Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro z Touchbar a klawisze funkcyjne ForkLift'a


Najlepsza odpowiedź cronopioverde , 23 listopada 2016 - 17:12

Ech! – westchnę filozyjnie.

 

Przede wszystkim: to nie za bardzo problem hardware’owy. Po prostu kwestia ustawień i przeczytania instrukcji, których w dzisiejszych czasach nikomu już prawie czytać się nie chce.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 wisiena

wisiena
  • 110 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 23 listopada 2016 - 16:15

Witajcie!

 

Od zawsze używam managera plików ForkLift. Od zawsze też korzystam z jego trybu "Commander", w którym operacje na plikach wykonuję przy pomocy klawiszy funkcyjnych (F5 - kopiowanie, F8 - usuwanie, itp..).

Aby wygodnie używać takiej konfiguracji na MacBooku Pro, w ustawieniach klawiatury wybieram opcję, w której klawisze funkcyjne F1, F2, F.. działają domyślnie a z przyciskiem "fn" działają funkcje specjalne jak jasność klawiatury czy ekranu. Po prostu używam ich znacznie rzadziej niż przycisków funkcyjnych.

 

W nowym MacBooku Pro z Touchbar'em, nie ma już możliwości włączenia klawiszy funkcyjnych jako domyślne. Kilkanaście minut temu byłem w iSpot i pozwolono mi zainstalować ForkLift'a na próbę. Nie udało się znaleźć takiej kombinacji ustawień, aby Touchbar wyświetlał klawisze Fx bez konieczności użycia "fn".

 

Czy spotkaliście się z takim problemem i czy macie na to rozwiązanie?

 

(M.)

 



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 23 listopada 2016 - 17:12   Najlepsza odpowiedź

Ech! – westchnę filozyjnie.

 

Przede wszystkim: to nie za bardzo problem hardware’owy. Po prostu kwestia ustawień i przeczytania instrukcji, których w dzisiejszych czasach nikomu już prawie czytać się nie chce.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 wisiena

wisiena
  • 110 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 23 listopada 2016 - 18:52

Ech! – westchnę filozyjnie.

 

Przede wszystkim: to nie za bardzo problem hardware’owy. Po prostu kwestia ustawień i przeczytania instrukcji, których w dzisiejszych czasach nikomu już prawie czytać się nie chce.

 

Witaj!

 

Dziękuję za pomoc, tej instrukcji nie znalazłem.

 

Co do kąśliwych uwag, to jest to tak samo problem hardware'owy (Touchbar, klawisze) jak software'owy (ForkLift). Sprawdzałem opisy działów i wybrałem właśnie ten jako najlepiej pasujący.

Skoro jesteś tym wyróżniającym się czytelnikiem instrukcji, polecam inną.

 

(M.)



#4 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 listopada 2016 - 01:05

Spokojnie... nie unoś się! cronopioverde słusznie zauważył, że to temat bardziej do działu software, zostawiłem jednak w dziale hardware tylko ze względu na to, że jest to nowy sprzęt i warto aby inni nie musieli szukać.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych