Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Python w xcode


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 08 stycznia 2017 - 11:49

Cześć. Czy xcode wspiera pisanie i debuggowanie w pythonie ? Jestem zadziwiony, ale z jakimś tutorialem odpaliłem program w pythonie w xcode ( ale musiałem się napocic, żeby znaleźć pythona w macos ... dlaczego Seirra, tak bardzo chce ukryć moje pliki i w xcode nie można wybierać symlinków ?? masakra ... ), tak nie jestem wstanie odpalić debuggowania. Wiecie jak w xcode debuggować pythona, ew. znacie jakąś dobrą alternatywę, żeby w prosty sposób pisać i debuggować python ?? 



#2 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 12:07

Tak zamkniętego środowiska jak xcode to nie widziałem ;) Visual studio przy tym to bajka, podobno Eclipse ... no ale nic. Teoretycznie w xcode coś tam się da, ale te linki etc. to takie .. ech... Niemniej jest pycharm, jednak narazie jak sobie skryptuje do poduszki starczy darmowe ide co dają razem z pythonem - IDLE - polecam, ma debugger i całkiem fajnie działa. 



#3 guziaster

guziaster
  • 40 postów
  • SkądChorzów

Napisano 24 stycznia 2017 - 21:23

Wiesz no, xcode to xcode, stworzony raczej do tworzenia aplikacji na applowe urządzenia a nie wieloplatformowe środowisko programistyczne. W sumie dobrze, jak środowisko robi to co ma robić a nie jest kombajnem do wszystkiego ważącym 20gb. Do Visual studio nic nie mam, używałem zawodowo prawie 3 lata, żeby nie było :) Ja jakoś przywykłem do używania bracketsa etc i terminala do webowych rzeczy np.



#4 zeelus

zeelus
  • 47 postów

Napisano 27 stycznia 2017 - 13:54

Ja pythona do instalowałem do systemu, i razem w pakiecie jest idle. Ale jak chcesz coś więcej popisać to proponuje Visual Studio Code albo Sublime z progotowanymi plug-inami do pythona. 



#5 Mac-Mini

Mac-Mini
  • 24 postów

Napisano 20 grudnia 2020 - 18:26

W temacie Pythona, polecam framework Kivy 2.0+ oraz KivyMD, które wreszcie nadaje się do pracy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych