiem i matrycą tylko OS X będzie brak

#143 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 lutego 2009 - 01:17

zaczęło się od iPoda Photo 5 lat temu - po pół roku posiadania iPoda nabyłem białego Mac Booka na G4

Chyba iBooka :grin:

#144 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 19 lutego 2009 - 23:15

Chyba iBooka :grin:

Racja iBooka

#145 xanael

xanael
  • 387 postów
  • SkądPL

Napisano 20 lutego 2009 - 13:18

ja nei weim kiedy slyszalem o Makach pierwszy raz, to byly raczej lata '90. Ale zapragnalem go miec, kiedy przeczytalem recenzje PowerMac G5 w ComputerArts :)

#146 klopas

klopas
  • 132 postów
  • SkądBytom, PL

Napisano 15 kwietnia 2009 - 16:38

ja od bardzo dawna wiem o Mac-ach ale dopiero po kupnie iPhone jakoś mnie wzięło żeby opchnąć lapka i kupić iMac G5 :D tzn. jeszcze nie kupiłem ale jak tylko sprzedam lapka to zacznę polować :)

#147 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 kwietnia 2009 - 16:43

Ja z makami zaczołem przygode od Mac OS 9 na wkacjach na pięknych iMakach G3 Blue, potem dŁugo myślałem aż kupiłem miniaka teraz mi się maży jakiś G3 lub G4 dla OS9 i pewnie zrealizuje to w wakacje, a swoją wiedzę i informacje umieszczam na stronie

#148 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 15 kwietnia 2009 - 16:50

przypadkiem,zobaczyłem go na jakimś programie,chyba PowerBooka,nie pamiętam,spodobał mi się,wyróżniał się stylistyką,no i ten system - Mac OS

#149 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 15 kwietnia 2009 - 17:31

Moja przygoda zaczęła się kilka lat temu od przesiadki na Linuksa ;) Początki były na prawdę trudne, jednak bardzo podobało mi się kilka rzeczy: - Miałem coś, czego nie miał nikt :rolleyes: - Sam system był dla mnie idealny :D - Windowsa używałem jedynie do gier (no cóż... Młody jestem i pograć lubię :rolleyes: ) Pamiętam, jak pierwszy raz usłyszałem o Compiz Fusion i powiedziałem sobie, że nie ma ch**a we wsi i zrobię sobie to! Wtedy miałem chyba ubuntu 6.10 albo jakiś wcześniejszy ;) 2 tygodnie, dzień po dniu - wracałem do domu, internet, czytam co i jak, próbuję, system rozwalony, reinstall, oceny w szkole słabną, ale próbuję dalej ;) Byłem tak zdeterminowany, że nic by mnie nie oderwało. Problem wtedy tkwił w tym, że moje sterowniki ATi nie obsługiwały danej funkcji, więc trzeba było zainstalować otwarte i dodać sesję XGL i wtedy takie podniecenie jak to zadziałało :D Na dodatek dzięki temu nauczyłem się jak naprawić linuksa właściwie z dwóch najczęstrzych awarii a mianowicie - awaria systemu plików i rozwalony serwer xorg, no ale nie o tym gadamy ;) Potem zacząłem bawić się w jakieś montaże filmów itp, a że kolega taty kupił sobie Maka od razu myślałem o nim jako stacji multimedialnej. Od początku chciałem postawić*na nim pingwina, jednak jak już siadłem do OS X na nowym iMaku 20' (dziękuję, tato! :D) tak już zostało... Potem już z górki: iMac 20' -> Mocniejszy iMac 20' -> zamieniłem go na MBP 15' -> Kryzys! Myślałem, że jednak OS X mi nie potrzebny i zamieniłem go na Sony Vaio microPC + PlayStation 3 z intencją sprzedaży vaio -> Po kilku dniach był deal z tatą ;) Vaio mu się spodobał, postawił na nim ubuntu, a mi kupił kolejnego iMaka tym razem 24 (musiałem dopłacić 2000 zł, ale warto było :D) -> Następnie brat zaczął jęczeć o nowy komputer (miał MacBooka PRO), więc on dostał mojego iMaka 24, tata MacBooka PRO, a ja Maka Pro 2006. :D No i dzisiaj cała rodzina, oprócz 3-letniej siostrzyczki ma Maczki ;) Ja - Mac PRO, Brat - iMac 24 , Tata - MacBook PRO i vaio, Mama - tata nie wytrzymał i kupił jej MacBooka white :D Jakby tego było mało każdy z nas ma iPhone... :P No i to taka nasza iRodzinka ;) No i tak już jest do dziś. Każdy żyje bez windowsa. Stał się bezużyteczny, gdy do gier używany jest PS3 z wymiany ;) Pozdrawiam wszystkich Makowców :D

#150 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 15 kwietnia 2009 - 18:51

Jak wszyscy to wszyscy :) Jak zainteresowałem się Macami ? Otóż kilka lat temu kolega dostał od siostry z anglii iPod'a Nano 1G, tak bardzo mi się spodobał interface i wygląd, że jakiś czas później kupiłem sobie Nano 2G :) Kilka lat później wyszedł iPhone. Niestety nie chciałem wydać tyle pieniędzy na telefon. Po roku czasu jak zmieniałem telefon na nowy, przypomniałem sobie o iPhonie i kupiłem go ( był potem znacznie tańszy ). Pan, od którego kupiłem iP polecił mi stronkę MA.pl, gdybym miał jakieś problemu ze sprzętem. Tam właśnie zainteresowałem się ogólnie marką Apple i komputerami Mac. Po jakimś czasie postanowiłem kupić na próbę MacBooka i zobaczyć jak działa inny system niż Windows - MAC OS X. Sprzedawca w Cortlandzie ( tam kupiłem pierwszego Mac'a ) powiedział mi, że napewno mi się spodoba i... miał racje :)Kiedy się przekonałem, że OSX jest faktycznie fajny, postanowiłem zmienić głównego PCta na iMac'a. Jak narazie jestem z niego baaaardzo zadowolony. W między czasie kupiłem iPoda shuffle i Nano 3G :) Może nie powinienem tego pisać, ale jeszcze 6-7 lat temu myślałem, że iPod, Apple i Mac to zupełnie inne firmy :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych