Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sprowadzanie maka z USA i cło


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
496 odpowiedzi w tym temacie

#101 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 06 stycznia 2007 - 07:33

Chwila chwila. Insider powiedzial,ze wpis "wiek >1 rok "i uwalnia od cła. Ty mowisz ze jest to 50/50,choc wczesniej mowiles, ze pracujac dla Polameru, z tysiecy paczek, oclono jedna (ten traktor-kosiarke) Prosilbym o doprecyzowanie.


Prosze bardzo:
"Pracowalem tam 3 miesiace - oclono 1 paczke - traktor - kosiarke. "
Jezeli chodzi o wiek? - nigdy o czyms takim nie slyszalem - na pewno nie ma czegos takiego w Polamerze ani Doma {edit} moj blad. Zrozumialem to tak ze osoba ktora ma 1 rok nie placi cla :)

#102 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 06 stycznia 2007 - 09:06

Ale to lotniacza czy statkiem?Wyslac w innym pudle, czy mam zachowac oryginalny? OK, reRESERVEDFX, wysle jakiegos Imaca w ten sposob, jesli mnie nie opodatkuja, poleci reputacja dla Ciebie :) Pytanko pozostaje, czy jest jakas firma, ktora zajmuje sie tym w Californii? Do Chicago troche daleko bede mial a w NYC za krotko bede..


Insider juz Ci podal jakas tam firme. Lotnicza czy statkiem to wsio na dno :) Zalezy, czy lubisz szybciej czy taniej. Ja tam wysylalem zwykle statkiem. A jezeli chodzi o pudlo to kup zwykle, brazowe pudelko, wsadz w nie slodycze, banany i pudlo z iMaciem i tyle :D Teraz na kartce napisz used hardware, fruits, candies i to wszystko. I pamietaj zeby przeciac plombe na obudowie komputera tak na wszelki wypadek! Po prostu zeby bylo widac, ze byl "uzywany" ;)

Pozdr.

#103 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 06 stycznia 2007 - 10:29

@Lack - To przeleciales ta Konstytucje czy nie? :P Bo raczej nie.... To ty chyba jestes jakies nieporozumienie co do tego forum :P (joke nie gotuj sie)


Nie przeleciałem, tylko próbuję zrozumieć co ma dokument innego państwa do polityki fiskalnej Polski, możesz mi to wytłumaczyć?

Sam ostatnio wysyłałem paczka polonezem - z ubezpieczeniem nawet (chociaż nie podają tego na deklaracji celnej), wysyłana w kartonie od laptopa na adres firmowy przeszła bez podatków.

Insider juz Ci podal jakas tam firme. Lotnicza czy statkiem to wsio na dno :) Zalezy, czy lubisz szybciej czy taniej. Ja tam wysylalem zwykle statkiem. A jezeli chodzi o pudlo to kup zwykle, brazowe pudelko, wsadz w nie slodycze, banany i pudlo z iMaciem i tyle :D Teraz na kartce napisz used hardware, fruits, candies i to wszystko. I pamietaj zeby przeciac plombe na obudowie komputera tak na wszelki wypadek! Po prostu zeby bylo widac, ze byl "uzywany" ;)


I pakuj tylko przy pełni księżyca, a po zaklejeniu paczki spluń jeszcze 3 razy przez lewe ramię.

#104 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 06 stycznia 2007 - 10:31

Nie przeleciałem, tylko próbuję zrozumieć co ma dokument innego państwa do polityki fiskalnej Polski, możesz mi to wytłumaczyć?

Sam ostatnio wysyłałem paczka polonezem - z ubezpieczeniem nawet (chociaż nie podają tego na deklaracji celnej), wysyłana w kartonie od laptopa na adres firmowy przeszła bez podatków.



I pakuj tylko przy pełni księżyca, a po zaklejeniu paczki spluń jeszcze 3 razy przez lewe ramię.


A - Ma duzo gdyz nie trzeba taxu placic dwa razy. Kod miedzynarodowy czy jakos tak.
B - Splunac warto :P A otworzyc na wszelki wypadek tez :/

#105 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 06 stycznia 2007 - 11:03

A - Ma duzo gdyz nie trzeba taxu placic dwa razy. Kod miedzynarodowy czy jakos tak.


Powiedz na granicy celnikowi, że nie zapłacisz podatku bo konstytucja USA i kod międzynarodowy (wtf?) Ci to gwarantują. Puści Cię z litości albo w nagrodzie za dobry kawał :-)

#106 GrafRamolo

GrafRamolo
  • 1 postów

Napisano 21 stycznia 2007 - 21:15

Panowie czytam czytam i nie widzie konkluzji. Przejdzmy do konkretow. Chce nabyc sobie monitor DELL 2407WFP. W Polsce cena około 3800zł W Usa na ebay cena 600$ plus wysyłka około 100$ różnica jest? Jest! Ponad 1500zł (myslalem o apple ale do moich graficznych potrzeb wole della) Chce go uzywac sam, chce jedna sztuke. Pytanie, co zrobic aby ominac clo? Nie sprowadzam elektroniki, sprowadzam czasem antyki, i moje doswiadczenie jest takie: Clona w Polsce jest przesylka o wartosci: 25E jesli zakup jest ze sklepu internetowego, 45E jesli od osoby prywatnej, 150E jesli wiezie sie samemu. Jesli wiezie sie samemu trzeba byc idiota zeby nie wyjac z pudelka i nie powiedziec ze to osobisty sprzet, w takim wypadku o ile nie sprowadzamy 150 idenytcznych towarow sprawa jest jasna i oczywista iz clo nam nie grozi. Co natomiast z wysylka? Przytaczane przez was niby prawne kruczki sa nie wazne, ja placilem clo, zazwyczaj podaje mniejsza wartosc i celnicy nie orientuja sie ze zardzewialy kawalek zelaza jest czyms wartosciowym i udaje sie. Raz zapomnialem napisac sprzedawcy by napisal mniejsza wartosc na paczce i byl bol, 1500zł cla. Naszczescie na antyki jest tylko 7% podatku vat i 0% cla, jednak trzeba przedstawic stosowne dokumenty, jesli zrobi sie to na miejscu przy odbiorze klopotu nie ma obliczaja odrazu i z glowy. Jednak nie bylem na to przygotowany i musialem skladac oswiadczenie o zwrot nadplaconego cla. Zlozylem 2 miesiace temu, czekam nadal. Prosta zasada brac chetnie biora oddawac juz mniej. Sprowadzalem tez obiektyw, sprzedawca nie chcial obnizyc wartosci, i choc byl uzywany musialem zaplacic 22%vay i 8% clo od sprzetu foto. Na szczescie to byly grosze. Sa produkty zwolnione z cla takie jak ksiazki ale sprzet elektroniczny napewno do nich nie nalezy. Jeszcze dwa slowa odnosnie morskiej przesylki. Czas oczekiwania zalezy od zaladunku statku, jesli trafi sie na poczatek zaladunku- 2 miesiace, jesli pod koniec, miesiac. I rzeczywiscie przesylka morska czasem jest bez cla ale jest to zwiazane tylko i wylacznie z tym iz statek jest przeogromny i po prostu jak sprowadzimy cos malego jest to dla celnikow tylko wrzud na dupie bo kolejne papierki do wypelnienia i czesto machna reka. Ale to nie jest regula i raz sie uda raz nie. Tak dla porownania jesli zamawiamy cos lotniczo jeden samolot zabiera dajmy na to 1000 przesylek, statek porownywalnie okolo 1000000. Chdzi tu po prostu o ilosc ale prawo obowiazuje takie samo. Tyle moich doswiadczen pytam teraz was, co wybrac? Czy opisac przesylke jako gift bez podanej wartosci? (biore na siebie szanse zaginiecia) Jesli tak to czy jest sens bawienia sie w rozpakowywanie itp? Czy moze napisac gift i wartosc dajmy na to 150$ i trodno zaplace clo ale od 150$ ale nikt sie nie bedzie czepail. Czy skorzystac z Polamer? (amerykanie to leniwy narod i jak kupuje sie na ebay to lubia wysylac po prostu do klijeta malo sie chce im kombinowac i obawiam sie ze moga byc niechetni zeby wysylac na inny adres pozatym trzeba doliczyc jeszcze koszta wysylki z gdyni do Warszawy gdyz tu mieszkam i czy aby na pewno przez polamer nie placi sie cla a jesli tak to co nalezy napisac? ) Czy moze znalesc milego sprzedawce, ktory rozpakuje mi przesylke i napisze "zwrot gwarancyjny"? A moze na chama podac wartosc 30$ i wtedy oplat nie ma? Tylko czy ktos w to uwiezy? Rozpisalem sie troszeczke mam nadzieje ze moje doswiadczenia cos wniosa w ta dyskusje, choc nie sa z dziedziny elektroniki.

#107 Szejker

Szejker
  • 214 postów
  • SkądKraków / Cieszyn

Napisano 11 sierpnia 2007 - 22:53

Witam, Przepraszam za odkopanie dość starego tematu, ale właśnie targają mną myśli dotyczące importu komputera z USA;) Sytuacja jest taka - chciałbym kupić refurbished MacBook Pro w USA i sprowadzić go do Polski. Z tego co wyliczyłem, cena tego MBP po przeliczeniu na zł wynosi około 4700pln ($1699 afair). Z tego co wyczytałem stawka celna na laptopy jest 0%, a bez opłacenia VAT'u są problemy z gwarancją w SAD. Razem z 22% VAT'u cena tego komputera wynosi ~5700pln, nadal całkiem opłacalne ;) Jedynie moje pytanie jest takie: Jeśli chciałbym kupić ten komputer, mam kogoś w USA, ten ktoś zamawia laptopa z Apple Store i wysyła go do mnie paczką, w którym momencie trzeba zapłacić VAT? Przy wysyłce, przy odbiorze? A może osobno gdzieś się zgłosić trzeba, żeby go zapłacić dobrowolnie? Czy cło faktycznie jest 0%? I ostatnie pytanie, czy naprawdę musicie mnie odsyłać do wyszukiwarki? ;-) Żartuję. Jeśli na którekolwiek z moich pytań jest gdzieś konkretna odpowiedź (znalazłem tylko tematy dotyczące osobistego przewożenia komputera, żadnych konkretów na temat wysyłki, jeden post tylko i to nie mówiący nic o opłatach), to proszę tylko o lekkie nakierowanie mnie;) Z góry dziękuję.

#108 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 sierpnia 2007 - 22:09

A czy jest na tym forum ktoś kto przemycał osobiście coś większego z USA niż MacBook lub MacBookPro? Korci mnie zakup nowego 20" iMac'a tylko zostaje kwestia jak zabrac go ze sobą

#109 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 12 sierpnia 2007 - 23:10

@Szejker: VAT płacisz przy odbiorze. Jeśli znajomy wysyła zwykłą pocztą, robisz to w swoim urzędzie pocztowym, przy odbiorze paczki. Jeśli zdecydujesz się na firmę kurierską, VAT zapłacisz przed odbiorem paczki i dodatkowo będziesz miał trochę papierkowej roboty - upoważnienia, tłumaczenia faktur itp. itd. Tak, cło na komputery sprowadzane do Unii Europejskiej wynosi 0%. @bartman: przywiozłem sobie z Tajlandii Apple Cinema Display 30" - gigantyczne pudło. Na Okęciu podałem wartość 4000 zł i powiedziałem celniczce że to jest mój sprzęt osobisty, do pracy i za dwa tygodnie wylatuję z nim do USA. Kupiła to :) Cośtam bączała o podatku VAT i że popełniamy przestępstwo, ale uśmiechnęła się i puściła mnie. Słowem - trzeba mieć szczęście.
  • Ruczaj lubi to

#110 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 12 sierpnia 2007 - 23:15

Hmm... czyli tak: 1.) Brat kupuje w AppleStoreCA MacBooka Refurba za ~3130zł plus kanadyjski podatek. 2.) Brat wylatuje z CA, więc mu podatek zwracają. 3.) Brat wlatuje do Polski, więc nie płaci cła, ale płaci VAT, co podraża sprzęt do ~3820zł. 4.) Tata bierze to na firmę, więc tak na prawdę VAT odpada. 5.) SAD bez gadania naprawia/wymienia w razie kłopotów. Dobrze rozumuję?

#111 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 sierpnia 2007 - 01:39

@Szejker: VAT płacisz przy odbiorze. Jeśli znajomy wysyła zwykłą pocztą, robisz to w swoim urzędzie pocztowym, przy odbiorze paczki. Jeśli zdecydujesz się na firmę kurierską, VAT zapłacisz przed odbiorem paczki i dodatkowo będziesz miał trochę papierkowej roboty - upoważnienia, tłumaczenia faktur itp. itd.

Tak, cło na komputery sprowadzane do Unii Europejskiej wynosi 0%.

@bartman: przywiozłem sobie z Tajlandii Apple Cinema Display 30" - gigantyczne pudło. Na Okęciu podałem wartość 4000 zł i powiedziałem celniczce że to jest mój sprzęt osobisty, do pracy i za dwa tygodnie wylatuję z nim do USA. Kupiła to :) Cośtam bączała o podatku VAT i że popełniamy przestępstwo, ale uśmiechnęła się i puściła mnie. Słowem - trzeba mieć szczęście.


A jak wezme go w podręczny i będę trzymał za nóżkę i jakoś wszystko zakryje (jakiś pokrowiec sobie zmajstruje) to powinno się udać i bez problemów powinnienem przejść...

#112 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 13 sierpnia 2007 - 01:45

Hmm... czyli tak:

1.) Brat kupuje w AppleStoreCA MacBooka Refurba za ~3130zł plus kanadyjski podatek.
2.) Brat wylatuje z CA, więc mu podatek zwracają.
3.) Brat wlatuje do Polski, więc nie płaci cła, ale płaci VAT, co podraża sprzęt do ~3820zł.
4.) Tata bierze to na firmę, więc tak na prawdę VAT odpada.
5.) SAD bez gadania naprawia/wymienia w razie kłopotów.

Dobrze rozumuję?


Generalnie si, senor...miałbym tylko wątpliwości natury ogólnej co do punktu 5 ;)

#113 swistak

swistak
  • 235 postów

Napisano 13 sierpnia 2007 - 06:41

na sprzet komputerowy (zaznaczam, KOMPUTEROWY) nie ma cla, tylko nalezy zaplacic podatek VAT. Oczywiscie kupujac cos za granica mozemy uzyskac tax refundm czyli zwrot podatku od zakupu, jaki zaplacilismy za granica. Sa od tego odpowiednie biura. Nie jest tez tak ze kazdy komputer przewozony samolotem z zagranicy ocla na naszym nieslawnym okeciu. Szczerze mowiac sie z tym nie spotkalem - wystarczy ze pudlo jest otwarte i mowimy ze wwozimy z powrotem sprzet zakupiony w polsce, a pudlo to oczywiscie bylo potrzebne zeby nic nie uszkodzilo sie w transporcie, no bo co, komputer za ilestam tysiecy nie moze walac sie po walizce luzem ;) Z tym ze ja zazwyczaj mialem do czynienia z laptopami wozonymi przez znajomych. Otrzymywalem tez sporo paczek z polameru i nie zdazylo sie zeby byly one kiedykolwiek oclone, ludzie tam zazwyczaj zaznaczaja ze to sprzet uzywany - nie ma vatu na uzywany sprzet komputerowy, bo ten vat zostal juz zaplacony i sprzet jest z drugiej reki, a cla na sprzet komputerowy jak nie ma w przypadku nowych rzeczy, tak nie ma w przypadku starych, dlatego wydaje mi sie ze to najsensowniejsza opcja. Ja ogolnie rzecz biorac robilem tak ze polamerem szedl sprzet a poczta oddzielnie faktura i inne papiery

#114 tomasz_konrad

tomasz_konrad
  • 165 postów
  • SkądGdańsk / Kielce

Napisano 13 sierpnia 2007 - 07:26

Witam! Reasumując, czyli co Panowie doradzacie kiedy chciałbym przywieźć sprzęt razem ze mną (iMac)? Otworzyć opakowanie, pozdejmować folie, wyrzucić instrukcje, może przepakować klawiaturę i myszkę do torby podróżnej i hola do odprawy celnej? Pojawiły się nowe iMac'e na Allegro, cena 5300 PLN powiem nie zachęca. Za 4600 PLN to bym jeszcze kupił (sam prywatnie nie na firmę). Co do gwarancji udzielanej przez SAD na komputery przywożone z zagranicy. WAŻNE żeby nie kupować sprzętu poza Apple Store lub Apple Online Store, trzeba mieć paragon dokonanego zakupu - to jest podstawą do otrzymania wsparcia technicznego/udzielenia naprawy gwarancyjnej. Z tego co mi powiedziano na komputery i sprzęt zakupione za granicą u Third Party Resellers nie będzie udzielana gwarancja.

#115 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 13 sierpnia 2007 - 10:29

Tak samo nie ma gwarancji na komputery stacjonarne, nieważne gdzie byś je kupował. Gwarancja międzynarodowa Apple odnosi się tylko do laptopów i iPodów. Tak więc jak kupisz sobie iMaca, nawet jeśli będziesz miał paragony, faktury i inne telemele, SAD i tak nie przyjmie Ci go do bezpłatnej naprawy gwarancyjnej.

#116 leju

leju
  • 150 postów
  • Skądwrocław

Napisano 13 sierpnia 2007 - 23:39

a ja mam pytanie troszkę inne: otóż, czy jest możliwe zamówienie iMaca (czy czegokolwiek) z Apple Store U.S. używając Amerykańskiej karty (mastercard), tak żeby adresem docelowym było jakieś miejsce w Polsce (konkretnie Wrocław) ??

#117 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 13 sierpnia 2007 - 23:48

Shipping Apple Store US tylko na terenie USA.

#118 leju

leju
  • 150 postów
  • Skądwrocław

Napisano 13 sierpnia 2007 - 23:49

tak też myślałem... spytałem bo miałem jakieś złudzenia...

#119 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 13 sierpnia 2007 - 23:52

Ja przepraszam ale po co kombinować z cłami z USA jak można sprowadzić z UK - mamy tu chyba podobne ceny, a cła nie będzie na pewno i szybciej dojdzie. Nawet się zastanawiam nad uruchomieniu importu. Jak coś to na PW.

#120 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 14 sierpnia 2007 - 00:11

Ja przepraszam ale po co kombinować z cłami z USA jak można sprowadzić z UK - mamy tu chyba podobne ceny


Ceny są inne ;)
Dla przykładu nowy iMac najtańszy model
USA - $1199 - £595 - 3326zł
UK(bez podatku) - $1368 - £680 - 3795zł
UK(z podatkiem) - $1608 - £799 - 4460zł

#121 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 sierpnia 2007 - 00:11

Taniej to raczej nie jest... po dzisiejszym kursie iMac kupiony w USA to ponad 1100 PLN taniej w porównaniu z UK

#122 tomasz_konrad

tomasz_konrad
  • 165 postów
  • SkądGdańsk / Kielce

Napisano 14 sierpnia 2007 - 11:42

Tak samo nie ma gwarancji na komputery stacjonarne, nieważne gdzie byś je kupował. Gwarancja międzynarodowa Apple odnosi się tylko do laptopów i iPodów. Tak więc jak kupisz sobie iMaca, nawet jeśli będziesz miał paragony, faktury i inne telemele, SAD i tak nie przyjmie Ci go do bezpłatnej naprawy gwarancyjnej.


A miało być tak pięknie... 8-) Ciekawe czy uznałby gwarancję na sprzęt (iMac) zakupiony w USA odział Apple'a w Niemczech lub UK?

#123 Pe8er

Pe8er
  • 192 postów

Napisano 14 sierpnia 2007 - 13:24

Zaryzykuję stwierdzenie, że nie. Ale mogę się mylić!

#124 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 14 sierpnia 2007 - 20:53

uznają nawet w Sad'zie - użyj "Znajdź na forum"

#125 tratkiewicz

tratkiewicz
  • 525 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2007 - 03:57

ja mam podobny problem. Zamierzam kupic iPoda w stanach i zabtac go ze soba. Jak zrobic by nie placic cla? CZy jak bede miec go w podrecznym i do tego bede go uzywala to sie nie doczepia?? Najbardzioje mi zalezy na gwarancji, by byla w polsce. I tu nast pytanie. Czy nie placac cla uwzglednia mi gwarancje w Polsce?? Prosze wytlumaczcie mi tylko wolno i dokladnie :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych