Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

probel po skrzywieniu Ilustrator 9


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 optick

optick
  • 3 postów

Napisano 15 stycznia 2008 - 02:04

Witam, Moj problem polega na tym, ze po zapisaniu Quarkowego dokumentu obrazem i textem jako eps, a nastepnie po otwarciu go Ilustratorze 9 i skrzywieniu w miejscach spacji wciaz sa "puste" fonty. Czy to kwestia preferencji ilustratora, czy tez jakies niedociągnięcie :confused: Szukalem juz pomocy w tym temacie, ale jak narazie cisza :) Pozdrawiam.

#2 Jurex

Jurex
  • 79 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 stycznia 2008 - 03:08

To są problemy Quarka i jego rozumienia postscriptu. rada: Quit Quark, start InDesign

#3 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 15 stycznia 2008 - 10:44

Spod Quarka wypuść postscript kompozytowy, przedesyluj go do pdf w Distillerze i w Acrobacie wyeksportuj go do eps, wcześniej w preferencjach eksportu ustawiając zamianę tekstu na krzywe. Jeśli jakaś czcionka nie chce Ci się zamieniać na krzywe, to znaczy że jest ona przed taką czynnością zablokowana. Rzadko, ale takie dziwolągi się spotyka. :(

#4 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 17 stycznia 2008 - 20:04

[...]
Jeśli jakaś*czcionka nie chce Ci się zamieniać na krzywe, to znaczy że jest ona przed taką czynnością zablokowana. Rzadko, ale takie dziwolągi się spotyka. :(


Na takie dziwolągi też jest "patent" lub nawet na skrzywienie pdf bez podczepionych fontów 8)

P.S A tak wogóle to skrzywianie w Acrobacie samym convert to outline jest do dupy i nie zawsze działa ( po operacji skrzywiania nacisnij japko+D i w zakładce fonts i tak będzie Embedded subset)

#5 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 21 stycznia 2008 - 10:09

Na takie dziwolągi też jest "patent" lub nawet na skrzywienie pdf bez podczepionych fontów 8)


Jak już się chwalisz "patentami" to pochwal się*nimi do końca. Ja podałem swoją znaną metodę, która w większości przypadków się sprawdza. Moźna jeszcze takiego pdf-a z Acrobata wydrukować do pliku z zamienieniem czcionek na krzywe - efekt ten sam co przy eps.

#6 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 22 stycznia 2008 - 10:52

Nie no tam od razu chwalisz. A jak "skrzywisz" w Acrobacie to pokazuje ci podczepione fonty czy nie? Bardzo mnie to ciekawi ? A jesli chodzi o inny sposób to trzeba stworzyç pusty dokument o takich samych wymiarach (najlepiej skasowac zawartość, jednej ze stron i zapisać jako blank) i do oryginalnego dokumentu dodac jako tło 0,1 % (Document-->Background) a nastepnie Flattener Preview i dopiero teraz Convert All text to Outlines. Jak dla mnie dopiero taki tryb działania daje 100% pewność że nie ma fontów oraz jedyny sposób na krzywienie pdf bez fontów ;)

#7 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 sierpnia 2008 - 08:37

To jeszcze mi podaj nik kogoś kto coś z tego zrozumiał i zrobił to może mi to przełoży na polski :))) Dzięki za chęci ja już sobie poradziłem w dużo prostrzy sposub. Pozdrawiam.

#8 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 28 sierpnia 2008 - 08:56

Nie widzę tu nic niezrozumiałego ! 1. Otwierasz pdf nie skrzywionego (nie istotne czy masz czy nie masz fontów!) 2. kasujesz zawartość jednej strony i zapisujesz np. jako vacat (biała czysta strona) 3. otwierasz jeszcze raz pdf nieskrzywionego i dodajesz vacat jako tło z 0.1 % przezroczystości 3. Teraz krzywisz pdf Flattener Preview (Convert All text to Outlines) 4 Zapisujesz pdf jako skrzywiony i tyle Od kilku lat stosuje metodę i nie widzę problemu. P.S. A możesz napisać jaki ty zastosowałeś sposób, który jest prostrzy !?

#9 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 sierpnia 2008 - 09:00

Hm i tak niekumam mam polska wersje acrobata to po pierwsze, czy otwierasz masz na mysli otwierasz w acrobacie? i czy fonty potem sa krzywymi czy jako mapa bitowa to cos mi pachnie rozteryzacją?

#10 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 28 sierpnia 2008 - 09:18

Otwierasz w acrobacie ! ABSOLUTNIE NIE MA RASTERYZACJI !!!!!! Wszystko na wektorach. A jak tam Twoja metoda bo też jestem ciekaw P.S Nie obraź się ale prościej nie potrafię wytłumaczyć ;)

#11 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 sierpnia 2008 - 09:21

to zadna metoda zciagnolem w wrersji demo intelii pdf i na jeden raz styknie - pewnie go kupie i bede mial spokój zadko co prawda mi to sie przydaje ale od czasu do czasu potrzeba Twojej metody nie zrouzmiem bo nie mam anglojezycznej wersji csa, troche za skomplikowane to jak dla mnie i chyba sie niebede produkowal z tym raczej wole wydac kase na inteli pdf i mies swiety spokuj

#12 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 28 sierpnia 2008 - 09:25

Taaaa...... tylko że my mówimy o makach chyba ??? No jak dla mnie ta metoda jest lepsza bo za darmo i działa na wszystkich platformach. A tak na marginesie to sprawdza się też w przypadku pdf bez podczepionych fontów gdzie nawet PitStop wymięka ! ;)

#13 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 sierpnia 2008 - 09:30

3. otwierasz jeszcze raz pdf nieskrzywionego i dodajesz vacat jako tło z 0.1 % przezroczystości



gdzie jak dodajesz wstawiasz to jako strone dodatrkową do dokumentu strasznie to zagmatwane w opisie trzeba to juz potrafic by cos zrozumiec z opisu - rozumiem ze vacat to ta zapisana pusta strona , jak ja dodac do otwartego nieskrzywionego dokumentu i jeszcze jakies 1% czegos tam, nigdy niepracowalem w acrobacie bo i poco to dla mnie tylko pdf ktory sie wysyla klientowi wiec moze dlatego niepotrafie tego zrozumieć

druga sprawa musiał bym wiedzic jak brzmi to w polskiej wersji - Teraz krzywisz pdf Flattener Preview (Convert All text to Outlines)
Być może to jest proste jak już sie pierwszy raz to uda póki co niemam zielonego pjecia jak i co

---- Dodano 28-08-2008 o godzinie 10:35 ----

Taaaa...... tylko że my mówimy o makach chyba ???

tak tak ale czasami posilkuje sie pcecikiem co mam w kacie :) i w sieci z mac

#14 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 28 sierpnia 2008 - 09:39

... nigdy niepracowalem w acrobacie bo i poco to dla mnie tylko pdf ktory sie wysyla klientowi...


No właśnie w tym problem a nie w opisie ;)

No dobra jeszcze raz:

Rozumiem że masz już przygotowany vacat z dokumenu i zapisany jako oddzielny plik

Wersja eng Acdobata:
1. Document --->Background ---->Add/Replace
2. From File--> Wybierasz swój vacat z opcją Appearance Opacity 0.1 %
3. Advanced --->Print Production --->Flattener Preview ---> Convert All text to Outlines
4 Apply ( wybierasz czy jedna str czy więcej)
5. Zapisujesz

GOTOWE

Prościej nie potrafię (polskich opcji nie znam bo unikam jak ognia )

#15 elieszetikej

elieszetikej
  • 1 postów

Napisano 19 września 2008 - 12:47

@Big Mac - wielkie dzieki za opisany trick, przyda sie..

#16 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2008 - 18:21

Ja też się dołączam do podziękowań - działa rewelacyjnie

#17 mientkivv

mientkivv
  • 1 postów

Napisano 12 maja 2009 - 08:31

No właśnie, też bym chętnie podziękował ale... Korzystam z tego patentu już jakiś czas i faktycznie działa bez zarzutu niestety trafilem na pdfa, którego w zaden sposob nie moge tak potraktować. Dzieje się mianowicie taki śmieszny myk. Podczepiam background i nagle znika mi wszystko ze strony nr 1. Str 2 pozostaje bez zmian ale pierwsza czysci sie zupelnie. Zaznaczam po raz kolejny, ze juz nie raz to robilem wiec nie zapomnialem o zadnym z krokow. no i co Wy na to? :)

#18 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 12 maja 2009 - 15:18

no i co Wy na to? :)

Sprawdz przezroczystości i poprawność pdf. Patent stosuję bardzo długo i nigdy nie było problemu. Najlepiej "prześwietlić" pdf PitStopem.

P.S. Jeśli to nie tajemnica NASA to daj na priv namiary na "problematyczne" strony pdf i postaram sie zerknąć jutro.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych