Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Adium] - rozwiązanie problemu połączeń z Gadu-Gadu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 Indrid Cold

Indrid Cold
  • 260 postów
  • SkądPoint Pleasant

Napisano 06 stycznia 2008 - 05:13

Sieć Gadu-Gadu opiera się na kilku serwerach. Wiele z tych serwerów w jednej chwili jest nieaktywne, co pokazuje nam monitor serwerów Gadu-Gadu. Kiedy łączymy się z siecią za pomocą oryginalnego klienta, program portuje serwery wybierając ten, który działa - dla tego też oryginalny klient w większości przypadków połączy się problemu. Adium X łączy się tylko z jednym serwerem. W chwili, gdy serwer ten nie odpowiada, połączenie oczywiście nie jest możliwe. Aby jednak połaczyć się z siecią GG za pomocą Adium X bez problemu, wystarczy skopiować adres IP serwera ze strony z monitorem Gadu-Gadu (zielone serwery to serwery działające, czerwone - niedziałające) i wkleić w okno preferencji kont Adium X. W tym celu z menu górnego wybieramy Adium > Preferencje (Preferences) > Konta (Accounts) i dwuklikamy na nasze konto Gadu-Gadu. Przechodzimy do zakładki Opcje (Options) i w polu Serwer logowania (Server) wklejamy wcześniej skopiowany adres działającego serwera. Zatwierdzamy klikajac w OK. Teraz bez problemu powinniśmy połączyć się z secią GG. Adium X niestety nie posiada możliwości przypisania większej ilości adresów serwerów. Dla tego też o wiele lepszym i przyjemniejszym wg. mnie sposobem na komunikacje z siecią jest użycie protokołu Jabber, ewentualnie użycie mniej "makowego" Kadu. Dokładna instrukcja jak założyć i skonfigurować konto Jabber znajduje się tutaj, natomiast Kadu bezpłatnie można pobrać ze strony projektu.

#2 kuba50cent

kuba50cent
  • 9 postów
  • SkądLeysin/Switzerland

Napisano 06 stycznia 2008 - 19:01

Wkleilem aktywne adresy IP w polu server jednak caly czas to samo :( . Nie mam zupelnie mozliwosci zalogowania sie. Sciagnalem kadu i jest to samo... W kadu z kolei nie moge wejsc do 'preferences'... Nie mam pojecia czemu, okienko sie nie otwiera wogole...

#3 Indrid Cold

Indrid Cold
  • 260 postów
  • SkądPoint Pleasant

Napisano 06 stycznia 2008 - 19:49

Sprawdź poprawność numeru oraz hasła. Natomiast w Kadu nie ma czegoś takiego jak 'Nasze' standardowe 'Preferences', ustawienia znajdują się pod Menu > Konfiguracja (fn F2). Dlatego powyżej użyłem sformułowania 'mało makowego' Kadu ;)

#4 kuba50cent

kuba50cent
  • 9 postów
  • SkądLeysin/Switzerland

Napisano 06 stycznia 2008 - 22:08

Ok, czaje z tym preferences :) . Jednak caly czas ani Adium, ani Kadu mi nie chodzi... Pod ktora zakladka w Kadu znajduje sie to pole serwer :?: Nie wiem, czy nie myslisz ze to nie jest moze w zadnym wypadku wina sieci w ktorej sie znajduje (szkolna) {pisalem w drugim temacie}, w ktorej to niektore rzeczy moga byc zablokowane... :?:

#5 Indrid Cold

Indrid Cold
  • 260 postów
  • SkądPoint Pleasant

Napisano 06 stycznia 2008 - 22:44

Blokowanie portów z których korzysta GG jest bardzo prawdopodobne, przemawia za tym także fakt, że nawet Kadu, odpowiednik GG w wersji 6.x nie potrafi nazwiązać połączenia.

Jeżeli chodzi o opcje przypisania serwera w Kadu, wybierz Menu > Konfiguracje i przejdź do zakładki Sieć. Tam poniżej masz domyślnie zaznaczoną opcję "Użyj domyślnych serwerów". Gdy odznaczysz tę opcję, będziesz mógł wpisać adres IP konkretnego serwera. Zaznaczam, że jeżeli rzeczywiście porty na których nawiązywane jest połączenie są zablokowane, połączenie nadal nie będzie możliwe.

Ewentualnie możesz także użyć WEB GG, odpowiendnika Gadu-Gadu obsługiwanego przez przeglądarkę internetową.

#6 Psiaku

Psiaku
  • 74 postów

Napisano 06 stycznia 2008 - 23:31

no cóż, ja Kadu używam od początku i po początkowych problemach teraz wszystko jest OK. i w konfiguracji mam zaznaczone "użyj domyślnych serwerów" i działa. na początku byłu problemy z połączeniem i też próbowałem różnych metod typu wpisywanie IP serwera itd nie pomagało.. dopiero po którejś z kolei instalacji wszystko zaczęło działać i dziala do tej pory - moja wersja Kadu to 0.5.0

#7 mateush

mateush
  • 47 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 26 stycznia 2008 - 16:42

w moim przypadku postapilem, tak jak napisales, wkleilem adres serwera dzialajacego gg, ale nadal adium nie chce sie polaczyc. kadu dziala mi normalnie, ale adium od poczatku nie chce mi zadzialac, a zapewniam, ze numer oraz haslo wpisuje poprawnie.

#8 Slayerd

Slayerd
  • 11 postów

Napisano 27 stycznia 2008 - 21:43

zainstalowalam to adium x i wpisalam moj nummer gg i haslo itd. moza lista kontaktow sie nie pokazala, wiec sama wpisalam kontakty. w trakcie pisania nagle mi sie zacielo i skasowalo mi wszystkie kontakty :S! teraz nie moge dodac zadnych kontaktow ani z nikim pisac! czy ktos moze mi pomoc w rozwiazaniu tego problemu? z gory dziekuje.

#9 nalesniq

nalesniq
  • 15 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 stycznia 2008 - 14:14

Odinstaluj Adiuma z MAC`ka, wcześniej z gg(na PC lub na WebGG zmienisz nazwy swoich kontaktów na numery) potem sciagnij raz jeszcze Adiuma,logujesz sie numerem i hasłem do GG(wybierając GG)i pieknie działa Ci Adium. ja próbowałem róznych sposobów,ale najważniejsze jest zeby zmienic nazwy na PC lub WEB GG na numery i przeinstalowac ADIUMA. Programik na wypasie. PS.jeżeli pomogłem kliknij Autorytet

#10 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 stycznia 2008 - 14:23

Slayerd - a włączyłaś pokazywanie ukrytych kontaktów? nalesniq - po co zmieniać nazwy na nr?

#11 Slayerd

Slayerd
  • 11 postów

Napisano 29 stycznia 2008 - 17:56

Slayerd - a włączyłaś pokazywanie ukrytych kontaktów?

nalesniq - po co zmieniać nazwy na nr?


jak wlaczylam. z poczatku chodzil dobrze. tylko jak te kontakty skopiowac z serwera na adium? znaczy bo zmienilam am IP jak ktos tu wczesniej tlumaczyl itd i nic. nie chce mi dodawac kontaktow ani nie moge pisac :S

#12 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 stycznia 2008 - 18:14

adium nie zapisuje kontaktów tylko automatycznie dociąga je z serwera i tam eksportuje niby są jakieś opcje do exportu/importu do pliku ale chyba nie działają na razie

#13 PICIU1984

PICIU1984
  • 6 postów

Napisano 12 lipca 2008 - 15:31

Ja rowniez mam problem z polaczeniem......zainstalowlaem adium....zgodnie z zaleceniami tak jak w innym watku....wszystko przebiegalo dobrze.....tylko ze nigdy adium nie chce mi sie polaczyc..... nazwe uzytkownika, haslo i nr dobrze podalem...... ale co dalej robic??????? jakies sugestie????

#14 serve

serve
  • 70 postów

Napisano 08 października 2008 - 22:37

Ja mam taki problem, że w domu działa i łączy się bez problemów. W każdej innej sieci nie potrafie się połączyć, dodatkowo mam 100% pewność, że GG nie jest zablokowane dla tych sieci. Próbowałem z wklejaniem adresów serwerów, niestety nie pomaga.

#15 m-j

m-j
  • 168 postów

Napisano 21 października 2008 - 23:46

Mi kadu łączy a adium nie łączy. Kadu jest obleśne, ale adium nie reaguje na prosby i grozby, na zmieniane serwery ani na nic Edit / wlasnie zamontowalem nowe kadu 0.6 i w sumie nie jest juz tak oblesnie... chyba przetrzymam

#16 maciejmach

maciejmach
  • 59 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 października 2008 - 09:52

u mnie ten sam problem ... od kilku dni adium działa w kratkę :/ ... jak na razie nie zawiódł mnie tylko skype ... chyba trzeba będzie pomyśleć o zmianach :)

#17 acidos

acidos
  • 35 postów

Napisano 11 listopada 2008 - 14:04

u mnie to samo od kliku dni Adium nie loguje się do GG ;/ na kompie obok (win) wszystko chodzi bez problemu ... a GG nie

#18 fellippe

fellippe
  • 35 postów

Napisano 11 listopada 2008 - 23:29

Bo Adium laczy tylko z jednym serwerem, a powinno probowac po wszystkich i stad brak dzialania, najgorsze jest to ze zmiana serwera w konfiguracji na dzialajacy nic nie daje... Taki dobry program ale nie na GG :(((

#19 Gringo997

Gringo997
  • 779 postów
  • Skądnieznana

Napisano 12 listopada 2008 - 14:41

uzywalem tlena, zrobilem jeszcze raz liste kontaktow i wyeksportowalem ja na serwer, potem wlaczylem adium i samo z czytalo kontakty i smiga

#20 MrTomAsh

MrTomAsh
  • 42 postów

Napisano 15 listopada 2008 - 11:21

Witam, mój problem jest dość nietypowy i dziwny. Adium mi się włącza. Loguje się do wszystkich sieci. Wszystko w miare luks, chociaż czasem jakiś błąd wywali i chce restartu. I wydawać by się mogło, że jest wszystko ok, ale... Zaczynam z kimś pisać na GG i przez jakiś czas jest dobrze po czym mam wrażenie, że mój rozmówca mi nie odpisuje... Prawda jest taka (testowałem na kilku kompach), że moje wiadomości dochodzą, a wysłane wiadomości do mnie - znikają! Nie tylko nie dochodzą, ale nie ma ich nigdzie w historii etc. Jest to dość nie miłe z tego wzglądu, że ktoś może pomyśleć, że się obraziłem, olałem etc. i to JA nie odpisuje... Reasumując: - Adium się włącza - przez ok. 10 min wszystko jest ok - po tym czasie 'zamraża' mi liste GG. Statusy i dostępność ludzi jakoby się zawieszają... - wiadomości wysłane przeze mnie - dochodzą - wiadomości wysłane do mnie - nie dochodzą Serwer logowania: appmsg.gadu-gadu.pl Port: 80 Adium 1.3.2 Proszę o pomoc. @Gringo997 - posiadasz wtyczkę tlena pod najnowsze Adium? P.S. W domku na PieCu używam Mirandy IM i takie rozwiązanie komunikatora odpowiadałoby mi na Maca...

#21 rafalz

rafalz
  • 343 postów

Napisano 15 listopada 2008 - 12:09

Witam,

mój problem jest dość nietypowy i dziwny.

Adium mi się włącza. Loguje się do wszystkich sieci. Wszystko w miare luks, chociaż czasem jakiś błąd wywali i chce restartu.

I wydawać by się mogło, że jest wszystko ok, ale... Zaczynam z kimś pisać na GG i przez jakiś czas jest dobrze po czym mam wrażenie, że mój rozmówca mi nie odpisuje...


Błędy jakie się pojawiają w tym programie od mniej więcej pół roku całkowicie go dyskwalifikują. To nie tylko u Ciebie jest ten objaw ale i u paru innych ludzi.

Polecam zmianę softu na iChata via Jabber lub Kadu.

pozdr.
r.

#22 MrTomAsh

MrTomAsh
  • 42 postów

Napisano 15 listopada 2008 - 15:34

Postawiłem GG na iChat przez Jabbera i śmiga. Ale jakościowo dość słabe rozwiązanie.

Pierwszy problem był z importem kontaktów, ale dałem rade.
Kontakty już mam, co prawda nie podzielone w grupie, nie wiem które są dostępne, a które nie ponieważ nie pokazuje statusów, ani opisów...

Postawiłem konto na jabsterze więc nie mam tlena, icq i wielu innych komunikatorów...

Tutaj trochę info dla tych którym się nie chce szukać na temat iChata:
blog.fotogenia.info Gadu-gadu dla iChata
http://www.myapple.p...-switchera.html

Jednak skłaniałbym się do powrotu do Adium i rozwiązania problemu lub znalezienia podobnej czy też lepszej alternatywy.

#23 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 15 listopada 2008 - 18:20

Ja naprawiłem swoje Adium tak: wybrałem w menu Dodaj kontakt, wpisałem numer gg i dodałem do listy. Po chwili Adium ściągnął całą listę kontaktów z serwera GG. Banalne, ale u mnie zadziałało.

#24 Gringo997

Gringo997
  • 779 postów
  • Skądnieznana

Napisano 15 listopada 2008 - 22:15

@Gringo997 - posiadasz wtyczkę tlena pod najnowsze Adium?

P.S. W domku na PieCu używam Mirandy IM i takie rozwiązanie komunikatora odpowiadałoby mi na Maca...


nie wiem nawet czy jest cos takiego....

skorzystalem z cross overa gdy mozna go bylo za darmo sciagnac i najpierw zrobilem w nim butelke i w niej zainstalowalem IE 6.0 bo bez tego tlen nie ruszy, potem analogicznie tlena i smigal nawet nawet (jedynie co nie dzialalo cmd+a tylko trzeba bylo ctrl+a naciskac), tam zrobilem liste i wyeksportowalem i pieknie mi ja adium zczytalo...

teraz mam piekna ikonke adium, komfort uzywania porzadnego makowego komunikatora, pakiet emotow z GG.... czegoz wiecej do szczescia potrzeba:rolleyes:

#25 TimmY

TimmY
  • 621 postów

Napisano 16 listopada 2008 - 11:13

Ja naprawiłem swoje Adium tak: wybrałem w menu Dodaj kontakt, wpisałem numer gg i dodałem do listy. Po chwili Adium ściągnął całą listę kontaktów z serwera GG. Banalne, ale u mnie zadziałało.


Nie mam pojecia jak to wymysliles ale.. dziala! Tez mi od wczoraj Adium kompletnie olalo GG, dodalem fikcyjny kontakt i w koncu kontakty gg pokazalo. Dzieki!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych