Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Parallels desktop - wydajność uruchamiania z Boot Camp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tatrzyk

Tatrzyk
  • 60 postów

Napisano 09 grudnia 2016 - 21:54

Dobry wieczór!

 

Przymierzam się do instalacji windowsa na nowym maku.

Do tej pory używałem Parallels Desktop z windowsem trzymanym w pliku pvm.

 

Rozważam teraz posadzenie na nowym maku windowsa za pomocą Boot Campa - i uruchamianie go przez Parallelsa z partycji Boot Campa.

Wiem, że nie można wówczas wykonać zrzutu windowsa itp.

 

Zastanawiam się jednak nad tym, czy w takim trybie - uruchamiania windowsa za pomocą parallelsa wprost z partycji Boot Camp - windows będzie działał szybciej niż wtedy, gdy parallels odpala windowsa z pliku pvm.

 

Jeśli wszystko jedno, to wolę z pliku.

Dodam, że nie mam zamiaru nigdy odpalać czystego windowsa z Boot Campa - nie potrzebuję pełnej mocy komputera, bo nie grywam w żadne gierki.

Chodzi mi tylko o to, żeby windows sobie był i czekał, aż zechcę raz na jakiś czas odpalić excela ze sporymi tabelami przestawnymi - i żeby wtedy mi nie zdychał.



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 10 grudnia 2016 - 09:45

Windows uruchamiany z osobnej partycji za pomocą Parallels będzie chodził praktycznie tak samo jak z pliku. Różnica jest prawie niezauważalna. Patent polega na tym, że możesz windowsa odpalić jako osobny system przy restarcie (co ciebie zupełnie nie interesuje). Ta opcja jest zrobiona jak ktoś już ma Windowsa na Bootcampie - wtedy nie potrzeba drugiej instalacji.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 Tatrzyk

Tatrzyk
  • 60 postów

Napisano 10 grudnia 2016 - 13:48

Dzięki.

 

Skoro tak, to nie będę się bawił w Boot Campa, bo plik jest znacznie wygodniejszy.

 

Pozdrawiam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych