Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMessage na kompie i kopiowanie tekstu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 10 listopada 2016 - 13:24

Wraz ze zmianą systemu na nowy, otrzymaliśmy nowy, "świetny" iMessage... Do tej pory bardzo często korzystałem z funki kopiowania fragmentu otrzymanego SMSa (np kod potwierdzenia transakcji w e-banku, czy potrzeba zacytowania czyjejś wypowiedzi komuś innemu itd). Niestety teraz juz się nie da, bo przy próbie zaznaczenia tekstu wyskakuje jakaś debilna chmurka z wyborem jeszcze bardziej debilnych emotikonek. Ja pierdziele... tracę juz coraz bardziej szacunek i cierpliwość do poczynań ludzi w tej firmie :/

 

Czy to cholerstwo da się jakoś wyłączyć? Nie znalazłem niestety takiej opcji :(

 

Załączone pliki



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 10 listopada 2016 - 13:56

Nie mam w tej chwili Maca przy sobie, ale może warto spróbować? Analogicznie do iOS, skąd ta funkcja przywędrowała.

System Preferences > Accessibility > Display > Reduce motion > check – daje coś?

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 10 listopada 2016 - 14:02

Z tego co czytałem to po ostatniej aktualizacji dostępność nowych opcji (dymków i innych pierdół) w iMessage została oddzielona od Redukowania ruchu i można ją mieć aktywną lub nie przy Redukowaniu ruchu.

 

U mnie w Ogólne > Dostępność > Redukuj ruch > po włączeniu > opcja Autom. efekty wiadomości - powinieneś dokładnie to włączyć, żeby w iMessage nie było tych pierdółek.


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#4 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 10 listopada 2016 - 14:18

Ja chyba jakoś inaczej klikam, albo wy macie pecha… ;)

 

Cały czas normalnie mogę zaznaczyć tekst w Wiadomościach i skopiować – czy to przy użyciu klawiszy Cmd-C, czy przy użyciu menu podręcznego. Chmurki wyskakują tylko po kliknięciu w wiadomość i dłuższemu przytrzymaniu przycisku myszy, przy jednoczesnym nieruchomym wskaźniku. Nie wyskakują, jak kliknę i przeciągam, żeby zaznaczyć tekst.

 

lKfCDpw.png

 

Owszem, problem obecny jest w iOS – tam rzeczywiście już nie mogę zaznaczyć fragmentu wiadomości. Za to w macOS zaznaczanie działa bez problemu. Po kliknięciu trzeba od razu zacząć zaznaczać, nie trzymać wskaźnika nieruchomo.


PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#5 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 18 listopada 2016 - 10:29

System Preferences > Accessibility > Display > Reduce motion > check – daje coś?

Niestety nie :(

PS. coś forum przestało informować o odpowiedziach chyba, bo nie sprawdzałem, czy ktoś mi odpowiedział i myślałem, że tu pusto.

 

U mnie w Ogólne > Dostępność > Redukuj ruch > po włączeniu > opcja Autom. efekty wiadomości - powinieneś dokładnie to włączyć, żeby w iMessage nie było tych pierdółek.

Ja włączam / wyłączam i nigdzie nie widzę  tej opcji autom. ef. :(

 

Ja chyba jakoś inaczej klikam, albo wy macie pecha… ;)

 

Cały czas normalnie mogę zaznaczyć tekst w Wiadomościach i skopiować – 

 

To wygląda bardzo losowo. Mój brat też nie ma problemu z zaznaczeniem tekstu, a ma ten sam model MBP i ten sam system. Jakieś cuda :(

---------

EDIT:

Jednak się udało - "reduce motion" zadziałało, ale dopiero po restarcie kompa.

Dzięki.


Użytkownik margiel edytował ten post 18 listopada 2016 - 10:36





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych