Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak zainteresowaliście się Macami?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fantazyoosh

Fantazyoosh
  • 209 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2008 - 19:41

Tak się właśnie zastanawiałem, co w zasadzie sprawiło, że zainteresowałem się*komputerami Apple... W moim przypadku impulsem do zainteresowania się Macami okazał się - nazwijmy to po imieniu - snobizm :) Otóż siedziałem z dziewczyną w jakiejś kawiarni i przy sąsiednim stoliku zobaczyliśmy kobietę z MacBookiem Pro (a może PowerBookiem?). Pierwsza myśl: "Ależ ten laptop śliczny, taki aluminiowy, minimalistyczny, a jak to jabłuszko się słodko świeci!". Potem pomyślałem "Kupię sobie i zainstaluję*Windows!" :))) Tak złapałem bakcyla. Potem blisko rok czytałem forum, blogi, zachodnie strony i... zbierałem kasę :) W końcu pod koniec sierpnia 2007 kupiłem... iMaca :) Co ciekawe, wcześniej miałem już 2 iPody, ale jakoś do samych Maców mnie nie ciągnęło - punktem zwrotnym było zobaczenie MBP w kawiarni ;) A jak było z wami? Co bezpośrednio sprawiło, że zaczęliście rozważał zakup Maca?

#2 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 21 stycznia 2008 - 19:43

Ja? otwarcie poznańskiego iSpota, wtedy wszystko się zaczęło. Co weekend tam byłem i sobie siedziałem przy iMaku (wtedy jeszcze białe były). Pół roku poźniej mam już iMaka, ale aluminiowego.

#3 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 stycznia 2008 - 19:50

kiedyś przez przypadek przeczytałem w CHIPie test ACD 30" a potem oblukałem go sobie w iSpocie poznańskim no i zobaczyłem Macbooka. Fajny biały laptop sobie pomyślałem :) No i 2-3 miechy później toshiba mi się zwaliła. Tydzień się biłem z myślami aż w końcu poszedłem do iSpotu zanabyć, a że model środkowy był nieosiągalny to wziąłem czarnego :)

#4 maya

maya
  • 99 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 stycznia 2008 - 19:53

A ja zainteresowałem sie makami przez iPody, a iPodami przez kolegę, któremu tata przywiózł z USA iPod'a Mini. Ja długo później kupiłem iPod'a Video, zacząłem czytać to forum, blogi itd. Zainteresowałem sie makami, dużo na ich temat czytałem, chciałem kupić, ale czekałem na Leo i na nowe iMac'i, doczekałem się, poczekałem na Leo i właśnie siedzę przed alu iMac'iem:)

#5 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 21 stycznia 2008 - 20:20

13 lat temu mialem odlozony szmal na Amige 1200 w obudowie Tower i z karta turbo. I juz, juz mialem zamawiac ten sprzet, kiedy znajomy skladal wtedy folder i zabral mnie do po odbior tzw proofow (wydruki probne). A tam staly Maki. To byl dla mnie szok. Amiga OS, Windows 95 itp to bylo dno, siermiega w porowaniu z Mac Osem 7 :) Potem jeszcze ogladalem Maki gdzie sie dalo (w tym czasie Apple krotko sprzedawalo kompy w Empikach). No i porzucilem Amige dla Maka. Starsi Makowcy pamietaja, ze wowczas nie bylo w Polsce ani prywatnego internetu, ani oprogramowania, sprzet musial byc specjalny do Maka (wlasne nietypowe standarty) itd, same utrudnienia. A jednak dalo sie rade ;) Wtedy Makowcy naprawde byli subkultura, a praktycznie jak sie poznalo kogos w jakims studiu graficznym to sie mialo dostep do pirackiego softu...

#6 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 stycznia 2008 - 20:36

Znajomy na wyjezdzie jezykowym mial ibook'a z dostepem do wifi. Ja nie chcac siedziec w kafejce pozyczalem od niego lapka... Pozniej odbylem spacer do apple store przy 5'th w NY i jakos tak sie stalo, ze nie moglem sie oprzec... :D Co ciekawsze wczesniej uzywalem ipodow ale nawet przez mysl mi nie przeszlo by zainteresowac sie apple jako komputerami. :)

#7 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 stycznia 2008 - 20:51

kiedyś zostałem oświecony jakim shitem jest IE, więc zacząłem używać alternatywy. Potem pomyślałem, że jeżeli IE jest taki beznadziejny, a alternatywa taka fajna, to czemu by nie spróbować zmienić system. No i się przesiadłem na Linuksa. (trudne początki były ;]) potem siostra dostała iPoda - pierwszy macalny kontakt z jabłkiem, przy okazji zawitałem do wrocławskiego iSpotu. Chociaż przyznam - iPodem siostry się jakoś specjalnie nie interesowałem, ale za każdym razem jak byłem w okolicy iSpota to przychodziłem sobie popatrzeć na Maki. potem ja dostałem iPoda (zrąbał mi się CD player trochę przed gwiazdką) - zachwyt (chociaż iTunesa nie używałem - nadal siedziałem na pingwinie) potem zaczęło się głębsze zainteresowanie Makami i wyczytywanie co to jest i czemu jest inne i tak postanowiłem, że w niedalekiej przyszłości będę miał nawet kiedy kupowałem monitor, to już wiedziałem, że podłączę go do miniaka ;] dlatego zdecydowałem się na panoramę (OS X na kwadraciaku mi nie pasuje) w końcu się doczekałem :D

#8 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 stycznia 2008 - 21:06

bardzo dawno temu nie wiem czemu ale przypadkiem czesto trafialem na strone Apple, byla ona wtedy o wiele brzydsza, layout podobny do poprzedniego ale odrobine "brzydszy". I tak mi sie to nie podobalo, ze az zostalo mi w pamieci. Jechalem na wakacje do roboty do anglii (chlodziarki do piw moj biznes) i mowie ze musze za to kupic sobie jakiegos notebooka (nigdy nie mowie laptop). koniecznie nie chcialem Windowsa, ale jak przeciez nie bede szpanowal Linuxem i szerokim programistycznym mysleniem w jego obsludze. I nagle przypomniala mi sie ta syfiasta witryna Apple, odwiedzilem ja popatrzylem na te cacka, i mowie nie ma ch... we wsi, musze to miec. Obliczylem cene i kupilem. MBP 15" 2,2GHz

#9 TimmY

TimmY
  • 621 postów

Napisano 21 stycznia 2008 - 21:22

Dobry znajomy siostry mial bodajze Powerbooka, kiedys u mnie w domu cos musial szybko zrobic, milion okien, i... Expose. Ja na to "Wow, pokaz jeszcze raz. To musi usprawniac prace i to mocno!" A jedyne doswiadczenia z Makami to Mac OS 9 bodajze (w czasach gdy XP bylo standardem :)), wiec nieco sceptycznie ale z zaciekawieniem obejrzalem mozliwosci Powerbooka. Wtedy porownanie analogicznego laptopa jakiejkolwiek innej firmy wypadalo na ogromna korzysc Maka, bo 1 GHZ a 1GHZ tu nie to samo wcale.. I tak zaswitalo mi marzenie o iBooku. Ale nadszedl czas plotek o C2D.. Potem inny kolega stal sie Makowym Ewangelistym, gloszacym Slowo Steve'a, Think Different, Be Smart-Use Apple itd..

#10 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 21 stycznia 2008 - 21:31

ja spotkałem się z Macami w Liceum w Szczebrzeszynie i od tej chwili wiedziałem co brzmi w trzcinie :)

#11 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 21 stycznia 2008 - 21:34

przez *nixy - a wybor przewazyla energooszczednosc / cena - 2 lata temu w klasie 12" do 3,5 netto ibook g4 byl nie do pobicia - poza brakiwm dvd-rw ....no i system na riscu ...

#12 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 21 stycznia 2008 - 21:39

U mnie bodźcem była po prostu praca na cudzym systemie Mac OS, w dodatku na urokliwym iMaku G4 :) A na poważnie zacząłem myśleć o Maku kiedy mój domowy PeCet zaczął bez powodu świrować... po prostu się wkurzyłem i zacząłem zbierać na Maka ;)

#13 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 21 stycznia 2008 - 21:55

1992 albo 1993 rok - do mojej podstawówki przyjechały Classici i jedna Performa. Niby monochromatyczny ekran, procek 8MHz, a w sali obok 386 33MHz. Ale na x86 tylko DOS, za to na Maczkach normalny prosty i przyjemny system. No ale potem programoaliśmy w śmiesznym Logo (ktoś to jeszcze pamięta?) i miało rysować jakieś animacje: na 386 jeden żółw sobie chodzi, chodzi..... A na maczkach 255 żółwi na raz - można było animacje robić :-)

#14 przemek83

przemek83
  • 277 postów
  • SkądMilanówek

Napisano 21 stycznia 2008 - 22:52

mi kupila mama, bo innych nie uznawala :) kiedys wiedziala wiecej ode mnie na ich temat... moja pierwsza powazniejsza zabawka Quadra 660AV

#15 cza_gda

cza_gda
  • 430 postów
  • Skądgdansk

Napisano 21 stycznia 2008 - 22:53

dla mnie zawsze takim gadzetem byl ipod i nie pamietam czy jak go kupowalem w ispocie to juz bylem zainteresowany macami czy nie ale spedzalem 1h w ispocie i tak ogodalem komputery wtedy zaczolem pragnac maca a dokladnie MBP , zachecila mnie gazetka vobis gdzie raz bylo o macach o iLive i przeczytalem mac pirewsze spotkanie ktore wzilem z ispota przy zakupie ipoda .i tak stalem sie dumnym psiadaczem MBP :) ale z 6 miesiecy na nig czekalem

#16 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 21 stycznia 2008 - 23:10

bardzo prosto, jak miałem może z ctery latka starzy przywieźli super stację graficzną Centris 650 ;D Pamiętam, jak się siekało w warhammera i lemmingsy ;D Faaaajny był, ale się koledzy w podstawówce później śmiali, że mam maka a nie pece ;D

#17 Rogi_

Rogi_
  • 327 postów

Napisano 21 stycznia 2008 - 23:16

W sumie od zawsze mi się podobały, ale nigdy na myśl mi nie przyszło, że chciałbym takiego mieć. Jakiś czas temu zobaczyłem takiego alu lapka w tv. Pomyślałem, że muszę go mieć za wszelką cenę. Po 2 tyg. kupiłem MBP.

#18 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 21 stycznia 2008 - 23:32

Ja zainteresowałem się Macami dzięki Amidze :) To na niej właśnie po raz pierwszy ujrzałem MAC OS 7, było to chyba w 1998 roku. Od tamtej pory Mac był marzeniem którego nie mogłem długo spełnić, ale w końcu się udało :)

#19 Error

Error
  • 37 postów
  • SkądZ pogranicza normalności

Napisano 21 stycznia 2008 - 23:47

Ja po przebudzeni się z Windows-owego Matrix-a używałem Linuxa 4 latka. Aż kiedyś wpadłem do kumpla u którego był kolo co szpanował Powerbookiem 17'' .Wtedy już wiedziałem, że moim docelowym laptopem jest Mac. Marzenie zrealizowałem 2 lata poźniej, oczywiście w twardym przekonaniu, że bedę używał kochanego systemu Linux Gentoo. Ale ponieważ kupiłem go w USA i średnio z czasem stałem, zmuszony byłem używać OSX-a. Po powrocie do polski OSX tak mi się spodobał, że przy nim zostałem, mimo ogromnego sentymentu do Gentoo. (Aczkolwiek ciągle używam gentoo na serwerach). Pozdrowionka :)

#20 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 21 stycznia 2008 - 23:53

15 lat temu kupilem MacWord z plytka i tam byl emulator MacOSa ... potem dlugo nic az moja dziewczyna wyjechala do USa i chciała sobie przywieść Laptopa... mailem jej pomoc w wyborze i wybrałem MacBooka (jednym z argumentów za bylo instalacja Windowsa) Potem dziewczyna wróciła... no i ja tez jak zdobylem kase kupiłem Macbooka Pro... MUSIALEM :D co sie puzniej dowiedzialem, Moja Kobieta juz w podstawówce miala kontak z Macami... Cala podstawowke spedzila przed Macintosh Classic i jako jedyna miala kolorowego :P

#21 ardekert

ardekert
  • 71 postów
  • SkądUK

Napisano 22 stycznia 2008 - 00:18

Szczęście, że w gimnazjum miałem informatykę właśnie na makach. Były to starsze modele maków - te kosmiczne monitorki w wielu kolorach. Z przodu miały tylko napis Mac i zainstalowany system OS9. Bardzo dobrze pracowało mi się na tych komputerach. Już wtedy wiedziałem, że kiedyś będę taki mial. To, co najbardziej mnie w nich urzeklo to "poniechaj" zamiast anuluj, biurko zamiast pulpitu, teczki zamiast folderow i wyjmowanie plyty poprzez wyrzucenie jej do kosza. Teraz sie od tego odchodzi, zupelnie nie wiem dlaczego. Na sile probuja upodabniac OS do windowsa. Osoby z Wrocawia zapewne pamietaja jak jeszcze przed era ispotow byl sklepik na ruskiej. Przechodzac tamtedy zawalnialem kroku i zagladalem przez szybke :) Co do prywatnych pobudek, to ja juz tak mam, ze nei lubie uzywac tego, czego uzywa wiekszosc - masa. :) A tak btw, dumny bylem z siebie, jak w swoim kompie pod niewiedza nauczyciela troche pogrzebalem i ustawilem systemowy dzwiek bledu przypominajacy odglos wydawany przez male dziecko :D To tak przy okazji zapytam, czy kojazycie moze o jakim odglosie mowie i w jaki sposob moge go zainstalowac do OSX? :)

#22 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 22 stycznia 2008 - 00:20

Mówisz o iMakach, i to nie były monitorki, to były całe kompy ;)

Tutaj można sobie poczytać o wszystkich kompach Apple, iMaki G3(czyli te ,,twoje") są w 1998 roku wprowadzone.

#23 ardekert

ardekert
  • 71 postów
  • SkądUK

Napisano 22 stycznia 2008 - 00:26

Tak, dokladnie byl to ten imac z 1998 :) I owszem, wielkie było nasze zdziwienie, gdzie sie podziala jednostka centralna :D

#24 michpis

michpis
  • 42 postów

Napisano 22 stycznia 2008 - 00:36

To ja chyba jestem weteranem ;)

Mac byl niedostepnym marzeniem zza zelaznej kurtyny. Po raz pierwszy wyczytalem o nim ponad 20 lat temu w czasopismie "Komputer" w jednym z doskonalych felietonow Kuby Tatarkiewicza.

(archiwum "Komputera": http://www.grush.one...&title=komputer)

Nie wiem czy pamietacie (pytanie do dinozaurow), ze design "Komputera" przez pewien czas wykorzystywal elementy interfejsu MacOs-a.
Dopiero o wiele pozniej byl pierwszy Mac na uczelni (Akademia Muzyczna). Byl to bodajze Macintosh LC, potem jakis PowerMac G3.
W miedzyczasie emulator Maca Fusion na PC.
Pozniej w pracy PM G4 i teraz MacPro.
A pierwszy wlasny? Miniak G4, a obecnie iMac C2D.

#25 HoaX

HoaX
  • 182 postów
  • SkądKobiór

Napisano 22 stycznia 2008 - 00:58

Ten filmik.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych