Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

TV na Macu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#26 miaziol

miaziol
  • 94 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 czerwca 2008 - 08:04

masz w 100% racje ostatnio sie nawet klei uklady wiec to juz jest porazka na calego. Co do technisata ja uzywalem takiego przez usb nowa wersja tej karty pod hd rozni sie firmware i glowica bo to dvb-s2 wiec troszke inna modulacja. Nie da sie tego podciagnac softwerowo. W tej chwili w domku uzywam technomate na linuchu. Bardzo przyzwoity odbiornik za przyzwoite pieniadze. Ja kupuje tylko odbiorniki na linuxie z wejsciem eth. ze wzgledu na mozliwosc streamu obrazu do pc. Fajna sprawa miec mozliwosc ogladania tv w kazdym miejscu w domu bez uzywania kabli :). Troche sie na poczatku tesciu dziwil. Teraz juz sie przyzwyczail. Za pomoca anaaloga nie udalo by sie tego uzyskac niestety. Myslalem wlasnie nad zakupem miniaka do domciu i wpieciem go pod 32" lcd coby robil sobie za przegladarke do neta i przy okazji jako odtwarzacz ale ja wiem :)

#27 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 11 czerwca 2008 - 17:49

Miniak jest fajny. Czasem mnie wpienia niemiłosiernie małymi ale strasznie upierdliwymi pierdołami. Mimo wszystko jest niezawodny. Oczywiście to masówka, jak każdy inny pecet ale ma znakomity OS i jest bardzo ładny. Jako MediaCenter to strzał w "10" ! U mnie w domu jest właśnie najważniejszym urządzeniem. Jedno maleńkie pudełko a służy za: - konsolę do gier (dużo ich nie ma a nowe mają wymagania, lecz ja i tak mam prawie wszystkie Opensource lub za 19,90 z Empiku; - Telewizor - nie jest podłączony do TV, lecz do monitora Samsung CRT 19'' (broń Boże LCD. Zraziłem się. LCD też jest jeszcze w powijakach a miałem dwa i sprzedałem); - magnetowid - w przeciwieństwie do PC telewizja nie jest dodatkiem, lecz w pełni zintegrowaną częścią systemu, gdzie zaprogramowanie oznacza: włączenie komputera ze Standby, nagranie programu, samoczynne wyłączenie po nagraniu. Co najważniejsze nie ważne ile jest odpalonych programów - TV i nagrywanie działa zawsze. Nie jest w stanie tego popsuć nawet jednoczesne ściąganie z www, poczty, p2p, oglądanie filmu, obrabianie zdjeć, pisanie na forum. Konwersja do MPEG zajmuje minuty a potem można wypalić na płycie i obejrzeć na zwykłym DVD; - narzędzie pracy - u mnie głównie pakiety biurowe; - jedyny komputer, na którym (legalnie) działa każdy system operacyjny x86; - radio; - telefon - używam do tego telefonu USB z funkcjonalnością komórki, wyświetlaczem, prezentacją dzwoniącego, dzwonkami i zestawem głośnomówiącym. Pod Mac OSX oczywiście nic nie działa oprócz trybu karty dźwiękowej ale ten problem rozwiązałem budując "mini-dystrybucję" Windows ME tylko do obsługi telefonu i to działa sobie non stop w VMWare, dzięki czemu nie muszę przerywać np. gry, aby zobaczyć kto mi głowę zawraca na Skype. - inne. Ostatnio dostałem w prezencie śliczną kamerę reporterską Sony Trinicon HVC-3000P (naramienna, ze 4 kilo żywej wagi) i magnetowid reporterski VHS Canon VR-30 na 12 V (pierwotnie kamera ta współpracowała z BetaMax). Kamera stoi sobie w pokoju na statywie Velbon jako element dekoracji ale jest podłączona do magnetowidu reporterskiego w designie PRO a ten do MiniMaka przez Miglię MicroTV po WCz i zawsze mogę gościom pokazać, że działa a każde nagranie z dowolnej VHS mogę przenieść na dowolny format cyfrowy. Na super jakości mi nie zależy (umówmy się, że VHS to "jakoś" a nie "jakość", więc, czy to po "niskiej", czy "po wysokiej" to nie ma specjalnie znaczenia. Bardziej mi chodzi o to, że każde, nawet zabytkowe urządzenie MUSI żyć i działać, choć 95% czasu służy wyłącznie za ozdobę. MiniMaczek daję radę i do tego "wyglada".

#28 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 czerwca 2008 - 19:31

pisalem na przykladzie strumienia ts zgranego zywcem z satelity. nie powinno byc specjalnych roznic przy odtwarzaniu. z jakiego niezglebialnego powodu ten sam strumien ma problemy przy odtwarzaniu w locie? no ale skoro karty dvb nie daja sobie rady z dekodowaniem takiego strumienia to dlaczego nie mozna korzystac z juz istniejacych rozwiazan softwareowych, ktore z takimi strumieniami odczytywanymi z dysku nie maja problemow? przeciez to wywazanie otwartych drzwi... potrzebna by byla tylko karta sluzaca do odbioru i przekazywania strumienia dalej do odtwarzacza programowego. te problemy z makroblokami ktore opisales to, slusznie zauwazony, wynik skapstwa nadawcow i oszczedzania na bitrate. ale nie tylko. rownie dobrze moze to byc efekt kiepskiego zakodowania strumienia (uzycia nieodpowiednich opcji kodeka, uzycie takich opcji ktore przyspiesza kompresje, zmniejsza obciazenie procesora przy dekompresji itd). do tego uzycie mpeg4 avc daje mozliwosc kodowania z uzyciem wbudowanych w kodek filtorw, zmiennej wielkosci makroblokow itd. jezeli zajmie sie tym ktos majacy o tym jakiekolwiek pojecie takie efekty jak opisales nie maja prawa powstac. no chyba ze dekodery na karcie dvb maja problem z obciazeniem i stosowane jest pomijanie niektorych filtrow ktore powinny byc uzyte przy dekodowaniu (np inloop filtering powoduje znaczny wzrost obciazenia i mozna go dynamicznie wylaczyc jezeli komputer sobie nie radzi), albo, o zgrozo, w ogole pomijane jest dekodowanie niektorych ramek. widoczne makrobloki to standardowy efekt w takich sytuacjach. jak przeczytalem te posty opisujace "postep" w produkcji kart dvb to sie nie dziwie ze takie sa efekty. analog vd cyfra to ja mam zupelnie inne zdanie. cyfrowo mozna bez problemu osiagnac wizualnie lepsze rezultaty niz analogowo. ale nie nalezy podchodzic wlasnie w taki sposob - skoro mozna osiagnac taki sam efekt przy nizszym bitrate to wepchnijmy jeszcze wiecej kanalow na czestotliwosc. powinno byc - uzywajmy tego samego bitrate zeby osiagnac lepszy efekt. ale ze liczy sie tylko kasa a nie jakosc...

#29 miaziol

miaziol
  • 94 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 czerwca 2008 - 21:05

Widzisz wlasnie jest horendalna roznica zgrany ts zero problemu obciazenie minimalne dziala oki to samo ale odtwarzane live bezposrednio z satelity i sie tnie. To po prostu jest kwestja kodekow. Jeden potrafi skorzystac z tego co daje nvidia tj pure video drugi nie wot i cala filozofia. Nie mowie ze sprzet za slaby czy cos tylko jest problem z dopracowanie kodekow.

#30 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 12 czerwca 2008 - 10:10

Wreszcie łaskawie zostały określone szczegółowe parametry odbioru TV DVB-T (w tym HD) w Polsce.
Tak, jak podejrzewałem to nadawcy określili sobie to, co im wygodne a rząd przyklepie fakt dokonany.
No to teraz wszystkim życzę szczęścia w poszukiwaniu dekoderów do Maczka a nawet blaszaka spełniającego te wymagania. Wybraliśmy standard, do którego prawie nie ma sprzętu i jest na tyle nowy, że nawet z istniejącym sprzętem są problemy.


"Minister Infrastruktury określi wymagania techniczne i eksploatacyjne dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych. Jest to ważna informacja dla producentów sprzętu.
W Ministerstwie Infrastruktury dobiegają końca prace nad rozporządzeniem w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych. Zgodnie z projektem tego rozporządzenia jako podstawowe wymagania przyjęto parametry odbiornika telewizji cyfrowej zdefiniowanego w ETSI TS 101 154 V.1.8.1:2007 jako „25 Hz H.264/AVC HDTV video, MPEG-2 Layer 2 and E-AC-3 audio,for a Baseline IRD able to decode up to 1920 x 1080 interlaced 25 Hz video pictures or 1280 x 720 progressive 50 Hz video pictures".

Projekt rozporządzenia był wstępnie konsultowany z nadawcami i odzwierciedla ich plany w kwestii parametrów nadawanego sygnału w systemie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (Digital Video Broadcasting – Terestrial).

Wspomniany dokument stanowi ważną wskazówkę dla konsumentów, którzy przy zakupie telewizyjnego sprzętu odbiorczego powinni zwracać uwagę, czy dany odbiornik DVB-T lub telewizor ze zintegrowanym tunerem DVB-T jest w stanie poprawnie odtwarzać obraz jakości HD (wysokiej rozdzielczości) zakodowany zgodnie ze standardem MPEG-4 (H.264/AVC) oraz dźwięk wielokanałowy zakodowany zgodnie ze standardem dolby digital plus (E-AC-3).

Posiadacze telewizorów szerokoekranowych ze zintegrowanym dekoderem DVB-T/MPEG-2 wyposażonym w wejście do podłączenia modułów CI (Common Interface) oraz widzowie wykorzystujący odbiorniki DVB-T/MPEG-2 również posiadające slot CI, w celu umożliwienia odbioru programów zakodowanych w MPEG-4 mogą zakupić moduł transkodujący z MPEG-4 na MPEG-2.

Informacje nt. parametrów technicznych odbiornika naziemnej telewizji cyfrowej dla Polski dostępne są również na stronie internetowej KIGEiT . "


Cytat pochodzi z serwisu media2.pl

#31 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 czerwca 2008 - 18:18

to jest oficjalny dokument? bo ja tam widze bledy w nomenklaturze. do tego to 1080i@25Hz... feee... @miaziol ale to nie moze byc wina kodekow. skoro bylem w stanie wycisnac z mojego durona na 2.2GHz wystarczajaca ilosc mocyy zeby zdekodowac 1080p to nie ma absolutnie mozliwosci zeby sie nie dalo tego zdekodowac na lepszym sprzecie. nawet jezeli jest to strumien "na zywo". problemem jak pisalem moze byc tylko koniecznosc trzymania w pamieci sporej ilosci danych, co zazwyczaj rozwiazuje sie przy zbyt cienkim sprzecie nie uzywajac optymalnych ustawien kodeka (czyli transmitujac sygnal ponizej standardu). ja to widze tak, ze albo kodeki pisali totalni amatorzy, albo jest to specjalna ingerancja majaca na celu wymusic postep technologiczny (czyt kupno nowego komputera). bardziej jednak stawialbym na to drugie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych