Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AVR Tool - mini pomoce dla AVR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 26 października 2016 - 22:14

Chciałbym zaprezentować swoją drugą aplikację, a raczej zbiór narzędzi które mogą się przydać podczas pisania programów na mikrokontrolery AVR.

Większość z nich można znaleźć w internecie w wersji online, ale osobiście wolałem mieć coś takiego pod ręką a niżeli szukać po sieci za każdym razem gdy zajdzie taka potrzeba, a przy okazji mogłem potrenować programowanie w Swifcie.

W skład aplikacji wchodzą:

1. Kalkulator 7LED - pomocny przy zabawach z wyświetlaczami siedmiosegmentowymi. Można generować tablice ze znakami jakie chcemy na takim wyświetlaczu wyświetlić. Obsługuje wyświetlacze ze wspólną        anodą jak i ze wspólną katodą.

2. Kalkulator matryc LED 8x8. W tym wypadku również generowane są tablice na podstawie znaku jaki się na takiej matrycy chce wyświetlić.

3. Korekcja Gamma. Tutaj to odsyłam do kanału Pana Mirosława Kardasia (YT - mirekk36) gdzie w przejrzysty sposób tłumaczy zastosowanie korekcji w połączeniu z diodami LED.

4. Dzielnik napięcia.

5. Kalkulator rezystora dla diod LED. Można wyliczyć rezystor dla jednej diody, jak i dla większej ilości diod.

 

Aplikację można znaleźć w App Store

 


Nie wolno wstrzymywać bąków
Ponieważ nie wypuszczone na zewnątrz unoszą się przez ciało do głowy
I stąd właśnie powstają posrane pomysły




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych