Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nagrywarka blu-ray do macbook retina 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 przemek88

przemek88
  • 6 postów

Napisano 20 listopada 2016 - 14:14

Witam wszystkich w swoim pierwszym poscie! 

Poniewaz odnalazlem tylko tematy z 2014 roku, postanowilem zalozyc ten temat.

 

Planuje kupic nagrywarke blu-ray do maca oraz oprogramowanie do nagrywania plikow.  

Co polecacie? 

 

Zalezy mi zeby nie byla to firma krzak oraz interfejs usb 3.0

Obsluga mdisc.

 

Z gory dzieki. 

 

 

 



#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 20 listopada 2016 - 16:09

Jak to ma być segment konsumencki ( do domciu) to:

 

- soft - http://www.roxio.com...tanium/#compare

- napęd - najlepiej "markowy" w rodzaju LG , Szajsung itp. - czyli żeby generalnie gwarancja & serwis w PL były. Przejrzyj po prostu aktualną ofertę głównych producentów - pozostali i tak kupują od nich.

 

Acha - Apple oficjalnie nie wspiera(ło) BD więc nie szukaj takowego. Do dyspozycji były/są tylko nieliczne programiki firm trzecich z których najlepszy podałem wcześniej.



#3 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 20 listopada 2016 - 16:32

Jedyny słuszny sprzęt pod maca. Dobrze wygląda i dobrze działa. Ja jeszcze go nie posiadam ale znajomy owszem. Działa idealnie pod Mac mini. Wszystkie programy typu iTunes itp. bez problemu współpracują z tym LG. 
 
Super Multi Blue External USB 3.0 (14x Blu-ray Disc Rewriter BE14NU40) 

http://www.lg.com/us...u-ray-dvd-drive


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#4 przemek88

przemek88
  • 6 postów

Napisano 20 listopada 2016 - 17:30

Dzieki za odpowiedzi, sprzet wyglada ok i prawdopodobnie to bedzie moj wybor. Co programu to troche drogi(pol nagrywarki). Osobiscie potrzebuje czegosc co wypali plyte z danymi na m-disc oraz zwyklych plytach i nic wiecej. Wszelkie inne dodatki sa mi calkowicie zbedne. Jakas tansza alternatywa? 



#5 leyt

leyt
  • 71 postów

Napisano 20 listopada 2016 - 19:40

http://macdownload.informer.com/burn/



#6 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 20 listopada 2016 - 20:01

A czy te obecne nagrywarki poradzą sobie z filmami Ultra HD Blu-ray 4K? 


Użytkownik rybak-17 edytował ten post 20 listopada 2016 - 20:04

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#7 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 20 listopada 2016 - 22:10

Soft drogawy, ale wart tych pieniędzy - to wciąż rozwijany niezawodny super-kombajn z aktualnym wsparciem (macowy odpowiednik Nero). Nie wiem jednak jakiej funkcjonalności Oczekujesz - więc poleciłem produkt za który płaci sie raz a dobrze.  Jeśli w dzisiejszych czasach Masz potrzebę i wciąż Widzisz sens w paleniu BD - nie pożałujesz jego zakupu. Lepszego softu do BD na Maca NIE MA .


Użytkownik madmax332 edytował ten post 20 listopada 2016 - 22:14


#8 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 21 listopada 2016 - 06:59

Sens palenia BD jest - zawsze był

Szczególnie jeżeli ktoś ma dobrą kamerę HD i nie chce rekompresować treści do jakiegoś dziadowskiego mp4 10mbit i trzymać tego nie wiadomo gdzie (w chmurze)...

Dla mnie wysoki bitrate i trwałość (mdisc taki jest) to wciąż zasadnicze zalety płyt. W cernie pod genewą używa się pamięci....papierowych i nikomu nie jest z tego powodu do śmiechu (hdd czy ssd dla nich to porażka pod względem trwałości)

Największym problemem tego typu rozwiązań (w tym wspomnianego mdisc'a) jest nadchodząca śmierć technologii dyskowych. Co z tego że nagramy płytę, której trwałość sięga nawet 1000lat skoro już za lat np. 5 nie będzie sprzętu zdolnego do odczytu tego nośnika (współcześnie używane urządzenia w końcu się wyeksploatują a nowych już nie będzie).... Tak jak obecnie nie ma już szans na to aby kupić np.nowy magnetowid po to by przegrać stare, rodzinne kasety vhs... Trwałość optyki we współczesnych napędach optycznych jest bowiem skandalicznie niska (szklana została zastąpiona tańszą-plastikową) Urządzenia zdychają po 300-400 godzinach pracy


Użytkownik michobo edytował ten post 21 listopada 2016 - 07:09


#9 przemek88

przemek88
  • 6 postów

Napisano 21 listopada 2016 - 11:05

w mieszyczasie doezedlem do tego samego wniosku. A e CERNIE papier uzywa sie jako ostatecznej kopii. Maja wlasne chmury(standard w kwzdym archiwum). Odpuszczam sobie naped, ze wszystkich danych jakie kiedykolwiek stracilem 2x hdd kilka plyt ale nigdy na chmurze. Za cene nagrywarki + softu + plyt mam 3 lata chmury no limit na dropboxie.

#10 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 21 listopada 2016 - 11:37

A czy te obecne nagrywarki poradzą sobie z filmami Ultra HD Blu-ray 4K? 

Nie, mogą odczytać takie płyty pod kątem zawartości ale filmu nie odtworzysz - napęd musi być zgodny z aacs 2.0, o ile mi wiadomo tylko napęd liteon z xboxa s jest zgodny z tym standardem i można odtwarzać filmy uhd 4k ( są jeszcze stacjonarne playery ).

Czyli w skrócie można by zrobic  eksperyment i taki napęd podłaczyć do komputera po rozbiórce xbox-a

Niestety na maca nie ma softu do odtworzenia filmów uhd br z płyt. Można tylko z plików.


  • 528eae9968 lubi to

Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor


#11 przemek88

przemek88
  • 6 postów

Napisano 21 listopada 2016 - 22:46

Temat do zamkniecia. Kupilem usluge na dropboxie(wlasnie sie synchronizuje). Zdecydowala wysoka cena nagrywarka+soft+plyty oraz wysokie ryzyko utraty danych w przyszlosci. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych