Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakiego klienta poczty wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 giggy

giggy
  • 5 postów

Napisano 20 stycznia 2017 - 22:41

Witam wszystkich użytkowników, mam pytanie ponieważ niedawno a tak naprawdę dziś przesiadłem się na Maca to nie bardzo wiem jaki wybrać klient poczty ... potrzebuję mieć w 1 appce kilka kont firmowych i swoja prywatna, na windzie używałem do tej pory The Bat z którego byłem zadowolony. Jakie są wasze propozycje na dzień dzisiejszy ?

 

Dzięki z góry za pomoc.

 

pzdr Greg



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 20 stycznia 2017 - 22:56

Było, ale, że się trochę zmieniło to masz:

Wszystkie obsłużą wiele kont

 
free: Apple Mail, Thunderbird, Spark, Canary Mail, Nylas Mail, Opera Mail
płatne: Airmail, Postbox, MailMate (podobny do The Bat), MS Outlook

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 loockas

loockas
  • 32 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 17:08

Skoro dopiero zaczynasz z macOS, to zacznij do Apple mail. Całkiem możliwe, że Ci w pełni wystarczy. 



#4 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 21 stycznia 2017 - 18:48

Apple Mail bardzo dobry program, praktycznie posiada wszystko co mają inne programy. 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#5 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 21 stycznia 2017 - 22:45

Mail, jak większość programów, jakieś tam wady też posiada :)

 

- załączniki zawsze w treści maila (inline)

- nie da rady wysłać maila zwykłym tekstem z załącznikiem, zamienia na HTML

- nie da rady zmienić kodowania tekstu (albo ja nie umiem)


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#6 giggy

giggy
  • 5 postów

Napisano 22 stycznia 2017 - 13:42

znaczy się Apple Mail to ten Mail by IOS ?

 

Ciężko tu z importem wiadomości z innych programów :-/ ale daje radę ...

 

Odpaliłem także Spark-a, używam go na Iphonie i jest niezły a przede wszystkim free ;-)



#7 jacekb1

jacekb1
  • 48 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 22 stycznia 2017 - 14:20

Rowniez uzywalem The Bat na pc i mialem problem z przesiadka na mac'owego klienta 4 lata temu.
Nie kombinuj, najlepiej sprawdza sie Apple Mail wbudowany w system. Oprucz wad o ktorych napisal @ciotka_paszczaka dorzuce brak mozliwosci stworzenia folderu w skrzynce np. zeby konkretne maile wpadaly do przypisanych katalogow (uzywam POP3).
The Bat pieknie exportuje mbox'y wiec nie ma problemu z importem do Mail.

#8 giggy

giggy
  • 5 postów

Napisano 23 stycznia 2017 - 10:48

Rowniez uzywalem The Bat na pc i mialem problem z przesiadka na mac'owego klienta 4 lata temu.
Nie kombinuj, najlepiej sprawdza sie Apple Mail wbudowany w system. Oprucz wad o ktorych napisal @ciotka_paszczaka dorzuce brak mozliwosci stworzenia folderu w skrzynce np. zeby konkretne maile wpadaly do przypisanych katalogow (uzywam POP3).
The Bat pieknie exportuje mbox'y wiec nie ma problemu z importem do Mail.

 

Hmmm no wlaśnie nie widzę w The Bat opcji export do mboxa ? Chyba ze to format UNIXowy ??? Podpowiedz gdzie tego szukać pls.

 

pzdr Greg


Ok, już mam ;-) Wszystko gra i huczy ;-)

 

Dzięx i pzdr



#9 Legith

Legith
  • 13 postów

Napisano 24 sierpnia 2018 - 09:56

Hej obecnie jestem w podobnej sytuacji.

Posiadam maila w POP3 na serwerach Hekko

Na macu zainstalowałem pocztę Thunderbird i schodzi mi cała skrzynka ok 8 tyś maili 

 

Mam pytanie jak chcę zmienić klienta poczty na Apple Mail to muszę jakoś w utawieniach Thunderbirda wyexportować wszystkie maile jako pliko mbox.

?

Nie wiem jak to zrobić :-( 

 

 

 

Rowniez uzywalem The Bat na pc i mialem problem z przesiadka na mac'owego klienta 4 lata temu.
Nie kombinuj, najlepiej sprawdza sie Apple Mail wbudowany w system. Oprucz wad o ktorych napisal @ciotka_paszczaka dorzuce brak mozliwosci stworzenia folderu w skrzynce np. zeby konkretne maile wpadaly do przypisanych katalogow (uzywam POP3).
The Bat pieknie exportuje mbox'y wiec nie ma problemu z importem do Mail.



#10 deplov

deplov
  • 6 postów

Napisano 03 grudnia 2018 - 08:23

Hej obecnie jestem w podobnej sytuacji.

Posiadam maila w POP3 na serwerach Hekko

Na macu zainstalowałem pocztę Thunderbird i schodzi mi cała skrzynka ok 8 tyś maili 

 

Mam pytanie jak chcę zmienić klienta poczty na Apple Mail to muszę jakoś w utawieniach Thunderbirda wyexportować wszystkie maile jako pliko mbox.

?

 

 

Użyj dodatku Importexportools z Thunderbirda. Jeśli nie jest dostępny, pobierz go z listy Dodaj. Teraz możesz wyeksportować e-maile do formatu MBOX. Te pliki MBOX są dobrze obsługiwane w Apple Mail.



#11 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 03 grudnia 2018 - 08:36

Ja z uwagi, że 50% mojej pracy to maile, przetestowałem chyba wszystkie dostępne aplikacje mailowe na Maca... jest wiele dobrych programów jak np. Airmail, Spark, Thunderbird, ale jakoś i tak zawsze wracam do jabłkowej Mail App.

 

Mnie najbardziej pasuje a jedyne co mnie w niej wkurza to brak możliwości wyszukiwania maili (po temacie czy nadawcy) w konkretnym folderze (IMAP). Zawsze przeszukuje i pokazuje mi wyniki wyszukiwania z całej poczty...


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych