Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak po reinstalacji systemu przywrócić „Usługi” do menu kontekstowego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 R3Mi_PL

R3Mi_PL
  • 60 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 stycznia 2017 - 15:56

Głupia sprawa, niby nic wielkiego, ale może ktoś z Was będzie umiał pomóc - otóż niedawno stanąłem przed koniecznością reinstalacji Snow Leopard'a i po jej wykonaniu oraz dopasowaniu wszystkich ustawień do swoich potrzeb zauważyłem jedną, niewielką zmianę w stosunku do poprzedniej instalacji systemu - mianowicie do tej pory miałem tak, że po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w rozwijanym menu widniała opcja (również rozwijana) USŁUGI - obecnie tego nie ma. Pamiętam, że sposób przywrócenia tego do menu był banalnie prosty i zajmował kilka sekund, ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć, jak to włączyć. Co więcej dodam, że "włączenie" tego powodowało, że oprócz pojawienia się menu USŁUGI dostępnego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, pojawiała się również dodatkowa opcja w odtwarzaczu Quick Time X pozwalająca na poszerzanie obrazu, kiedy coś odtwarzałem w trybie pełnoekranowym. Czy ktoś potrafi powiedzieć, w jaki sposób przywrócić menu USŁUGI do rozwijanej listy wywoływanej prawym przyciskiem myszy?



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2017 - 13:45

To jest w System Preferences -> Keyboard -> Shortcuts w nowszych systemach. Na SL nie pamiętam, ale tam zacząłbym poszukiwania. I tak, to prawda, dziwne miejsce na to menu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 31 stycznia 2017 - 15:33

Mniej-więcej, zawsze tam było...

http://www.makeuseof...n-snow-leopard/

http://www.macworld....n-mac-os-x.html


Użytkownik pedros edytował ten post 31 stycznia 2017 - 15:39


#4 R3Mi_PL

R3Mi_PL
  • 60 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 lutego 2017 - 21:46

Zrobiłem wszystko, jak opisano wyżej i, oczywiście, udało się.  Menu USŁUGI z powrotem pojawiło się w rozwijanej liście otwieranej prawym przyciskiem myszy. Wróciła również dodatkowa funkcja w QuickTime X pozwalająca rozciągać/poszerzać obraz, kiedy odtwarzamy na pełnym ekranie. Jak zawsze wielkie dzięki za porady i pomoc.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych