Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie mogę przeprowadzić upgrade’u do El Capitan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lorimero

Lorimero
  • 8 postów
  • Płeć:

Napisano 15 stycznia 2017 - 11:02

Cześć, próbuję zakutualizwać w swoim MacBooku Air system do wersji Sierra, startuję od Snow Leopard 10.6.3. W tym celu:
1. Zrobiłam uaktualnienie do 10.6.8.
2. Chcę pobrać El Capitan.
3. I na bazie El Capitan pobrać Sierrę.

Problem występuje w punkcie 2 – nie mogę pobrać El Capitan, klikanie w klawisz "Pobierz" nie działa – nic się nie dzieje. Macie jakiś pomysł co zrobić w tej sytuacji? Z góry dzięki za rady.

#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 stycznia 2017 - 11:48

Napisz lepiej co to za model Aira bo może nie być wspierany - jak masz 2 GB ram to zapomnij o nowszych systemach Mac.
Fallout ...war, war never changes...

#3 Lorimero

Lorimero
  • 8 postów
  • Płeć:

Napisano 15 stycznia 2017 - 12:36

Dzięki za odpowiedź,

ram to pamięć? Jeśli tak, to faktycznie po kliknięciu w Ten Mac info to: Pamięć 2 GB 1067 MHz DDR3. To znaczy, że 10.6.8 to najwyższa możliwa wersja w przypadku mojego komputera? Da się go jakoś unowocześnić w serwisie?

A gdzie się sprawdza model Air Booka? Miałam zmienianą płytę i oznaczenia na obudowie nie są aktualne.

#4 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 stycznia 2017 - 13:30

O tym MacBooku było milion postów - Apple go dawno porzuciło i maks. system to 10.7 lion do kupienia w sklepie Apple za ok 70 zł.
Fallout ...war, war never changes...

#5 Lorimero

Lorimero
  • 8 postów
  • Płeć:

Napisano 15 stycznia 2017 - 13:47

W takim razie dzięki za milion pierwszy post :) Nie trafiłam nigdzie na opis mojego problemu i rozwiązanie, dlatego szukam pomocy, to co piszesz, to już jakiś konkret dla mnie. Dziękuję, pozdrawiam!

#6 Lorimero

Lorimero
  • 8 postów
  • Płeć:

Napisano 26 marca 2017 - 19:06

W takim razie dzięki za milion pierwszy post :) Nie trafiłam nigdzie na opis mojego problemu i rozwiązanie, dlatego szukam pomocy, to co piszesz, to już jakiś konkret dla mnie. Dziękuję, pozdrawiam!

 

 

O tym MacBooku było milion postów - Apple go dawno porzuciło i maks. system to 10.7 lion do kupienia w sklepie Apple za ok 70 zł.

 

Cześć Daniel, zrobiłam tak, jak mi poradziłeś - kupiłam OS X Lion. Niestety, kliknięcie w button "Pobierz" (w App Store) nie działa, nic się nie dzieje. Masz jakiś pomysł jak pobrać ten program? Z góry dzięki za radę.



#7 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 26 marca 2017 - 19:14

Zechcesz przycisnąć na raz klawisze spacja i command i w okienku Spotlight wpisać Informacje o systemie?
Otwórz ten program i wybierz „Sprzęt” na liście po lewej. Zaznacz osiem początkowych linii i skopiuj tutaj, proszę. Wtedy będzie wiadomo dokładnie, jaki sprzęt posiadasz i jak Ci cokolwiek doradzić. Dzięki.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#8 Lorimero

Lorimero
  • 8 postów
  • Płeć:

Napisano 26 marca 2017 - 19:59

Zechcesz przycisnąć na raz klawisze spacja i command i w okienku Spotlight wpisać Informacje o systemie?
Otwórz ten program i wybierz „Sprzęt” na liście po lewej. Zaznacz osiem początkowych linii i skopiuj tutaj, proszę. Wtedy będzie wiadomo dokładnie, jaki sprzęt posiadasz i jak Ci cokolwiek doradzić. Dzięki.

Hej, zrobiłam zgodnie z Twoją instrukcją, ale po wpisaniu w okienku spotlight: Informacje o systemie, wyskakuje mi lista: Programy, Preferencje systemowe, Dokumenty, Katalogi itd., nie ma tu Sprzętu. Tu się da wrzucić fotę? Pokazałabym co wyskakuje. Ewentualnie może coś powinnam zrobić inaczej?



#9 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 26 marca 2017 - 20:02

Po wpisaniu w Spotlight choćby „in” powinno Ci na pierwszym miejscu jako rezultat wyskoczyć „Informacje o systemie” właśnie. Otwórz je. Klawisz return lub dwuklik :)


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#10 Lorimero

Lorimero
  • 8 postów
  • Płeć:

Napisano 26 marca 2017 - 20:15

Po wpisaniu w Spotlight choćby „in” powinno Ci na pierwszym miejscu jako rezultat wyskoczyć „Informacje o systemie” właśnie. Otwórz je. Klawisz return lub dwuklik :)

Aha, rozumiem, z listy rozwijalnej. To niestety jest komunikat "brak wyników". Może u mnie jest jakaś inna komenda?


Hej, wygooglowałam jak to inaczej zrobić - weszłam przez: (apple) -> ten mac -> więcej informacji -> sprzęt. O takie dane chodziło?

 

Przegląd sprzętu:

  Nazwa modelu:    MacBook Air
  Identyfikator modelu:    MacBookAir2,1
  Nazwa procesora:    Intel Core 2 Duo
  Szybkość procesora:    1,86 GHz
  Liczba procesorów:    1
  Łączna liczba rdzeni:    2
  Pamięć podręczna L2:    6  MB
  Pamięć:    2  GB
  Szybkość magistrali:    1,07 GHz
  Wersja Boot ROM:    MBA21.0075.B03
  Wersja SMC (system):    1.34f8
  Numer seryjny (system):    W89061G122E
  UUID sprzętu:    E42516AE-0A57-5B09-9D24-9C0A0C390EC5
  Czujnik gwałtownych ruchów:
  Stan:    Włączony



#11 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 26 marca 2017 - 20:15

Nie ma innej. Mam wrażenie, że się nie rozumiemy. Kliknij na lupę w prawym rogu paska menu. Zacznij wpisywać „infor…” itd. Zobaczysz jako pierwszy wynik Informacje o systemie właśnie. Kliknij je. Otworzy się wspomniany program. W jego oknie zobaczysz to, co opisałem wcześniej.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#12 Lorimero

Lorimero
  • 8 postów
  • Płeć:

Napisano 26 marca 2017 - 20:22

Nie ma innej. Mam wrażenie, że się nie rozumiemy. Kliknij na lupę w prawym rogu paska menu. Zacznij wpisywać „infor…” itd. Zobaczysz jako pierwszy wynik Informacje o systemie właśnie. Kliknij je. Otworzy się wspomniany program. W jego oknie zobaczysz to, co opisałem wcześniej.

Tak właśnie robię: lupka, otwiera się spotlight, wpisuję "informacje o systemie", najpierw wyświetla mi się "Pokaż wszystkie", a poniżej linki do witryn z tą frazą, które wyszukiwałam. Zerknij proszę na mój post wyżej, czy to o te informacje chodziło - znalazłam je w inny sposób.



#13 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 26 marca 2017 - 20:26

O te. Nie sądziłem, że spotlight w Snow Leo nie wyszuka tej aplikacji. A tak 10.6 lata temu chwaliłem :)

 

Zatem Lion powinien się dać zainstalować.
Jeżeli masz problemy z App Store, otwórz Terminal (to już Spotlight powinien na bank znaleźć) i wpisz/wklej stąd:

open $TMPDIR/../C/

Słabo u mnie z pamięcią, a pod ręką Snow Leoparda nie mam, ale jest w tej lokalizacji katalog o nazwie com.apple.appstore?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#14 Lorimero

Lorimero
  • 8 postów
  • Płeć:

Napisano 26 marca 2017 - 20:29

O te. Nie sądziłem, że spotlight w Snow Leo nie wyszuka tej aplikacji. A tak 10.6 lata temu chwaliłem :)

 

Zatem Lion powinien się dać zainstalować.
 

 

:))) Masz jakiś pomysł dlaczego button Pobierz jest nieaktywny, skoro wszystko teoretycznie jest OK? PS Widzę, że wykorzystałam limit postów na dziś, jeśli ktoś ma pomysł co mogę zrobić, to będę wdzięczna za radę :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych