Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

przydzielanie numeru ip przez modem kablowy - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 tufus

tufus
  • 8 postów

Napisano 01 maja 2005 - 01:03

Witajcie. Byc moze niedlugo stane sie kolejnym uzytkownikiem macow. Zamierzam kupic od znajomego G4 733, na razie go pozyzylem i sprawdzam czy mi pasuje czy tez nie. Decyzja zapadanie za jakis czas;) Mam pewien problem zwiazany z dzialaniem internetu. Lacze sie przed modem kablowy, ktory przez huba komunikuje sie z komputerami z sieci lokalnej i dopuszcza te, ktore maja odpowiedni numer MAC ID karty sieciowej. Jako ze jeszcze nie wiem czy kupie sobie tego Maca czy nie, a za kazdy polaczony z netem komp co miesiac trzeba dodatkowo placic, postanowilem zmienic numer karty sieciowej na macu, tak by podszywac sie za peceta wtedy kiedy ten jest wylaczony. Spedzilem troche czasu na googlach i dowiedzialem sie jak to zrobic. Nawiasem mowiac dowiedzialem sie tez w jakis sposob sprawic by dzialo sie to automatycznie, za kazdym razem kiedy restartujemy kompa. Normalnie taka zmiana numery karty siecowej jest tymczasowa i trwa tylko jedna "sesje". Chyba na tym forum ktos o to pytal wiec jakby co sluze pomoca. Potem zabralem sie za konfiguracje internetu pod OS Xem. Ustawilem w zakladce TCP/IP by komp kozystal z DHCP i pobieral numer IP z modemu (automatycznie), tak jak to powinno byc przy tego rodzaju polaczeniu z internetem. No i tutaj powstal problem.. Modem nie przydziela mi adresu IP. Robi to karta sieciowa, (albo co innego;). Na jakiejs stronie www przeczytalem, ze numer, ktory dostaje pochodzi z puli "nieinternetowych" numerow ip (169.254.x.x). Oczywiscie sam internet rowniez nie dziala. Zeby bylo zabawniej, kiedy w ustawieniach sieciowych zaznaczylem opcje DHCP bez automatycznego pobierania numeru ip i wpisalem numer ip taki, jaki przydziela modem mojemu pecetowi wszystko sie naprawilo;). Tak wiec internet dziala wtedy gdy samemu wpisuje numer ip jaki ma przyjac komputer. Problem w tym, ze to ip jest dynamiczne i np. jutro modem moze chciec przydzielic mi jakies inne. Musialbym wtedy wylaczac maca, wlaczac peceta, sprawdzac jaki dostal numer, wylaczac go, wlaczac maca i zmieniac ustawienia sieciowe. Byloby to bardzo uciazliwe.. Moje pytanie: czy da sie zrobic cos by naprawic te sytuacje? Czy cos zle ustawilem, albo czy takie zachowanie komputera spowodowane jest tym, ze zmienilem numer mac id karty sieciowej? Z gory dziekuje za pomoc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych