Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Boot Camp + Windows 10 - złe sterowniki - Magic Mouse + wolny boot


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 stycznia 2017 - 15:21

- Mac Pro 3.1 z El Capitan - na jednym dysku

- Windows 10 na drugim dysku - instalowany na PC (pracował na PC)

Po włożeniu dysku z Windows, dziesiątka zaktualizowała sobie sterowniki i bez problemu uruchamiała się bez Boot Camp (z klawiszem Alt)

Magic Mouse działała od kopa, ale bez gestów (brak kółka ją dyskwalifikował), więc zainstalowałem Boot Camp. Oczywiście doinstalował mi kilkanaście sterowników. W efekcie końcowym Windows uruchamia sie ok. 3 minuty (poprzednio około 30 - 40 sekund), a M. Mouse nie daje się sparować. Możliwe, że są i inne kwiatki, ale jeszcze o nich nie wiem.

Boot Camp ściągałem poprzez OSX i instalowałem na pendrive, więc chyba najnowszą wersję. (?)

Jakieś podpowiedzi?

P.s.
Nie mogę instalować WIn od zera, z powodu kilku płatnych programów (odpada konfiguracja od zera).

 

 


Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina


#2 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 02 stycznia 2017 - 09:21

Jak zainstalowałeś bootcamp, to nie program, tylko asystent, który tworzy partycje pod windows. Skoro działało Ci wszystko bez asystenta(wybór bootowania po alt), to należało tylko w asystencie bootcamp ściagnąć na pena sterowniki bootcamp i dograć je już pod windowsem.


Mac Mini i7(Late2012)-2.3GHz/16GB/128GB SSD+1TB/HD4000/10.12+DELL U2412M,iMac24"C2D(Late2006)2.16GHz/4GB/320GB/7300GT/10.6.8,PM G5 Quad Core(Late2005)-2.5GHz/8GB/2.5TB/7800GT/10.5.8,iPhone 6+ 16GB


#3 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 stycznia 2017 - 12:25

Jak zainstalowałeś bootcamp, to nie program, tylko asystent, który tworzy partycje pod windows. Skoro działało Ci wszystko bez asystenta(wybór bootowania po alt), to należało tylko w asystencie bootcamp ściagnąć na pena sterowniki bootcamp i dograć je już pod windowsem.

Właśnie tak zrobiłem - tyle, że Apple "przysłało" na pena katalog z plikiem install.exe, który zainstalował coś-tam (nie podawał w trakcie informacji co instaluje i gdzie). W efekcie widać zainstalowanych kilkanaście sterowników i objawy o których piszę. Jednak musiał doinstalowac coś jeszcze, bo widać to po wydłużeniu czasu startu.
Spróbuję odinstalować te sterowniki...


Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina


#4 mariuszelectro

mariuszelectro
  • 21 postów

Napisano 05 stycznia 2017 - 23:56

podepnę się pod temat bo podobny.

u mnie na windowsie 10 nie działa magic mouse 2 i w żaden sposób nie umiem zmusić ich do współpracy

dotyczy to macbook retina 13.  

znalazłem też w necie taki poradnik :

 

https://discussions....ultCount=true 

 

https://support.appl.../en-us/HT204923

 

ale nie próbowałem jeszcze, odpowiedz linkuje do artykułu w którym dość szczegółowo opisują co robić  zwracam uwagę na detale opisujące USB - może ma to znaczenie.......



#5 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 stycznia 2017 - 09:04

Jak zainstalowałeś bootcamp, to nie program, tylko asystent, który tworzy partycje pod windows. Skoro działało Ci wszystko bez asystenta(wybór bootowania po alt), to należało tylko w asystencie bootcamp ściagnąć na pena sterowniki bootcamp i dograć je już pod windowsem.

Tak - jasne. W innym wątku piszę o problemach z instalacją Win10 poprzez asystenta, gdy instalacja z DVD przebiega prawidłowo i system pracuje. Nie widać jednak wtedy dysku (NIE partycji) z Windows10 w "Preferencje.../Dysk startowy".

Jak w międzyczasie doczytałem (kolega mariuszelectro powyżej pisze także o tym problemie) brak obsługi MagicMouse i kaleki bluetooth to dość popularny problem. Może wynikać ze złych sterowników, które datowane są na 2011 - czyli tworzone dla Win7. Walczę dalej...


podepnę się pod temat bo podobny.

u mnie na windowsie 10 nie działa magic mouse 2 i w żaden sposób nie umiem zmusić ich do współpracy

dotyczy to macbook retina 13.  

znalazłem też w necie taki poradnik :

https://discussions....ultCount=true 

https://support.appl.../en-us/HT204923

ale nie próbowałem jeszcze, odpowiedz linkuje do artykułu w którym dość szczegółowo opisują co robić  zwracam uwagę na detale opisujące USB - może ma to znaczenie.......

Ćwiczyłem to i te rady gościa (link). Przynajmniej u mnie nic nie daje. Widze problem w tym, że te drivery datowane sa na 2011r - czyli era WIn7. Pod Win 10 trzeba kombinować z właściwościami setup.exe żeby w ogóle ruszył pod WIn10. Apple "dało ognia" udając, że nie wie co to Win10. :D

Może jednak przeczyta ktoś kto pod Win10 uruchomił Magiczną Mysz i da znać jak to zrobił. :)


Użytkownik bogdanh edytował ten post 06 stycznia 2017 - 08:56

Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina


#6 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 06 stycznia 2017 - 09:16

https://www.trackpad...-mouse/download
MM nigdy nie będą działać tak jak na MacOS nie ma przewijania bo windows jest Be a Ty marzysz o gestach :)

 

Tylko za pomocą tej aplikacji masz przewijanie.


Użytkownik DanielF edytował ten post 06 stycznia 2017 - 09:20

Fallout ...war, war never changes...

#7 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 stycznia 2017 - 09:54

https://www.trackpad...-mouse/download
MM nigdy nie będą działać tak jak na MacOS nie ma przewijania bo windows jest Be a Ty marzysz o gestach :)

Tylko za pomocą tej aplikacji masz przewijanie.

Hahaha - dobre. :)
Poza marzeniami o gestach (na razie jedyny gest jaki mogę zrobić, to wystawić środkowy palec MS i Apple za sp... sprawy) - występuje w ogóle problem z połączeniem bluetootha z myszą. :) Podobno popularny...


Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina


#8 mariuszelectro

mariuszelectro
  • 21 postów

Napisano 06 stycznia 2017 - 12:40

Proponuje jeszcze poobracać uaktualnienie iTunes na Windows 10
Gdyż wg Apple jest tam poprawka umożliwiająca współpracę właśnie z myszą ......
A następnie spróbować jeszcze raz wg artykułu który podałem wcześniej.
Niech ktoś da znać jeśli mu się udało.
Miało by pobrać zamiast "poobracać" (autokoreka) czy nie można edytowć swoich postów - nie widzę takiej opcji


Odnośnie tematu działania magic mouse, to dodam iż kontaktowałem się w tej sprawie ze wsparciem Apple (więcej niż tylko rozmowa telefoniczna z konsultantem ) ale nie pomogli, (to było kilka miesięcy temu) wtedy sobie odpuściłem, ale teraz może są jakieś nowe opcje......

#9 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2017 - 23:22

Wyjasniło się choć nic nie poprawiło.
Dla WIndows 10 jest BootCamp 6, ale Apple pozwala go ściągać przez BootCamp Assistant jedynie wybranym maszynom (na ogół począwszy od 2013 roku produkcji).

Mój Mac Pro jest z roku 2012, więc ściąga wersję 5.xx z roku 2011 dla Windows 7. To samo dotyczy innych typów komputerów Apple.
Stąd prawdopodobnie problemy z driverami pod Win 10.
Może ktoś udostępni wersję instalacyjną Boot Camp 6 dla WIndows 10?


Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina


#10 mariuszelectro

mariuszelectro
  • 21 postów

Napisano 11 stycznia 2017 - 22:11

Ja mam maszynę z 2015 roku i jest d...a

#11 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 stycznia 2017 - 22:20

Ja mam maszynę z 2015 roku i jest d...a

Hmmm - ileś lat temu miałem iMaca - chyba core duo - i pamiętam, że Boot Camp bez problemu zainstalował na drugiej partycji Win XP (no ale to byłe era najlepszych systemów MS i Apple). :)
Napisz jaką wersję ściąga Ci Asystent B. Campa? Jeżeli nie wiesz, to na jaki rok są datowane pliki driverów?

Wersja 5.x była datowana na 2011 (ta z najnowszym x).


Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina


#12 mariuszelectro

mariuszelectro
  • 21 postów

Napisano 18 lutego 2017 - 19:13

Działa!!!!!!!!!!!!!!!!

udało mi się uruchomić mysz magic mouse 2 na macboku z windows 10 (botcamp)

opis znalzłem w necie i się zastosowałem:

1) zalogować się do osX i USUNAĆ parawanie myszy !!!!

2) zalogować do do windows 10 i z poziomu dodawania  urządzenia bluetooth wyszukać mysz i ją sparować - u mnie zadziałało od razu nawet działa scrolowanie

3) zalogować ponownie do osx i sparować mysz ( w razie potrzeby wyłączyć i włączyć mysz)

 

i teraz działa  u mnie na obu systemach parokrotnie przełączałem się pomiędzy systemami sprawdziłem iż działa prawidłowo

 

mam nadziej iż to pomoże wielu co się borykają z tym problemem






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych