Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Tworzenie zamkniętej grupy betatesterów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 WujoFefer

WujoFefer
  • 23 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 stycznia 2017 - 10:49

Witam,

Właśnie tworzę aplikację na iOS i chciałbym przed publikacją aplikacji stworzyć zamkniętą grupę betatesterów tak by można było pobierać kolejne wersje z AppStore a nie ciągle podłączać do Mac'a i eksportować do urządzenia.

Jeszcze nigdy nie publikowałem aplikacji w AppStore i przydałaby mi się z tym pomoc. 

Z góry dziękuję za pomoc.#2 guziaster

guziaster
  • 40 postów
  • SkądChorzów

Napisano 23 stycznia 2017 - 21:28

Jak już wypuścisz aplikację na testlight w xcode, na portalu itunesconnect.apple.com wejdź w zakładkę "My apps". Wybierasz swoją aplikację. Klikasz na TestFlight, uzupełniasz swoje dane jeśli tego nie zrobiłeś i masz po lewej stronie 2 opcje do wyboru - internal tests - to są test wewnętrzne, tutaj wystarczy tylko build z xcode, który puścisz do tf, możesz dodać użytkowników, którzy posiadają apple id i którzy zostali dodani z jakąś rolą w zakładce "users and roles", innych osób nie możesz dodać. Minus rozwiązania jest taki, że każda z tych osób może się zalogować na profil tej aplikacji i wykonywać zmiany zgodnie ze swoimi rolami. Drugim sposobem są external tests - testy zewnętrzne. Tutaj aplikacja przechodzi wstępną weryfikację przez apple, ale daje to możliwość podania tylko appleId osób bez dodawania ich do Twojego konta itunesConnect. Możesz wprowadzać ich tam ręcznie, albo przez plik csv. #3 WujoFefer

WujoFefer
  • 23 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 stycznia 2017 - 10:07

Jak już wypuścisz aplikację na testlight w xcode, na portalu itunesconnect.apple.com wejdź w zakładkę "My apps". Wybierasz swoją aplikację. Klikasz na TestFlight, uzupełniasz swoje dane jeśli tego nie zrobiłeś i masz po lewej stronie 2 opcje do wyboru - internal tests - to są test wewnętrzne, tutaj wystarczy tylko build z xcode, który puścisz do tf, możesz dodać użytkowników, którzy posiadają apple id i którzy zostali dodani z jakąś rolą w zakładce "users and roles", innych osób nie możesz dodać. Minus rozwiązania jest taki, że każda z tych osób może się zalogować na profil tej aplikacji i wykonywać zmiany zgodnie ze swoimi rolami. Drugim sposobem są external tests - testy zewnętrzne. Tutaj aplikacja przechodzi wstępną weryfikację przez apple, ale daje to możliwość podania tylko appleId osób bez dodawania ich do Twojego konta itunesConnect. Możesz wprowadzać ich tam ręcznie, albo przez plik csv. 

Wielkie dzięki, już to siedzę na TestFlight. :) 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych