Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konto Developerskie Pomocy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 pacik1234

pacik1234
  • 4 postów

Napisano 20 października 2016 - 14:01

Witam Potrzebuje pomocy kogoś kto to konto posiada i ma je aktywowane.

Sytuacja wyglada tak założyłem konto stworzyłem aplikacje, wysłałem pieniądze aby opłacić program developerski,zrobiłem to 5 października i do tej pory nie zostało konto aktywowane ponieważ nie mogę umieszczać aplikacji. Pieniądze były wysłane z Ciotki karty kretydowej ponieważ moją debetówke odrzucało nie wiem co robić dalej...



#2 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 października 2016 - 19:38

W takiej sytuacji zwyczajnie zadzwoń do Apple, możesz zacząć od polskiej infolinii, niech sprawdzą status transakcji.

Jak wszystko będzie ok, to dzwoń na linię deweloperską +1 (800) 633 2152


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#3 pacik1234

pacik1234
  • 4 postów

Napisano 20 października 2016 - 20:53

Do apple dzwoniłem poinformowali ze oni nie mają do takich rzeczy wglądu. Przekierowali na linie deweloperską anglo języczną w której nie dokońca się dogadałem ;) 

Bardzo bym prosił o podanie krok po kroku jak ma się to odbywać chodzi mi o założenie i aktywacje konta i wysyłanie aplikacji. Ponieważ tak się zamotałem ze nie wiem już nic ;) dziękuje i pozdrawiam ! :)



#4 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2016 - 15:50

Niestety ale ja konto zakładałem siedem lat temu, gdy procedury były nieco inne.

 

Poza tym coś kręcisz, infolinia Apple ma dostęp do zakupów kont deweloperskich bo odbywa się to przez zakup kodu aktywacyjnego. Dzwonię tam co roku, żeby mi oddali VAT, wiec wiem, że nie ma problemu z odnalezieniem transakcji nawet jeżeli nie znasz jej numeru (wystarczy, że znasz dane karty).

Podobnie z infolinią deweloperską, z tymi ludźmi dogadałby się nawet Eskimos mówiący tylko po inuicku - bo oni są nastawieni na pomoc. Wystarczy się przełamać (BTW na ten numer można dzwonić darmowo ze Skype)


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#5 pacik1234

pacik1234
  • 4 postów

Napisano 25 października 2016 - 14:08

No nie wiem , zadnego kodu nie dotsałem mam tylko fakture i Tyle aplikacji wsadzać nie moge. Tłumacza wynajme dzięki.


Mógłbym jeszcze spytać na przyszłość, gdy już ewentualnie zostanie konto aktywowane to w jaki sposób dodaje się aplikacje i aby była ona w app store. Jakies certyfikaty etc ? Wytłumaczcie prosze.



#6 guziaster

guziaster
  • 40 postów
  • SkądChorzów

Napisano 26 października 2016 - 21:01

Nie powiem, że jest mnóstwo super tutoriali w necie.

http://lmgtfy.com/?q...pp to app store

ale tak w skrócie na stronie dla developerów apple logując się na konto tworzysz app id, provisioning profile, ewentualnie rejestrujesz swoje urządzenia, wygenerują Ci się certyfikaty, które pobierasz i instalujesz w keychain. Potem w xcode w aplikacji ustawiasz takie app id jakie stworzyłeś, w ustawieniach xcode logujesz się na swoje konto deweloperskie i pobierasz wszystkie provisioning profile. Następnie w General dla projektu ustawiasz jakim profilem ma Ci aplikację podpisywać, na końcu robisz archive, wrzucasz na itunesconnect przez xcode np, potem już tylko review i sru. Jak coś pisz na priv w razie pytań, chociaż temat w necie był już tyle wałkowany włącznie z ewentualnymi błędami przy pushowaniu apek do itunes, że jeśli jak mówisz stworzyłeś aplikację to z tym powinieneś sobie spokojnie poradzić.

 

Wracając do poprzednich postów, proces opłacania trwa chwilę przy użyciu karty kredytowej. Po wszystkim dostajesz na maila potwierdzenie, że zostałeś przyjęty do grona deweloperów. Jak pisał kolega wojtkow, zadzwoń podaj dane z faktury. Jak sprawdzić bez tego czy masz aktywne konto deweloperskie? Po zalogowaniu na developer.apple.com po lewej stronie w Twoim menu powinny być opcje takie jak np Certificates, IDs & Profiles lub iTunes Connect czy Servers w przypadku braku aktywnego konta takich opcji tam nie znajdziesz.


Użytkownik guziaster edytował ten post 26 października 2016 - 21:13


#7 pacik1234

pacik1234
  • 4 postów

Napisano 04 listopada 2016 - 14:09

Konto aktywowane dopiero dziś :) 

I mam ostatnie pytanie w którym miejscu moge zmienic dane karty aby pieniądze z ew przychodu przesyłane były na moje konto a nie Ciotki która opłaciła mi roczna licencję ? :) pozdrawiam 



#8 imk_87

imk_87
  • 12 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 22 listopada 2016 - 23:36

Konto aktywowane dopiero dziś :)

I mam ostatnie pytanie w którym miejscu moge zmienic dane karty aby pieniądze z ew przychodu przesyłane były na moje konto a nie Ciotki która opłaciła mi roczna licencję ? :) pozdrawiam 

Dane dotyczące przychodów podajesz w osobnym module, "tax and banking".






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych