Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ipod touch 4 problem z wgraniem softu


Najlepsza odpowiedź macsupport , 07 października 2016 - 12:24

Nie zamawiaj przycisku, bo jaki sens zamawiać plastikowy przycisk, tam się psuje co innego. Poza tym to trzeba sprawdzić wcześniej, a nie części zamawiać.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robertus

Robertus
  • 11 postów

Napisano 06 października 2016 - 23:34

Przepraszam jeśli duplikuje temat, który gdzieś na forum został omówiony, ale starałem się przeszukać forum i nic nie znalazłem.

 

Kupiłem na ebayu ipoda 4 z białym ekranem, używany, 16gb, sprzedawca miał ich całą masę. Po otrzymaniu ipoda, zainstalowałem itunes 12.5.1.21, podłączyłem ipoda do kompa wyświetliło że muszę go odtworzyć, itunes pobrał soft z neta, i przystąpił do odtwarzania. Po jakimś czasie proces odtwarzania dobiegł końca i pojawił się komunikat w itunes że ipod został odtworzony i nastąpi jego włączenie i będzie widoczny w itunes, na ułamek sekundy pojawia się kręcące się słoneczko, ekran gaśnie i po ok 30 sec pojawia się kabelek usb strzałka itunes i logo z nutką. Próbowałem na różnych portach usb, różnych komputerach efekt cały czas jest ten sam. Potrzebuję waszej pomocy co mogę w takim wypadku zrobić jeszcze. 

 

Pozdrawiam Robert



#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 października 2016 - 08:39

Jeśli przechodzi soft bez błędów, a po restarcie wchodzi znów do trybu recovery to masz przycisk home zwarty.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 Robertus

Robertus
  • 11 postów

Napisano 07 października 2016 - 09:48

no ok idąc Twoim tropem, ale czy w takim wypadku ipod powinien dać się wprowadzić w tryb dfu, robię to za każdym razem jak chcę, a do tego potrzebuję przycisku home ?


i teraz sprawdziłem, że klik jest wyczuwalny na przycisku home, moja żona ma iphone 4s i tam jak padł akurat przycisk power to kliku nie było, po wymianie na nowy jest, a tu w ipod wyraźnie wyczuwam klik.



#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 października 2016 - 10:11

Kiedy masz zwarty home to normalnie wejdzie Ci w DFU, bo wtedy i tak cały czas trzymasz wciśnięty przycisk home. Trzeba rozebrać iPoda, wykręcić środkową blachę z taśmą home i wtedy spróbować.

 

A żeby potwierdzić, że to wina przycisku home to przytrzymaj wciśnięty tylko power i jeśli Ci się zresetuje bez wciskania home to już będziesz wiedział, że home jest ciągle "wciśnięty".


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 Robertus

Robertus
  • 11 postów

Napisano 07 października 2016 - 12:22

efekt jest taki, że podłączam go do kompa, bo wtedy słyszę, że się wyłączył lub włączył, i wciskam przycisk power przytrzymuje, po chwili ekran gaśnie i słychać, że ipod się wyłączył, bez dotykania czegokolwiek pozostawiam go podłączonego do kompa, po chwili pojawia jabłko i słychać, że ipod się włączył i pojawia się usb, strzałka itunes i logo z nutką. W menedżerze urządzeń pojawia się w innych urządzeniach w dwóch pozycjach Apple Mobile Device ( Recovery Mode ) z ikoną wykrzyknika, obie pozycje dokładnie takie same jedna pod drugą. natomiast jak wprowadzę go w dfu to pojawia się w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej jako Apple Mobile Device USB Driver bez żadnych wykrzykników czy innych ikonek i od razu uruchamia się itunes informując że znalazł ipoda przacującego w trybie awaryjnym i żeby móc z niego korzystać trzeba go odtworzyć i tak w kółko.

Zamówię przycisk home bo to grosze otworzę i wymienię, ale jestem lekko sceptyczny, może masz jakąś alternatywę ?



#6 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 października 2016 - 12:24   Najlepsza odpowiedź

Nie zamawiaj przycisku, bo jaki sens zamawiać plastikowy przycisk, tam się psuje co innego. Poza tym to trzeba sprawdzić wcześniej, a nie części zamawiać.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych