Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

IPhone 5s nie działa home ale touch id tak.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 NormalUser

NormalUser
  • 1 postów

Napisano 11 października 2016 - 21:56

Witam. Od jakoś 2 dni coraz zadziej działa mi przycisk home. IPhone aktualnie praktycznie nie reaguje na niego (udaje się może z 1 raz na 20 przy chwilowym nie dotykaniu). Touch id działa normalnie. 

W czym może leżeć problem? Jak wciskam home to nic się nie dzieje nie minimalizują się aplikacje, nie wybudza się telefon ani nic 0 reakcji. Gdy nacisnę przycisk power i dam palec na przycisk to normalnie się odblokowuje się touch id działa.

 

*Jest jakaś domowa możliwość naprawy takiego problemu?

*Jeżeli nie to jaka jest cena kupna (mniej więcej) i wymiany całego tego przycisku razem z touch id (słyszałem że w serwisach apple da się wymienić oni tam przeprogramują na dany procesor czy coś takiego). 

*Czy zmiana iOS na starszą wersje może pomóc?

 

Proszę o szybką pomoc. 

Pozdrawiam.



#2 -=JaMiRo=-

-=JaMiRo=-
  • 178 postów

Napisano 19 listopada 2018 - 12:53

Witam.

Chciałbym odświeżyć temat, żeby nie zaśmiecać forum.

A mianowicie mam dokładnie ten sam problem o czym pisał kolega. Próbowałem podmienić przycisk Home z innego iPhona, ale wyskakuje jakieś info o niekompatybilnym przycisku czy coś w tym stylu.

Można w jakiś domowy sposób spróbować naprawy? Telefon używany jest przez syna, więc TouchID jest zbędny.



#3 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 listopada 2018 - 13:11

 

Można w jakiś domowy sposób spróbować naprawy? Telefon używany jest przez syna, więc TouchID jest zbędny.

 

Nic więcej nie zrobisz, Home działa, TID nie bo nie jest oryginalny od pary do płyty.



#4 -=JaMiRo=-

-=JaMiRo=-
  • 178 postów

Napisano 19 listopada 2018 - 15:39

Nic więcej nie zrobisz, Home działa, TID nie bo nie jest oryginalny od pary do płyty.

Problem w tym, że po przełożeniu przycisku nawet Home mi nie działa. Tak jak by cały przycisk nie był kompatybilny.



#5 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 listopada 2018 - 09:26

Home jest fizycznym switchem, który działa bez względu na TID, coś źle zrobiłeś lub przycisk jest uszkodzony.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych