Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wacom + PowerBook 17


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 VRKing

VRKing
  • 37 postów

Napisano 21 lutego 2006 - 13:41

Od jakiegoś czasu coraz więcej czasu spędzam na PowerBooku 17. Do pracy z PowerMaciem używałem tabletu Wacom A4. Bez tabletu nie da się pracować, nie wspominając o "pracach rysunkowych". Notebook daje spore możliwości kreacji, przede wszystkim przez fakt, że z nim podróżuję, a nowe miejsca to nowa dawka inspiracji ;) Niestety tablet A4 mobilny raczej nie jest, a poza tym, przy wielkości PB17 nie da się w żaden rozsądny sposób zorganizować przestrzeni roboczej. Muszę dokupić do notebooka dodatkowy tablet. Mam spory dylemat, jaki wybrać tablet. Z jednej strony jest to A5, a z drugiej nowy A5 Wide. Czy ktoś z Was używa notebooka z tabletem? Jak rozwiązaliście sobie powierzchnię pracy? Czy tablet trzymacie z prawej strony notebooka, czy przed nim? U mnie problemem jest to, że kiedy tablet jest z przodu, to praktycznie nie sięga się do klawiatury, a ja głównie pracuję na skrótach klawiszowych, więc jedna ręka leży non stop na klawiaturze. Zakładając opcję, że tablet położę z prawej strony, to wersja wide może być znowy za szeroka, bo przecież to prawie to samo, co wersja A4. Zastanawiam się, czy są może jakieś podstawki do takiego zestawu, żeby np. tablet leżał z przodu i nachodził na laptop - tam gdzie jest touchpad? Nie wiem już sam, co wybrać. Pomóżcie mi podjąć decyzję. Podsumowując pytanie: jaki tablet Wacom do PowerBooka 17 - biorąc pod uwagę sposób pracy z tak dużym notebookiem?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych