Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[TUTORIAL] Rozbudowa RAM w intelomini


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#26 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marca 2008 - 13:56

Udało Ci się. Prawda jest taka, że może nastąpić konflikt. Powtórzę co już wcześniej napisałem: MOŻE robić problem, nie musi. Jest po prostu większa tego możliwość przy różnych producentach.


no jestem serwisantem i jakoś nie zwracam na to uwage. nigdy nie miałem reklamacji :)
ale zgodze się, zawsze wszytko jest możliwe ;) koniec świata też :lol: :lol:

jeśli na samej 2 gigówce nie chce chodzić to co mają producenci do tego? jest jeden :)

objawy z pkt 2 moim zdaniem świadczą o tym, że pojawiają się błedy przy adresowaniu i gdy coś nie zapisuje się poprawie, a później system chce to zczytać to się wykrzacza i wyświetla syf.

włoż plyte i odpal hardware test. ten rozszerzony, żeby sprobował przestestować cała pamięć

#27 SpyKids

SpyKids
  • 165 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 marca 2008 - 14:00

tylko pytanie dlaczego w chwili gdy była jedna kośc 2GB to też nie wystartował ?? Jakie są obiawy padniętego ramu ??

#28 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marca 2008 - 14:05

tylko pytanie dlaczego w chwili gdy była jedna kośc 2GB to też nie wystartował ??
Jakie są obiawy padniętego ramu ??


takie krzaczki jak ty dostałeś? one się zazwyczaj pojawiają gdy nie można zapisać czegoś do pamięci. prościej mówiąc:
- program coś odkłada do pamieci
- robi coś nowego
- pozniej potrzebuje tego co wczesniej odlozyl
- dostaje jakiś syf niezrozumiały i pojawiaą się bledy

#29 SpyKids

SpyKids
  • 165 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 marca 2008 - 16:59

Dziękuję, jutro ram idzie na gwarancję. Skoro mówicie że będzie działać 2GB to wymienię na nową.

#30 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marca 2008 - 17:16

Dziękuję, jutro ram idzie na gwarancję. Skoro mówicie że będzie działać 2GB to wymienię na nową.


działa 2GB tak samo dobrze jak działa 2GB+1GB

twoje 2GB + 512 też bedzie działać OK

#31 SpyKids

SpyKids
  • 165 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 marca 2008 - 17:42

Witam, w dniu dzisiejszym udałem się do punktu w którym bez mrugnięcia okiem wymieniono mi kość na nową. Ucieszony wróciłem do domu i zabrałem się do zmiany ... I jak szybko się zabrałem tak szybko się rozczarowałem ... znowu nie działa. I teraz pytanie czy mam takiego pecha ( znowu padnięta) czy firma czy jeszcze coś innego ...

#32 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 12 marca 2008 - 21:08

no to teraz pytanie: czy coreduo na 100% chodzi z koścmi 2GB? Powinno... bo co do marki pamięci to kilka osób chyba wspominało że na GoodRAMach chodzi

#33 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 marca 2008 - 21:28

no to teraz pytanie: czy coreduo na 100% chodzi z koścmi 2GB? Powinno... bo co do marki pamięci to kilka osób chyba wspominało że na GoodRAMach chodzi


działa, bo coreduo obsluguje 3GB pamięci - wiem bo mój macbook miał przez chwile 3GB

#34 SpyKids

SpyKids
  • 165 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 marca 2008 - 10:00

Tzn. To był core solo 1.5 Hhz. Nie wiem czy tu tkwi szkopół czy jeszcze gdzieś indziej ... Może inna firmę polecacie ewentualnie 2x 1GB.

#35 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 14 marca 2008 - 10:16

najprościej i zarazem chyba najtrudniej (bo jak tu znaleźć blisko) byłoby wsadzić te pamięci do fabrycznego mini z CoreDuo

#36 szatek84

szatek84
  • 8 postów

Napisano 14 marca 2008 - 15:27

Moze to dziwne ale kazdy komputer moze zachowywac sie innaczej, dlaczego tego nie wiem ale wymienialem w nie jednym miniaku RAM i nie kazdy dziala na konfiguracji 2 + 1GB. Dodam ze ze sprawdzalem na CD i C2D. Jeden sie ne wlaczal, drugi nie widzial calej pamieci itp. Najpewniejsza i zawsze dzialajaca konfiguracja to 1 +1GB. Architektura i budowa slotow w miniaku jest uboga i to jest glowna przyczyna bledow. Pomijając wszystko mini nie nadaje sie do wyczerpujących zadan i procesow 2GB w zupelności mu wystarcza

#37 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 30 marca 2008 - 08:14

ja też planuję za niedługo taką wymianę właśnie w CD i dam 2x1GB


no to jak Panie Inżynierze, zmieniamy RAM? ;)

#38 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 02 kwietnia 2008 - 17:46

Dziś wymieniłem na 2 gb. Komputer stał się o wiele szybszy gdy ma uruchomione kika(naście) aplikacji. Zresztą załączone screeny chyba mówią za siebie ;)
Podsumowując - udana inwestycja. Nie wiem dlaczego Apple sprzedaje komputery z tak małą ilością ramu...

Dołączona grafika

http://img291.images...picture1xn7.png

http://img98.imagesh.../pictureuj3.png

---- Dodano 02-04-2008 o godzinie 18:36 ----
Znowu próbowałem złożyć dobrze tą głupią obudowę... Okazało się że wygiąlem w środku małą metalową zakładkę (taba?) poprawiłem ale bez rezultatu... Ta głupia szczelina nie chce zniknąć :cry:

#39 TomekO

TomekO
  • 71 postów

Napisano 07 kwietnia 2008 - 19:31

Właśnie wymieniłem RAM na zwykłe Kingstony KVR667D2S5/1G x2. Działa bez problemów, koszt - niecałe 120zł w miejscowym sklepie. Wymiana się powiodła bez strat, ale cała wymiana to linuksiarstwo totalne.

#40 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 07 kwietnia 2008 - 19:34

He ? dlaczego "linuksiarstwo"?

#41 TomekO

TomekO
  • 71 postów

Napisano 07 kwietnia 2008 - 19:59

Bo tak jak pewne proste rzeczy, które w Mac OS X robi się intuicyjnie, jednym kliknięciem myszki, w Linuksie robi się ciągiem niezbyt zrozumiałych i zupełnie nieoczywistych poleceń, których nie da się zwykle wykombinować bez zajrzenia do dokumentacji, tak w moim pececiarskim laptopie wymiana pamięci polega na odkręceniu śrubki (jednej!), wymianie kości i przykręceniu śrubki (co robi się bez zaglądania do dokumentacji), tutaj zaś wymaga to długiego ciągu skomplikowanych, nieoczywistych czynności, że bez opisu wymiany ani rusz...

#42 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 09 kwietnia 2008 - 06:50

czy ja wiem, poprostu cena miniaturyzacji. Proponuję otworzyć maskę jakieś japońskiego auta ;) Czasami to jest linux i to w trybie tekstowym

#43 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 11 kwietnia 2008 - 11:43

kwestia tygodnia i tutorial z wymiany combo na DVD-R ;)

#44 areoqs

areoqs
  • 342 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 kwietnia 2008 - 22:22

to jak w koncu wyglada sprawa z 2x2GB? Bedzie wykorzystywal je w pelni? Nie chodzi mi ile system pokaze, rozpozna, ale czy bedzie dzialac

#45 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 17 kwietnia 2008 - 09:55

no wg opinii ludzi z serwisu powinno ruszyć na maszynach z C2D. Ale jak wygląda sprawa w praktyce to już były głosy że nie chciało.

#46 TomekO

TomekO
  • 71 postów

Napisano 17 kwietnia 2008 - 10:04

Według forum 123MacMini.com kości 2x2GB na C2D są obsługiwane, ale widoczne są tylko 3GB.

#47 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 17 kwietnia 2008 - 10:07

3GB plus coś tam jeszcze z na grafikę bierze? Bo tak było z CD że przy 2.5GB widział całe 2GB a z reszty brał na grafikę

#48 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 19 kwietnia 2008 - 23:45

Wreszcie zdecydowałem się na dodanie ramu do mojego miniaka.
Aby uciąć wszelkie domysły wstawiłem 2 x 2 GB :)
Pamięci zakupiłem w znak.pl - ZNAK Centrum Komputerowe w cenie 234 zł
Są to pojedynczo pakowane moduły sodimm Kingston KVR667D2S5/2G.
Jak na razie pracują stabilnie. Miałem trochę problemów z otwarciem obudowy (przydają się 2 szpachtułki). Ponieważ korzystałem z tutoriala do mini G4, spotkała mnie niespodzianka. Mini C2D jest jeszcze bardziej zabudowany. Nie wiedząc za co mam się zabrać przy rozkręcaniu, na początek zdjąłem jedną antenę Wi-Fi. Całość rozbiórki zakończyła się tym, że rozkręciłem 12 śrubek, zamiast 4 (tych większych w narożnikach).
System zgłasza że ma zamontowane 4 GB, ale monitor wydajności pokazuje już tylko 3 GB, z czego po odpaleniu Safari pozostaje wolne jedynie 2,5 GB.
Załączam stosowne zrzuty ekranowe.

Nie wiem tylko, czy te pamięci pracują jako dual channel - może ktoś wie jak to sprawdzić. W sklepie obgadałem sprawę, że jakby co to mogę te kości zwrócić.

#49 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 19 kwietnia 2008 - 23:48

Zapomniałem o załącznikach…

#50 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 20 kwietnia 2008 - 10:05

Ponieważ korzystałem z tutoriala do mini G4, spotkała mnie niespodzianka. Mini C2D jest jeszcze bardziej zabudowany. Nie wiedząc za co mam się zabrać przy rozkręcaniu, na początek zdjąłem jedną antenę Wi-Fi. Całość rozbiórki zakończyła się tym, że rozkręciłem 12 śrubek, zamiast 4 (tych większych w narożnikach).


no tak bo nikt nie napisał jeszcze tutoriala do wymiany w C2D :lol: :lol: :lol:
Jakbyś zaglądnął na pierwszą stronę tego postu to byłyby tylko 4 śrubki.
Ręce opadają ;) I jak tu wklejać kolejny tutek z wymiany combo na DVD-R???




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych