Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 7 Plus - zewnętrzny mikrofon dla filmowca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 lundi

lundi
  • 5 postów

Napisano 02 grudnia 2016 - 10:28

iPhone 7 Plus na dobry aparat i możliwość nagrywania filmów. W amatorskim zastosowaniu przydałby się dobry zewnętrzny mikrofon kierunkowy. Czy da się podłączyć jakiś mikrofon przez przejściówkę lighting-jack 3,5? Czy ktoś to już "przerabiał" ?

 

#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 02 grudnia 2016 - 11:02

Mikrofon oczywiście da się podłączyć bez problemu. Dobry czy słaby, kierunkowy czy nie, to chyba nie ma znaczenia jeśli chodzi o samo połączenie.

#3 lundi

lundi
  • 5 postów

Napisano 02 grudnia 2016 - 17:38

Dzięki za odpowiedź,

rozwinę problem. Otóż w necie jest mnóstwo filmów pokazujących współpracę wcześniejszych iPhone'ów z różnymi mikrofonami podłączonymi przez złącze jack. Teraz nie mamy tego złącza, mamy "przejściówkę". Wydaje się, że skoro jest przejściówka to powinno być OK a nie jest. Kupiłem dla próby prosty mikrofon HAMA (19zł) i podłączyłem go przez przejściówkę do iPhone i nic, cisza. Czyli widać, że nie wszystkie mikrofony nadają się do nowego iPhone. Znalazłem na Yotube coś takiego ale wolałbym, żeby ktoś z naszych forumowiczów potwierdził, na bazie własnego doświadczenia, czy rzeczywiście mikrofon RODE (który, bo jest ich kilka) będzie współpracował z iPhone 7 Plus. Ponieważ chcę trochę poeksperymentować z filmowaniem komórką to mikrofon musi być kierunkowy a nie np. na klips dopinany do koszuli. Oczywiście wszystko musi być "spięte" jakimś mini rig'iem czy czymś w tym rodzaju. Ja kupiłem coś takiego http://www.shoulderpod.com/r1-go  ale na zdjęciu jest iPhone 6s plus ze złączem jack.



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 02 grudnia 2016 - 18:16

Ale ta Hama Ci nie działa bo to jest złącze słuchawkowo-mikrofonowe. Musisz sobie jeszcze kupić na Allegro czy gdziekolwiek taką przejściówkę z jednego Jacka na 2. Ja w ten sposób używam słuchawek z mikrofonem z oddzielnymi wtyczkami i działa to bardzo dobrze.

#5 artme

artme
  • 82 postów
  • SkądWarsaw

Napisano 11 stycznia 2019 - 10:17

Odswieze temat, bo chcialem podlaczyc swoje sluchawki na jacka do iPhone'a XS i zakupilem przejsciowke lightning-jack Baseusa i... dzwiek mam, jednak nie moge ani regulowac glosnosci przez pilota w kablu ani tez rozmawiac - podczas polaczenia z rozmowca cisza - tylko telefon a sluchawki gluche...  :(

Czy to kwestia nieorginalnej przejsciowki czy moge zapomniec, ze bede mogl odbierac polaczenia przez sluchawki?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych