Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

(Free) wideo konwerter (bezstratny) plików vob dla Davinci Resolve?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 października 2016 - 20:54

Próbuję Davinci i mam problem z bezstratnym przekodowaniem plików VOB do formatu/kodeka strawnego dla Davinci.

Próbowałem już m. in. kilku wersji Free video converter, Wondershare... i jeszcze kilku, ale wszystkie pogarszają jakość.

Te pliki VOB to jeszcze PAL SD więc już na wejściu nie grzeszą jakością, a konwertery kodują ma małej prędkości rzędu max 4000Kbps, tworzą przeplot, pikselozę. Niektóre pomimo ustawienia własnych parametrów uparcie przetwarzają według swojego "pomysłu" zmieniając rozdzielczość czy transfer.

Davinci pod OSX jest skąpy jeżeli chodzi o tolerowanie konternerów i kodeków.

Na razie nie mogę kupić, więc szukam free. Może ktoś podrzuci nazwę sprawdzonego programu?

 

Przy okazji - jakie parametry kodowania plików (video i dźwięk) są najwygodniejsze dla Davinci Resolve 12.5?


Użytkownik bogdanh edytował ten post 21 października 2016 - 21:18

Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina


#2 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 23 października 2016 - 06:01

Żaden konwerter nie tworzy przeplotu bo w plikach VOB jest on już obecny. Co najwyżej konwertery z których korzystasz są dziadoskie bo próbują tworzyć plik progresive z jednego półpola.

Tak czy siak - najwięcej tego typu narzędzi do konwersji znajdziesz na PC. Zrób tam eksport do mp4 lub qt i wróć z materiałem do mac'a

 

Na MAC dostępny jest DVDfab - może on pomoże ...



#3 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 25 października 2016 - 20:24

Nie używam co prawda DaVinci Resolve ale do konwersji VOB na formaty strawne dla maka używałem zawsze darmowego Handbrake. 


Jenot

#4 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 listopada 2016 - 15:02

Nie używam co prawda DaVinci Resolve ale do konwersji VOB na formaty strawne dla maka używałem zawsze darmowego Handbrake. 

Dziękuję.


Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych