Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sprowadzanie maka z USA i cło


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
496 odpowiedzi w tym temacie

#476 Łukasz CIN

Łukasz CIN
  • 190 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 28 listopada 2014 - 09:24

Lecę z NYC do Tampy i później dopiero zwiedzanie Florydy samochodem. Chciałbym pojechać samochodem z NY na południe, ale z powodu braku czasu i ceny wynajmu auta, muszę wybrać samolot.

#477 trumil9

trumil9
  • 64 postów
  • Skądchicago

Napisano 29 listopada 2014 - 05:14

Będę w NYC a później na Florydzie. Z tego co się orientuje to na Florydzie jest niższy podatek, więc raczej tam kupie. Póki co jestem nastawiony na zakupy w Bestbuy, bo nic tańszego nie znalazłem.

http://taxfoundation....tax-rates-2014 informacja nie zawiera lokalnych (powiat, miasto) podatkow, lub specjalnych jak polskie klimatyczne (placisz w hotelu), czy jakies wymyslone podatki jak np od zakupu napojow gazowanych) ale nigdzie nie powinienes zaplacic wiecej niz 11% (jakas miescina w Arizone ma 13.5% tax na wina)
Najtaniej jest zawsze w Apple, ale musisz kupowac na "studenta", mozesz nawet miec papiery innego czlowieka i kupujesz dla kuzyna. W BestBuy moga zazadac aby po sprzet zglosila sie osoba na ktora sa papiery akademickie. Tak jest np w Wisconsin. Tu jest cennik na edukacje https://www.apple.co...tail/storelist/
Warto sprawdzic wczesniej czy w danym sklepie sprzet jest na magazynie. Jezeli jedziesz sam to mozesz sprobowac zlapac jakiegos kierowce tira, ktory jedzie na Floryde. Pojedziesz za darmo bo oni potrzebuja kogos kto gada, zeby nie zasnac. nie podchodz do takich, ktorzy obsluguja regularne linie (poczta, ups, fedex ) im nie wolno brac pasazerow. Ale mozesz sie zapytac czy zna kierowce, ktory jest na placu i wezmie. Tak robil znajomy, ktory mieszkal w Chicago. Kierowcy tirow jezdza bardzo szybko. A tego co zobaczysz po drodze nikt nigdy Ci juz nie zabierze. nawet jezeli podroz bedzie trwala dobe. Przy drogach sa visitors center gdzie mozesz wziasc prysznic, zjesc cos na predce, wziasc sobie mapy i przewodniki turystyczne -za darmo. Wybierajac jakies miejsca do odwiedzenia zawsze szukaj review na www. Nie wiem jaki bedziesz mial telefon ale najlepsze pokrycie ma Verizon, reszta to g..o. Odnoszac sie do ktoregos postu wczesniej nigdy nie bylem swiadkiem aby ktos kazal otwierac komputer i uruchamiac program. Ani w ruchu miedzynarodowym ani na liniach krajowych. Moze dojsc do takiej sytuacji jezeli odmowisz przeswietlenia bagazu. Nie chcialem aby mi przeswietlali klisze do duzego formatu i baba wsadzila lapy do srodka i macala co tam jest. Jak bedziesz mial jakies pytania - pw. Planujac podroz zawsze bierz pod uwage, ze miedzy stanami sa roznice czasowe

#478 Łukasz CIN

Łukasz CIN
  • 190 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 02 grudnia 2014 - 13:59

trumil9 Dzięki za sporo cennych informacji.

Wybieramy się w 4 osoby i chyba mamy nawet jakiegoś studenta w składzie. Zakup w Apple store może rzeczywiście okazać się najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku  :)  :)  :)



#479 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 02 grudnia 2014 - 16:44

Jeżeli komputer przywiozę do Polski w bagażu podręcznym nieskonfigurowany (nigdy nie uruchomiony), to będzie to miało jakieś znaczenie?

Nie ma znaczenia czy jest skonfigurowany czy nie, ważne żeby bateria była naładowana tak, żeby można go było włączyć.


Użytkownik cubasz edytował ten post 02 grudnia 2014 - 16:44

Tylko spokój może nas uratować ;-)


#480 trumil9

trumil9
  • 64 postów
  • Skądchicago

Napisano 02 grudnia 2014 - 21:39

trumil9 Dzięki za sporo cennych informacji.

Wybieramy się w 4 osoby i chyba mamy nawet jakiegoś studenta w składzie. Zakup w Apple store może rzeczywiście okazać się najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku  :)  :)  :)

Jezeli to jest polski student to nie dziala, w Polsce nie mozna chyba miec znizki na studenta, chyba ze ma papier z uczelini amerykanskiej. Natomiast uczacy sie w us powinien miec id i email/list z uczelni potwierdzajacy przyjecie/trwanie nauki. Czasem wystarcza oswiadczenie zwlaszcza w sklepie apple, nie trzeba nic pokazywac. Pamietaj, ze w sklepie sa tylko komputery w podstawowej koniguracji. Jak chcesz skladak, moga nie miec na stanie. Na temat Florydy niewiele moge powiedziec bo plastikowe atrakcje niewile mnie interesuja, moze jedynie kolo Orlando Jak pytania, to na pw, noclegi, koszty, jakie restauracje, jak sie nie dac naciac itd.



#481 folharth

folharth
  • 436 postów
  • Skądfolharth_ca

Napisano 03 grudnia 2014 - 02:11

....Na temat Florydy niewiele moge powiedziec bo plastikowe atrakcje niewile mnie interesuja, moze jedynie kolo Orlando Jak pytania, to na pw, noclegi, koszty, jakie restauracje, jak sie nie dac naciac itd.

 

O jakich " plastikowych atrakcjach" mowa? Disney World ?

Moim zdaniem Floryda jest duzo ladniejsza od Illinois. Sama Tampa nic w sobie nie ma , ale kilka godzin jazdy i masz Everglades , Keys .



#482 trumil9

trumil9
  • 64 postów
  • Skądchicago

Napisano 03 grudnia 2014 - 04:15

Nie wchodze w cudze buty. Jedzie grupa, moze sami najlepiej wiedza gdzie jechac. I jakim oknem czasowym dysponuja.

Temat na pewno nie na ten topik



#483 Łukasz CIN

Łukasz CIN
  • 190 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 03 grudnia 2014 - 09:44

Wracając jeszcze do zakupów na studenta to gdzieś, kiedyś tu na forum czytałem, że wystarczy jakaś międzynarodowa karta/legitymacja studenta ISIC. Podobno jest respektowana na całym świecie. 

Co to samej wyprawy. Lecimy do NYC na kilka dni pozwiedzać a później do Tampy odwiedzić rodzinę i przy okazji przez kilka dni zwiedzić Florydę. 



#484 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 03 grudnia 2014 - 10:10

To podatek mniejszy jest na Florydzie, lepiej tam kupić sprzęt.


Tylko spokój może nas uratować ;-)


#485 trumil9

trumil9
  • 64 postów
  • Skądchicago

Napisano 03 grudnia 2014 - 16:03

Wracając jeszcze do zakupów na studenta to gdzieś, kiedyś tu na forum czytałem, że wystarczy jakaś międzynarodowa karta/legitymacja studenta ISIC. Podobno jest respektowana na całym świecie. 

Co to samej wyprawy. Lecimy do NYC na kilka dni pozwiedzać a później do Tampy odwiedzić rodzinę i przy okazji przez kilka dni zwiedzić Florydę. 

Jeszcze raz. Kupowalem na syna. Mialem ze soba kopie jego stanowego ID i email potwierdzajacy przyjecie go na okreslone przedmioty. Ale najwazniejsze jest, zeby byly podane adresy emailowe z uczelni tak zeby mozna bylo zweryfikowac, ze ktos na studia zostal przyjety. Nie wiem czy bycie studentem gdziekolwiek upowaznia do znizki studenckiej w us. Zapytaj googlarke.



#486 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 30 kwietnia 2015 - 00:39

Odgrzewam temat z uprzejmym pytaniem do tych, którzy niedawno kupowali i przywozili osobiście komputer z USA do Polski via Monachium. Zamierzam na dniach kupić nowego MBA 13tkę, ze sobą mam MBA 11tkę:

– Czy powinno być bezboleśnie, jeśli komputer będzie "używany" (zostaję w USA jeszcze kilka dobrych tygodni) tj. skonfigurowany, z nagranymi aplikacjami, edytowanymi na bieżąco plikami, w bagażu podręcznym, bez pudełka, a stary MBA będzie u małżonki w jej bagażu podręcznym? 

– Gdzieś przeczytałem, że warto kupić europejską wtyczkę, zamiast tej z US (jest nawet do kupienia w sklepie Apple cały pakiet różnych wtyczek)?

 

I pytanie nie do końca związane z tematem, ale jednak bliskie: czy jest opcja, by kupić MBA z układem klawiatury z pionowym enterem (słowem, taką jak ta w kupionym komputerze w PL), a jeśli tak, to czy ma to jakąś "specjalistyczną" nazwę? 

 

Z góry dzięki za pomoc,

 

L.


Użytkownik japanicz edytował ten post 30 kwietnia 2015 - 00:41


#487 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 01 maja 2015 - 04:13

Odgrzewam temat z uprzejmym pytaniem do tych, którzy niedawno kupowali i przywozili osobiście komputer z USA do Polski via Monachium. Zamierzam na dniach kupić nowego MBA 13tkę, ze sobą mam MBA 11tkę:

– Czy powinno być bezboleśnie, jeśli komputer będzie "używany" (zostaję w USA jeszcze kilka dobrych tygodni) tj. skonfigurowany, z nagranymi aplikacjami, edytowanymi na bieżąco plikami, w bagażu podręcznym, bez pudełka, a stary MBA będzie u małżonki w jej bagażu podręcznym? 

– Gdzieś przeczytałem, że warto kupić europejską wtyczkę, zamiast tej z US (jest nawet do kupienia w sklepie Apple cały pakiet różnych wtyczek)?

 

I pytanie nie do końca związane z tematem, ale jednak bliskie: czy jest opcja, by kupić MBA z układem klawiatury z pionowym enterem (słowem, taką jak ta w kupionym komputerze w PL), a jeśli tak, to czy ma to jakąś "specjalistyczną" nazwę? 

 

Z góry dzięki za pomoc,

 

L.

 

Przepraszam za zamieszanie – sprawa zamknięta.

Podjąłem decyzję, że komputer jednak sprowadzę przez wyspecjalizowaną firmę-importera, która załatwi za mnie wszystkie formalności.

Dzięki!



#488 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 01 maja 2015 - 17:15

Wyjdzie Ci taniej? o.0


  • Andaar lubi to

NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#489 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 01 maja 2015 - 22:14

Wyjdzie Ci taniej? o.0

Przy obecnym kursie dolara? Wątpię :P


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#490 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 01 maja 2015 - 22:17

No właśnie :D Stąd moje pytanie. Przecież przed podwyżką to w PL wychodziło taniej :D


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#491 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 01 maja 2015 - 22:17

Wyjdzie Ci taniej? o.0

Nie, ale też nie jakoś dramatycznie więcej, no i przede wszystkim odpada problem formalności, stresów i innych bzdetów typu konieczność wywalania pudełka, które potem, gdy coś się zepsuje, bywa przydatne etc. PS. zaciskam oczy i zęby, gdy widzę i słyszę o kursie $.

Dzięki za zainteresowanie!



#492 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 01 maja 2015 - 22:19

No tak tylko po co kupować tam jak można w PL xD


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#493 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 01 maja 2015 - 22:22

No tak tylko po co kupować tam jak można w PL xD

Po moich doświadczenia w salonach firmy, której nazwy nie wspomnę, postanowiłem, że choćbym miał dołożyć, więcej tam nie kupię. Gdybym pojechał do Francji, kupiłbym we Francji, gdyby do Szwecji, to w Szwecji; geografia nie ma tu znaczenia. Po prostu chcę kupić nowy komputer bez specjalnych korowodów. Ot co:)



#494 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 01 maja 2015 - 23:18

http://store.apple.com/pl/mac i nie ma problemów ;)


  • lfemzwan lubi to

NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#495 fretsonfire

fretsonfire
  • 1 postów

Napisano 12 maja 2015 - 12:19

http://store.apple.com/pl/mac i nie ma problemów ;)

 

dokładnie tak. nie wiem czemu ktoś twierdzi tutaj, że kupowanie w Stanach się nie opłaca. właśnie porównałem sobie 2 takie same macbooki pro http://store.apple.com/pl/buy-mac/macbook-pro?product=MF841ZE/A&step=config.

Dorzuciłem trochę RAM i lepszy procek. Wynik poniżej:

Cena w PL - 10519 PLN

Cena w US - 2199 USD, przeliczając po dzisiejszym kursie w Aliorze - 8000 PLN.

Bitch please ^^


Użytkownik fretsonfire edytował ten post 12 maja 2015 - 12:20


#496 mehmed efendi

mehmed efendi
  • 120 postów
  • Skądinąd

Napisano 12 maja 2015 - 12:53

Te Twoje przeliczenie z cłem i VATem?

 

Cena w PL - VAT i mamy podobnie.


Użytkownik mehmed efendi edytował ten post 12 maja 2015 - 12:55


#497 bzoland

bzoland
  • 2 postów

Napisano 25 sierpnia 2015 - 13:22

Chyba jeszcze odgrzeję ten temat :) Czy ktoś przywoził ostatnio macbooka z USA do Polski? Bedę tam leciał i muszę mieć ze sobą własnego laptopa, także bedę wracac z dwoma. Komputer jest na własny, prywatny użytek więc nie interesuje mnie branie go na firmę i wrzucanie w koszty. Jak to jest z tym cłem ostatnio i czy mogę wziąć komputer do podręcznego a pudełko nadać w walizce?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych