Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Usunięta partycja podczas instalacji Windows 10, czarny ekran po ustawieniu aby system OS X uruchamiał się jako pierwszy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Kacper25

Kacper25
  • 1 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 20:06

Witam, 
Instalowałem drugi raz windowsa 10 i nie wiem co mnie skusiło ale usunąłem partycję pustą, miała 700mb, z tego co wiem do tej pory to mogło spowodować, że mam teraz taki problem. 
Macbook w ogóle nie widzi dysku  z systmem OS X El Capitan podczas uruchamiania po trzymaniu klawisza option, wchodziłem też zaraz po włączeniu klawiszami cmd + alt + r do narzędzia dyskowe i są widoczne wszystkie partycje, zaznaczyłem partycje macintosh i muszę kliknąć odblokuj, następnie ustawiam aby macintosh uruchamiał się jako pierwszy, lecz niestety znowu czarny ekran.
Postanowiłem usunąć partycje bootcamp na którym jest windows 10, lecz nadal nie mogę uruchomić systemu OS X.
Za każdym razem poprzez wchodzenie do narzędzi dyskowych muszę odblokowywać partycje macintosh.
Czy jest jeszcze jakiś sposób rozwiązania tego problemu? 
Czy mam jeszcze jakąś możliwość skopiowania danych z dysku? W narzędziach sieciowych wszystkie dane widzę lecz nie mogę skopiować.
Bardzo proszę o pomoc. 



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 13 lutego 2017 - 16:37

W tribe recovery widzisz tą partycję z systemem / Twoimi danymi? Możesz w takim układzie skorzystać z funkcji Odtwarzania partycji na innym dysku - zrobisz w pewnym sensie dokładną kopię partycji na innym dysku USB. Kiedy będzie już po wszystkim możesz przystąpić do formatu dysku wbudowanego w komputer i reinstalacji systemu od zera bo usunąłeś partycję EFI z tego co rozumiem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych