Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone z allegro czy ze sklepu?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzk

krzk
  • 2 postów

Napisano 26 listopada 2016 - 21:48

Witam. Stoję przed trudnym wyborem Iphona dla siebie. Mój budżet to +-1500 zł więc myślę nad modelem 5s. Telefonu używał bym do facebooka, przeglądania internetu, sprawdzania i odpisywania na maile, co jakiś czas zagrania w jakąś grę. I tutaj rodzi się pytanie czy warto zamawiać iphona z allegro czy lepiej pójść np do MediaMarkt i kupić? Czy polecacie jakieś inne sklepy bądź użytkowników na allegro?

 

 



#2 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 listopada 2016 - 22:06

Idż do sklepu, teraz MM ma promocję za jakieś 1200 zł na IP 5S, na allegro wiadomo kombinatorów nie brakuje. Zdecydowanie sklep.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#3 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 listopada 2016 - 22:55

Tylko i wyłącznie sklepy autoryzowane. Jak masz budżet 1500zł to spokojnie kupisz 5s, w Cortland mają dokładnie za taką cenę. Na Allegro nie brakuje problemów (uwierz mi, wiem co mówię). Sklepy typu MM czy ME też mają dobre ceny ale i tak trzeba uważać (w Euro RTV AGD np. swego czasu sprzedawali telefony z simlock Orange :D ). Decyzja należy do Ciebie ale ja np. ufam tylko resellerom.


Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#4 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 26 listopada 2016 - 23:12

Za 1500 zl mozna kupic nowego iP6(po wymianie ale nowy) na allegro.

#5 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 listopada 2016 - 00:00

Za 1500 zl mozna kupic nowego iP6(po wymianie ale nowy) na allegro.

 

Na Allegro można kupić wiele rzeczy tanio :)


Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#6 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 27 listopada 2016 - 00:17

Na Allegro można kupić wiele rzeczy tanio :)

Co nie zmienia faktu, że czasami warto. Trzeba tylko patrzeć na liczę komentarzy.


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#7 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 listopada 2016 - 00:46

Co nie zmienia faktu, że czasami warto. Trzeba tylko patrzeć na liczę komentarzy.

 

Kiedyś też tak myślałem, póki sam się nie przekonałem. 100% pozytywnych komentarzy a sprzęt sprzedawany był jako oryginalny a w rzeczywistości była to słaba podróbka.


Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#8 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 27 listopada 2016 - 01:59

Ja mowie o oryginalnym telefonie z kompletem producenta wraz z dokumentacja. To ze ty kupiles podrobke i dales sie oszukac to nie znaczy ze ktos inny sie da. Nie wiem jak mozna nie rozpoznac podrabianego telefonu.


  • Giallorosso lubi to

#9 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 listopada 2016 - 21:27

Ja mowie o oryginalnym telefonie z kompletem producenta wraz z dokumentacja. To ze ty kupiles podrobke i dales sie oszukac to nie znaczy ze ktos inny sie da. Nie wiem jak mozna nie rozpoznac podrabianego telefonu.

 

A ja mówię ogólnikowo i akurat nie o telefonie. Aukcje można dowolnie sfabrykować. Nie twierdzę, że wszyscy są oszustami.


Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#10 krzk

krzk
  • 2 postów

Napisano 28 listopada 2016 - 18:15

Dzięki wszystkim za pomoc. Wybrałem 5s ze sklepu :)


  • Damien Karras lubi to

#11 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 listopada 2016 - 18:16

Dzięki wszystkim za pomoc. Wybrałem 5s ze sklepu :)

 

Słusznie :)


Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#12 assaabloy

assaabloy
  • 128 postów

Napisano 06 grudnia 2016 - 17:46

nowy iphone 6 na allegro za 1500  :lol:  chyba z dopiskiem 'frankenstein' 

w zyciu na allegro bym nie kupil ostatnio bardzo mnie ten portal denerwuje , jeden wielki internetowy sklep , same handlarze od ktorych czuc podstęp , to juz nie to co w 2001 -5 roku gdzie naprawde fajne rzeczy mozna bylo wysmyczyc  na tym portalu , teraz jak kupuje to tylko olx lokalnie , wsiadam w auto i jade obejrzec 


Użytkownik assaabloy edytował ten post 06 grudnia 2016 - 17:46


#13 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 06 grudnia 2016 - 17:58

Aż z ciekawości przeszukałem historię przeglądarki:

 

http://allegro.pl/ip...50.html#thumb/3

 

co wg Ciebie jest z tym telefonem nie tak ?



#14 wopo

wopo
  • 169 postów

Napisano 14 grudnia 2016 - 04:17

Ano to, że NIE pochodzi z polskiej dystrybucji , bo gdyby pochodził, to po wymianie serwisowej miał by 12 miesięczną gwarancję a nie 3 miesiące !

iPhone 15Pro 128GB Tytan Błękitny


#15 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 14 grudnia 2016 - 08:20

Ano to, że NIE pochodzi z polskiej dystrybucji , bo gdyby pochodził, to po wymianie serwisowej miał by 12 miesięczną gwarancję a nie 3 miesiące !

I co z tego, że nie jest to polska dystrybucja? Miałem wcześniej właśnie takiego iPhona z zapewne zagranicznej dystrybucji, gdzie po wymianie gwarancja leciała dalej i uwierz mi - To był DOKŁADNIE TAKI SAM telefon jak z polskiej dystrybucji, tylko, że parę stowek taniej (z Allegro).
A tak poza tym, skąd wiesz, że nie wymienił na samym początku gwarancji, a teraz był to kolejny raz? Bo przy drugiej wymianie gwarancja leci dalej.

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#16 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 14 grudnia 2016 - 08:22

No właśnie. Leciała dalej. A gdyby był z polskiej dystrybucji to zawsze biegłaby od początku.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#17 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 14 grudnia 2016 - 08:24

Według mnie w ogólnym rozrachunku i tak się opłacało.

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#18 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 14 grudnia 2016 - 10:05

Co do allegro, to na allegro opłacało się kupować rzeczy 10 lat temu. Teraz ten portal to nic innego jak pośrednictwo sprzedaży. Ludzie(Janusze biznesu) kupują za bezcen rzeczy z chin i sprzedają z marżą na allegro.

Ot to cała sprzedaż na allegro.

 

Natomiast nikt nikomu nie zabrania tam czegoś kupować.


Użytkownik lelekCk edytował ten post 14 grudnia 2016 - 10:06

iPhone 3GS


#19 Krzynuś

Krzynuś
  • 61 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 14 grudnia 2016 - 13:44

Moim zdaniem oszuści są wszędzie, czy to na allegro, czy handlarze na giełdach sprzedające samochody w eleganckim stanie, a to wszystko wychodzi z czasem użytkowania. Uważam, że ryzyko zawsze jest, ale największe od tych komisów z telefonami, czy lombardami, którzy tak naprawdę nie mają jak sprawdzić ich sprawność 100%. Czy oni sprawdzą Ci chociaż, że w sprzęcie nie występuje problem z wyłączającym się iPhonem w chłodne dni? Nie, a prywatny sprzedawca, który użytkował cały czas ten telefon i mając same pozytywne komentarze, to jest szansa, że wszystko będzie okej. Zawsze sprzęt można zwrócić. Sam wiele rzeczy kupuje na allegro i od handlarzy kilka razy wpadkę miałem przez ich świetne 'sprawdzanie' sprzętu, ale od prywatnego sprzedawcy można bez problemu trafić na dobry sprzęt.



#20 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 14 grudnia 2016 - 13:47

Akurat w przypadku komisu łatwiej będzie dochodzić roszczeń niż od słupa.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#21 Krzynuś

Krzynuś
  • 61 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 14 grudnia 2016 - 13:54

To też racja, ale też ciężej trafić na sprzęt bez wad od nich, moim zdaniem. Przysyłali mi sprzęty z bad pixelami, z rozlanymi wyświetlaczami, czy inne wady. Wysyłają sprzęt masowo i bez dokładnego sprawdzenia, bo nie mają jak.



#22 Aquo

Aquo
  • 507 postów

Napisano 27 grudnia 2016 - 15:51

Na Allegro można znaleźć sklepy ze Standardem Allegro. Wystarczy dokładnie przeczytać opisy aukcji, komentarze nie przeczytać, a sprawdzić ich ilość - 50 000 kupujących i diament raczej zapewniają wysoka jakość sklepu. A znajdźcie proszę 6S 64GB u resellera za 2700 :P

#23 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 stycznia 2017 - 07:35

Okazuje się, że w Cebulandzie nic się nie zmieniło przez to ćwierćwiecze. Elektromarkety bawią się w komis i zmuszają pracowników do oszustw.

https://bezprawnik.p...ywany-smartfon/


  • koliberek1 lubi to

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#24 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 03 stycznia 2017 - 18:44

No niestety. Na szczęście japkowe telefony łatwo sprawdzić czy są używane czy nie, po dacie aktywacji. Tak więc jesteśmy w miarę bezpieczni :-) Gorzej z innymi markami androidowymi , gdzie można cuda robić z resetowaniem ustawień fabrycznych.
Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#25 Paweł Milcarz

Paweł Milcarz
  • 1 postów
  • SkądTKN

Napisano 06 stycznia 2017 - 11:47

Witam,

Znajomy zakupił sobie Iphone'a 7 i sprzedaje półrocznego 6s Plus za 2000zł. Telefon był zakupiony w polskim sklepie przez internet, ma gwarancje i dowód zakupu (faktura). Na obudowie występują zarysowania, ale żadnych pęknięć, a szkiełko na pierwszy rzut oka bez ani jednej rysy. Gość twierdzi, że ma dysk 32gb... był w tym modelu taki? Warto go wziąć za taką kwotę? 

Z góry dzięki za odpowiedź.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych