Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 13' mid 2009 - wymiana wentylatora


Najlepsza odpowiedź macsupport , 24 października 2016 - 08:23

Wentylator na pewno będzie działał poprawnie bo do wszystkich A1278 są te same wentylatory i można je montować zamiennie.

Logo Apple i inne napisy są pozaklejane aby nie było problemów w przypadku kontroli paczki w urzędzie celnym. Oficjalnie Apple nie sprzedaje części, więc nawet sprowadzając oryginalną część, a nie podróbkę urząd celny może robić problemy po otwarciu takiej paczki. A czy bateria jest oryginalna, podrobiona czy oryginalna zregenerowana to tego nikt Ci nie powie.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Anteks

Anteks
  • 15 postów

Napisano 22 października 2016 - 18:14

Witam,

jakiś rok temu oryginalny wentylator w moim MacBooku Pro zaczął bardzo głośno hałasować, szczególnie na wyższych obrotach. Probowałem go już wyjmować, czyścić, rozkręcać, niestety nic nie pomogło. Chłodzi cały czas dobrze, ale niestety dźwięk trochę przeszkadza. Wentylator, który posiadam w MacBooku to Sunon MagLev 5V-1.7W. W końcu zdecydowałem się na zakup nowego. Zakupiłem w sklepie internetowym wentylator i mimo że na zdjęciu w sklepie był właśnie Sunon MagLev (w opisie nie był wyszczególniony producent ani model, był to tylko wentylator pasujący i zgodny z Apple A1278), to otrzymałem inny wentylator Panasonica, który z tego co znalazłem w internecie również był montowany w niektórych MacBookach, ale nie wiem do końca w których modelach. Problem jest taki - wentylator, który otrzymałem posiada tylko 5V-1.3W. Czy jeśli go zamontuję to jest możliwość że taki "słabszy" wentylator będzie wolniej chodził, nie będzie tak dobrze chłodził komputera? Czy jest jakaś istotna różnica?

 

Pytanie z innej beczki - zakupiłem przy okazji również oryginalną baterię Apple do mojego MacBooka. Otrzymałem ją ze wszystkimi logami pozaklejanymi czarną taśmą (loga apple, napisy Apple i znaki towarowe). Miał ktoś może podobny przypadek i wie o co chodzi? Czytałem że to może być w celu ominięcia cła, ale czy tak naprawdę jest?

 

Pozdrawiam!



#2 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 22 października 2016 - 18:25

1. Inny wentylator pasuje? Ma takie samo złącze i rozstawy śrub? 

2. Apple oficjalnie nie sprzedaje części zamiennych. Gdzie kupiłeś baterię? 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#3 Anteks

Anteks
  • 15 postów

Napisano 22 października 2016 - 21:17

1. Inny wentylator pasuje? Ma takie samo złącze i rozstawy śrub? 

2. Apple oficjalnie nie sprzedaje części zamiennych. Gdzie kupiłeś baterię? 

1. Tak wentylator pasuję, jest dokładnie taki sam. Jedyne czym się różni to producent i zamiast tych 1.7W ma 1.3W. Zastanawiam się co to w rzeczywistości zmieni.

2. Baterię kupiłem w sklepie espares24.com, który tu na forum był w kilku miejscach polecony (też w tematach zakupu baterii - ale to są niestety tematy sprzed kilku lat).



#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 23 października 2016 - 21:59

Witam,

...

 

Pytanie z innej beczki - zakupiłem przy okazji również oryginalną baterię Apple do mojego MacBooka. Otrzymałem ją ze wszystkimi logami pozaklejanymi czarną taśmą (loga apple, napisy Apple i znaki towarowe). Miał ktoś może podobny przypadek i wie o co chodzi? 

 

Nie kupiłeś oryginalnej baterii Apple, a podróbkę. Loga i znaki towarowe Apple są zaklejane - to taki najbardziej prymitywny (ale póki co - skuteczny) sposób żeby (np. w przypadku kontroli magazynu) uniknąć odpowiedzialności karnej za sprzedaż podróbek posiadających zastrzeżone znaki towarowe jak produkty oryginalne.
 

 

...
Czytałem że to może być w celu ominięcia cła, ale czy tak naprawdę jest?

..

Wystarczy chwilę się zastanowić żeby (nawet nie mając żadnego pojęcia o przepisach celnych) "odkryć" absurdalność takiej teorii. Przecież cło (ew. jego wysokość) nie jest uzależnione od marki producenta produktu przekraczającego granicę.

Zaklejenie znaków towarowych może natomiast uchronić przed "czapą" na cle za import podróbek do UE. 


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#5 Anteks

Anteks
  • 15 postów

Napisano 23 października 2016 - 22:08

Nie kupiłeś oryginalnej baterii Apple, a podróbkę. Loga i znaki towarowe Apple są zaklejane - to taki najbardziej prymitywny (ale póki co - skuteczny) sposób żeby (np. w przypadku kontroli magazynu) uniknąć odpowiedzialności karnej za sprzedaż podróbek posiadających zastrzeżone znaki towarowe jak produkty oryginalne.

 

Dzięki za potwierdzenie, to była w sumie moja pierwsza myśl. Ale ta teoria wydawała mi się niemożliwa, ponieważ sklep w którym kupowałem jest pierwszy na liście polecanych sklepów przez myapple! (http://myapple.pl/pages/sklepy).. Dodatkowo jest też o nim kilka dobrych opinii tu na forum, jednak sprzed lat. Może się coś w tym sklepie zmieniło, ktoś posiada jakieś informacje?



#6 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 23 października 2016 - 22:44

Dzięki za potwierdzenie, to była w sumie moja pierwsza myśl. Ale ta teoria wydawała mi się niemożliwa, ponieważ sklep w którym kupowałem jest pierwszy na liście polecanych sklepów przez myapple! (http://myapple.pl/pages/sklepy).. Dodatkowo jest też o nim kilka dobrych opinii tu na forum, jednak sprzed lat. Może się coś w tym sklepie zmieniło, ktoś posiada jakieś informacje?

Ale ten sklep nie oferuje "oryginalnych baterii Apple" więc "formalnie" wszystko jest OK.

Formalnie, bo jak Chińczyk robi noname-a z zastrzeżonym logo znanego producenta to można mieć uzasadnione obawy o jakość produktu.

W tym przypadku to Ty chyba bardzo chciałeś uwierzyć w to co jest niemożliwe (a o czym również na tym forum powtarza się od dłuższego czasu - także w wypowiedziach przedstawicieli serwisów niezależnych, nie autoryzowanych przez Apple): fabrycznie nowe i oryginalne baterie Apple - dostępne są tylko w autoryzowanych serwisach Apple : https://locate.apple.com/pl/pl
Jeżeli nie chcesz inwestować w oryginał, albo ze względu na wiek komputera i zakończenie okresu wsparcia przez producenta oryginały już nie są dostępne, to moim zdaniem lepiej już kupić uczciwy zamiennik, pod którym podpisała się jakaś znana marka. Tacy producenci są zazwyczaj dobrze ubezpieczeni i np. w przypadku uszczerbku na mieniu lub zdrowiu wywołanego ew. wadą baterii - w wielu takich przypadkach można skutecznie doprowadzić do wypłaty odszkodowania. 


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#7 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 października 2016 - 08:23   Najlepsza odpowiedź

Wentylator na pewno będzie działał poprawnie bo do wszystkich A1278 są te same wentylatory i można je montować zamiennie.

Logo Apple i inne napisy są pozaklejane aby nie było problemów w przypadku kontroli paczki w urzędzie celnym. Oficjalnie Apple nie sprzedaje części, więc nawet sprowadzając oryginalną część, a nie podróbkę urząd celny może robić problemy po otwarciu takiej paczki. A czy bateria jest oryginalna, podrobiona czy oryginalna zregenerowana to tego nikt Ci nie powie.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych