Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sprowadzanie maka z USA i cło


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
496 odpowiedzi w tym temacie

#26 piekamil

piekamil
  • 117 postów

Napisano 11 października 2006 - 08:47

to może zrobimy większe zakupy? Bo ja też mam jakiegoś Maca na oku...

#27 djyoda

djyoda
  • 155 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 października 2006 - 14:45

hmm. panowie to składamy sie na kontener... auto ze złomu:] i pakujemy je na maksa;P tylko potrzebny ktos w stanach kto to załaduje:P no i liczymy ze statek niezatonie:/

#28 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 11 października 2006 - 19:52

Ile może wysłać jedna osoba nie płacąc cła?

#29 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 października 2006 - 20:20

25 USD ZTCP.

#30 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 11 października 2006 - 20:24

A mając obywatelstwo polskie i amerykańskie? Chyba można sobie przwieźć dorobek 20 lat?

#31 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 października 2006 - 20:29

Tak, ale to już są troche inne zasady - mienie przesiedleńcze itp.

#32 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 11 października 2006 - 20:36

Ktoś z mojej rodziny ma wracać. Dlatego jestem ciekaw co by mi mógł przywieźć. Kontener na samochód i tak wynajmuje.

#33 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 22 listopada 2006 - 23:09

Ktoś z mojej rodziny ma wracać.
Dlatego jestem ciekaw co by mi mógł przywieźć.
Kontener na samochód i tak wynajmuje.


Na mienie przesiedlenczy bierzesz tyle ile statek udzwignie nie placac cla. Wynajmujesz tylko kontenery i za to placisz.
Dodam ze przesiedlic sie mozna tylko raz w zyciu wiec zaladujcie duzo ;)

#34 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 23 listopada 2006 - 15:18

A celnicy się nie przyczępią, że to na handel? Bo gdyby chodziło o jedną sztukę każdego modelu to pewnie nie problem.

#35 zasina

zasina
  • 159 postów
  • SkądKrobia / Gostyń

Napisano 30 grudnia 2006 - 23:29

A ja chciałem się spytać o gwarancję - jak z nią jest, czy SAD uzna mi ją w Polsce i w razie czego naprawi Maca?

#36 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 31 grudnia 2006 - 00:08

A ja chciałem się spytać o gwarancję - jak z nią jest, czy SAD uzna mi ją w Polsce i w razie czego naprawi Maca?

Niestety, coś za coś. Więcej informacji znajdziesz tu:
[url]http://svc.apple.com.pl/gwarancja_qa.html[/url]
Nie znam tematu od strony praktycznej, ale tam jest stanowisko SADu.

#37 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 grudnia 2006 - 00:21

Nie znam tematu od strony praktycznej, ale tam jest stanowisko SADu.


Dosyć sensowne zresztą.

#38 zasina

zasina
  • 159 postów
  • SkądKrobia / Gostyń

Napisano 31 grudnia 2006 - 13:01

czyli przy kupieniu Maca w UE będzie gwarancja :)

#39 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 01 stycznia 2007 - 23:24

A czy po kupieniu w USA, przywiezieniu paragonów / faktur i opłaconego cła można serwisować je w Polsce?

#40 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 02 stycznia 2007 - 00:27

A czy po kupieniu w USA, przywiezieniu paragonów / faktur i opłaconego cła można serwisować je w Polsce?

Poczytaj sobie linka, którego dałem. Tam jest stanowisko SADu w sprawie gwarancji międzynarodowej. Podejrzewam, że będzie ciężko z uznaniem gwarancji. Różnica między ceną w Polsce, a USA idzie pewnie w większości, albo prawie w całości dla nich. Walczą przecież z takim prywatnym importem. Widać to na przykładzie spolszczenia do Tigera. Dają do sprzętu przez nich sprowadzonego za darmo, a jak chcesz kupić legalnie to się nie da.
Nie wiem, czy zastanowiłeś się nad opłacalnością takiego działania. Jak ktoś przywozi z USA, to rzadko opłaca wszystkie cła, podatki itp., bo wtedy cena niebezpiecznie zbliża się do tej Polskiej, więc lepiej trochę dołożyć i nie mieć potem problemów z gwarancją.

#41 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 stycznia 2007 - 01:19

SAD nie robi ZADNYCH klopotow z przenosnym sprzetem , ktory zostal legalnie ( vat) wprowadzony na teren Polski. Roznica miedzy cena amerykanska a polska bierze sie glownie w roznicy kursu miedzy dolarem a euro. Jankesi sprzet za 100 dolarow sprzedaja w Polsce(EU) za 100 euro. Dodaj do tego VAT i tajemnica Ci sie wyjasni.

#42 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 stycznia 2007 - 01:21

Poczytaj sobie linka, którego dałem. Tam jest stanowisko SADu w sprawie gwarancji międzynarodowej. Podejrzewam, że będzie ciężko z uznaniem gwarancji. Różnica między ceną w Polsce, a USA idzie pewnie w większości, albo prawie w całości dla nich. Walczą przecież z takim prywatnym importem. Widać to na przykładzie spolszczenia do Tigera. Dają do sprzętu przez nich sprowadzonego za darmo, a jak chcesz kupić legalnie to się nie da.
Nie wiem, czy zastanowiłeś się nad opłacalnością takiego działania. Jak ktoś przywozi z USA, to rzadko opłaca wszystkie cła, podatki itp., bo wtedy cena niebezpiecznie zbliża się do tej Polskiej, więc lepiej trochę dołożyć i nie mieć potem problemów z gwarancją.


Lepiej dołożyć. Ok.

To co chcę kupić, to iMac 20" i iPod 80gb.
W Ameryce iMac = $1499 + $374,75 (cło)
iPod $349 (jako sprzęt używany :E)

Razem $2222,75 czyli 6468,20 zł

A ile w polsce?

iMac = 6 299,01 zł
iPod = 1 649,00
Razem = 7948 zł

To ma być trochę :confused:

#43 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 02 stycznia 2007 - 01:25

Ja nie wiem w czym macie problem. Jak czesto Wam sie psuje sprzet i oddajecie go do serwisu? Skoro kupujecie go w USA albo ktos Wam kupi i na nieszczescie zepsuje sie Wam -Fedex, UPS, DHL - paczuszka i wysylamy do USA. Jezeli nie macie - pomoge Wam nie biorac za to grosza. 1 lutego moj brat leci do Poslki - kto pierwszy ten lepszy - moze przywiezc jakiegos laptopa lub iMaca i z jednego iPoda. Dajcie znac

#44 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 stycznia 2007 - 01:30

1 lutego moj brat leci do Poslki - kto pierwszy ten lepszy - moze przywiezc jakiegos laptopa lub iMaca i z jednego iPoda. Dajcie znac

Akurat na moje imieniny :D Zobaczę, czy uda mi się uzbierać na szuflę 2G do tego czasu :P

#45 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 stycznia 2007 - 01:32

Skoro kupujecie go w USA albo ktos Wam kupi i na nieszczescie zepsuje sie Wam -Fedex, UPS, DHL - paczuszka i wysylamy do USA.


To już bardziej opłaca się ten VAT zapłacić niż za kuriera do stanów i z powrotem :-).

#46 krzyspmac

krzyspmac
  • 152 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 stycznia 2007 - 20:15

Nie wiem, jak jest z iPodami, ale na komputery sprowadzane do UE, w przypadku, kiedy to nie handel, nie ma cła. Jest VAT, który należy zapłacić, aby sprzęt legalnie został sprowadzony do UE.

#47 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 03 stycznia 2007 - 08:51

Nie ma cła na komputery sprowadzane do UE. Żadnego, w żadnym wypadku. Nie ma obowiązku zapłaty podatku, jeśli sprowadza się sprzęt osobiście i na własne potrzeby.

#48 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 stycznia 2007 - 09:15

Nie ma obowiązku zapłaty podatku, jeśli sprowadza się sprzęt osobiście i na własne potrzeby.


Podstawę prawną mogę prosić?

#49 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 03 stycznia 2007 - 09:36

Niestety, ale placic trzeba zawsze, niewazne czy na wlasne potrzeby czy nie. Podatek VAT tez placisz w naszym kraju, niewazne, czy kupujesz cos na sprzedaz czy wlasnie na wlasne potrzeby.Nie ma wylaczenia spod oclenia, placic musi kazdy i za wszystko co jest jest okreslone w prawie celnym. A ze wszyscy staraja sie to ominac to juz inna broszka. Nie bede wielkim myslicielem, jesli powiem, ze sprowadzanie czegokolwiek z USA na wlasny uzytek i placenie cla, jest po prostu nieoplacalne.. Lepiej przejechac sie do Berlina na zakupy, gdzie jest troszke taniej, albo szukac okazji w kraju. Albo olac clo.

#50 jac.zuz

jac.zuz
  • 231 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 stycznia 2007 - 18:57

Ja osobiscie jestem prawie zdecydowany na sprowadzenie iPoda shuffle z Kanady (tez za oceanem :P) Wychodzi prawie tyle co w USA a w Kanadzie mam rodzine ;] kosztuje okolo 280 zlotych razem z zaplaconym clem, i tak wydaje mi sie ze sie oplaca bo 100 zlotych to juz jest jakas roznica :P I iPoda sie nie boje, bo teraz sa w tych plastikowych opakowaniach, ale komputera balbym sie wysylac poczta, strasznie rzucaja paczkami :/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych