Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak nagrać na Windowsie bootowalną płytę z OS 10.8.5?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paweł Hirsz

Paweł Hirsz
  • 3 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 stycznia 2017 - 16:43

Witam, nie mam zielonego pojęcia gdzie udać się z tym tematem, dlatego piszę tutaj, żeby nie zaśmiecać reszty.
Problem pewnie jest banalnie prosty do rozwiązania, ja jednak nie mogę sobie  z nim poradzić od jakiegoś czasu.
Chodzi o nagranie płyty tak by śmigała w Mac Book Pro.
Chodzi o bootowalną płytę z systemem który mam na swoim pc. Chcę to wszystko zrobić z poziomu Windy, ponieważ nie mam

fizycznie dostępu do żadnego kompa apple, a nie będę się szlajał po salonie apple żeby kombinować z nagraniem płyty.
Czyli reasumując, mam system, mam czystą płytę 4,7 GB, chcę nagrać ten system na tą płytę by była bootowalna po włożeniu do Maca,
a do dyspozycji mam tylko windowsa 7.
Ratujcie, dziękuję.



#2 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 30 stycznia 2017 - 17:04

Istnieje legenda, ze kiedys komus sie to udalo na Windowsie. Mi osobiscie nigdy. Kup na jakims olx pendrive z systemem i tyle. Ewentualnie jak masz pena 8 gb, to mozesz mi podeslac, wrzuc w koperte dyche na odsylke i Ci zrobie z wybranym przez Ciebie systemem. 


Użytkownik Najwyzszy edytował ten post 30 stycznia 2017 - 17:07


#3 Paweł Hirsz

Paweł Hirsz
  • 3 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 stycznia 2017 - 17:58

Istnieje legenda, ze kiedys komus sie to udalo na Windowsie. Mi osobiscie nigdy. Kup na jakims olx pendrive z systemem i tyle. Ewentualnie jak masz pena 8 gb, to mozesz mi podeslac, wrzuc w koperte dyche na odsylke i Ci zrobie z wybranym przez Ciebie systemem. 

Na pena to ja sam sobie mogę zrobić, tutaj jest potrzeba bootowalnej płyty. I oczywiście OS X,  a  nie dowolny system, ale dzięki za odpowiedź.



#4 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 30 stycznia 2017 - 18:25

a ctrl+cmd+r ?

a cmd+opt+r ?



#5 Paweł Hirsz

Paweł Hirsz
  • 3 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 stycznia 2017 - 08:26

a ctrl+cmd+r ?

Mówisz o rozruchu Maca, tak działa ta opcja, wszystko się tam ładuje jak ma ładować, podaje swoje apple id na którym mam srajfona, wysyła mi kod weryfikacyjny, potwierdzam, i wyskakuje monit że usługa czasowo jest niedostępna :D



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 31 stycznia 2017 - 08:32

Na pena to ja sam sobie mogę zrobić, tutaj jest potrzeba bootowalnej płyty. I oczywiście OS X, a nie dowolny system, ale dzięki za odpowiedź

 

Pen też może być bootowalny, a OS X też występuje w różnych wersjach. Nie każdy szuka akurat tego najnowszego.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 31 stycznia 2017 - 08:34


#7 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 31 stycznia 2017 - 11:14

Sprawdź datę w maku bo jak jest zła to wyświetla głupoty lub uniemożliwia zalogowanie do konta


Fallout ...war, war never changes...

#8 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 01 lutego 2017 - 08:37

Na pena to ja sam sobie mogę zrobić, tutaj jest potrzeba bootowalnej płyty. I oczywiście OS X,  a  nie dowolny system, ale dzięki za odpowiedź.

 

Przeca pendrive jest wlasnie bootowalny i z niego sie instaluje wsio :P






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych